פרוייקט הסקי הדתי

במקום ה-15 בעולם: "טיפלתי" גייסה 270 מיליון דולר לפי שווי של 8.3 מיליארד

החברה שמפתחת פתרונות אוטומטיים להעברת תשלומים גלובליים, סיימה סבב גיוס ומסכמת את סך ההון שגייסה החברה עד כה ביותר מ-550 מיליון דולר, דבר שמציב את טיפלתי בין 15 חברות הפינטק הפרטיות בעלות הערכת השווי הגבוה בעולם 

ישי אלמקייס, חדשות כיפה 08/12/21 16:51 ד בטבת התשפב

הבורסה בתל אביב, ארכיון, צילום: Miriam Alster/Flash90
הבורסה בתל אביב, ארכיון, צילום: Miriam Alster/Flash90

יוניקורן הפינטק "טיפלתי", המפתח פתרונות אוטומטיים להעברת תשלומים גלובליים, גייס 270 מיליון דולר בסבב גיוס מסדרה F לפי שווי של 8.3 מיליארד דולר, המביא את סך ההון שגייסה החברה מהקמתה ליותר מ-550 מיליון דולר. כעת ניצבת החברה בין 15 חברות הפינטק הפרטיות בעלות הערכת השווי הגבוה בעולם. 

סבב הגיוס הובל על ידי קרן G Squared, שכבר השקיעה בחברות מוכרות רבות. לסבב הצטרפו משקיעים חדשים, ביניהם Marshall Wace ו-Counterpoint Global זרוע ההשקעות של מורגן סטנלי, בנוסף למשקיעים הקיימים: זאב ונצ'רס של אורן זאב המשמש גם כמייסד-שותף של "טיפלתי", Durable Capital Partners, 01 Advisors ועוד.

ההשקעה תשמש להרחבת כח האדם בחברה. כיום טיפלתי מעסיקה 720 עובדים, 300 מתוכם מועסקים בישראל. בשנה הקרובה החברה תרחיב את היקף כח האדם בישראל ב-300 עובדים נוספים שייקלטו בבניין המשרדים החדש אליו תעבור החברה בתחילת 2022. הבניין החדש ממוקם בקומפלקס גולף בשכונת נאות אפקה בתל אביב, ומשתרע על שטח כולל של 7,000 מ"ר המחולק בין 6 קומות משרדים. בנוסף לקומת גג שתשמש לאירועי חברה.

חן עמית, מנכ"ל החברה

חן עמית, מנכ"ל החברה צילום: "טיפלתי"

"טיפלתי" מעבירה תשלומים בהיקף שנתי גדול מ-30 מיליארד דולר, הממשיך לצמוח בהתמדה ב-120% משנה לשנה. הפתרון של החברה מאפשר לארגונים לבצע העברת תשלומים באופן אוטומטי, גם כשמדובר בהעברת תשלומים גלובליים. הטכנולוגיה מקטינה ב-80% בממוצע את עומס העבודה על מחלקות תשלומים בארגונים ומחליפה תהליכים ידניים שלא רק מבזבזים זמן לארגון, אלא גם מאטים את הדיווח הכספי. בנוסף המערכת משפרת את בקרות ההונאה ורגולציה על תהליכים אלו. ארגונים המשתמשים בטכנולוגיה יכולים לשלם לאלפי שותפים וספקים שלהם ב-196 מדינות בתוך דקות.

השנה טיפלתי רכשה את הסטארטאפ הישראלי Approve.com, המספק פתרונות רכש דרך פלטפורמת ענן המקצרים את הזמן שארגונים משקיעים בתהליך. שילוב הפעילות הפך את טיפלתי לחברה היחידה המוקדשת לעסקים בינוניים, שתומכת בכל מחזור החשבונות והתשלומים, מהרכש ועד לתשלום. בנוסף, החברה השיקה השנה שיתוף פעולה עם מאסטרקארד להנפקת כרטיסי חיוב. טיפלתי עברה גם את רף ה- 2,000 לקוחות ופתחה משרדים חדשים בלונדון, טקסס וטורונטו.

מכוונים לשליש מהתעסוקה בארצות הברית

היקף השוק אליו טיפלתי מכוונת בארה"ב לבדה, כולל חברות בינוניות עם הכנסות בין 10 מיליון למיליארד דולר, המהוות יותר משליש מהתעסוקה בארה"ב וכ-40% מהתמ"ג. השיבושים שנוצרו במהלך השנתיים האחרונות בעקבות התפרצות הקורונה בנוסף לשינויי מאקרו אחרים, האיצו גם את השינוי באופן שבו חברות מנהלות פעולות פיננסיות.

"ההשקעה תאפשר לטיפלתי להוסיף יכולות לפלטפורמה שלנו ב-18 החודשים הקרובים בהיקף גדול יותר מאשר היקף כל הפיתוח שביצענו ב-10 השנים הקודמות", אומר חן עמית, מייסד-שותף ומנכ"ל טיפלתי. "אנחנו במסע לשינוי הפעילות של מחלקות כספים בארגונים, לשחרור הצוותים הפיננסיים ממשימות מסורבלות ומסוכנות, ולהעלות את היכולות הפיננסיות של ארגונים בעלי יכולת צמיחה מהירה המתחרים בין חברות Fortune 5000".

"אנו מאמינים שטיפלתי מעצבת מחדש את האופן שבו עסקים מנהלים את הפעילות הפיננסית שלהם, שיעורי הצמיחה ושימור הלקוחות שלהם מהמובילים בתעשייה, ומהווים עדות למחויבותם למשימה לפתור אתגרים חשובים עבור לקוחותיהם", אמר לארי אשברוק, מייסד ושותף מנהל בקרן G Squared. "הפתרונות שפיתחה החברה, בשילוב עם החזון האסטרטגי ויכולת הביצוע שלהם, ממצבים את טיפלתי כארגון היוצר שיבוש אמיתי בנוף התשלומים העולמי. אנו רואים הזדמנות עצומה בשוק היעד אליו מכוונת החברה ומצפים לעבוד יחד עם טיפלתי".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר