רשות המיסים תקל על בעלי העסקים בהחזרת מענקי הקורונה

עסקים שקיבלו מענקי קורונה אבל לא עמדו בדרישות ובתנאים שקבע החוק, יאלצו להחזיר את המענקים. כעת מודיעה רשות המיסים על הקלה בפריסת התשלומים עד ליוני 2023 | התנאים המלאים בפנים

ישי אלמקייס, חדשות כיפה 29/11/21 09:30 כה בכסלו התשפב

רשות המיסים תקל על בעלי העסקים בהחזרת מענקי הקורונה
רשות המיסים, לא דיווחה לזכאים, צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

רשות המסים הודיעה אמש (א') כי תאפשר לבעלי עסקים שביקשו וקיבלו מענקי סיוע בתקופת הקורונה, ולא עמדו בתנאים שנקבעו בחוק, לפרוס את התשלומים להחזרת המענקים עד ל-יוני 2023, במקום עד דצמבר 2022. זאת במידה שעסקיהם חוו ירידה במחזור השנתי בין השנים 2019 ל-2020 וסך החוב שבגינו מבוקשת הפריסה עולה על 15 אלף שקלים. ההחלטה התקבלה בעקבות פניות שהתקבלו ברשות ודיונים שנערכו בוועדות הכנסת. 

בנוסף, הרשות מודיעה כי בקרוב תיפתח מערכת ממוחשבת שדרכה יוכלו מייצגים לבצע פריסה לעד שישה תשלומים עבור המיוצג, ללא צורך בהגעה פיזית למשרד שומה.

כזכור, במטרה לתת לעסקים מענה מיידי ובהתאם למדיניות הממשלה, שילמה רשות המסים את מענקי הסיוע לעצמאים ובעלי שליטה ומענקי הסיוע לעסק קטן, במהירות מרבית, על סמך הצהרות המבקשים לפיהן בין היתר, הייתה להם ירידת המחזורים הנדרשת בחוק לצורך הזכאות למענק.

בראשית חודש יוני נפתחה באתר רשות המסים מערכת ייעודית המציגה למבקש את כל המענקים ששולמו לו, את הירידה במחזורים שנדרשה בחוק ואת הירידה שהוא חווה בפועל. במקרה של מענקים ששולמו ביתר, כשעל פניו לא קיימת זכאות לפי התנאים שנקבעו בחוק, מוצגות מספר אפשרויות להשבת הכספים באתר ובנוסף, הסדר פריסה נוח של מלוא סכום החוב בתשלומים שווים חודשיים ללא ריבית שפריסתם תסתיים לא יאוחר מיום מסוף 2022. 

כעת, כאמור, יזכו עסקים שחוו ירידת מחזורים שנתית  בין 2019 ל2020  בפריסה נוחה אף יותר. יש לציין כי על מנת ליהנות מהתנאים האמורים, יש להסדיר את החוב עד לסוף 2021. 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר