תכירו: החידוש המפתיע של ZOOM

עוד מהלך שנועד לסייע בהנגשת שיחות זום לאנשים עם קשיי שמיעה: זום הודיעה כי האופציה לתמלול חי התווסף למערכת שיחות הווידאו שזינקה בתקופת הקורונה. איך עושים את זה? הפרטים בפנים

ישי אלמקייס, חדשות כיפה 26/10/21 14:30 כ בחשון התשפב

תכירו: החידוש המפתיע של ZOOM
אפשר להוסיף כתוביות אוטומטיות, צילום: זום

החל מהיום, כתוביות אוטומטיות יהיו זמינות במהלך שיחות הווידאו של זום ובכל חשבונות  המשתמשים – גם בגרסה החינמית. התכונה זו, המספקת כיתוב אוטומטי, בשלב זה רק באנגלית, במהלך ניהול שיחת זום, זמינה גם עבור חשבונות זום בתשלום ו-Zoom Video Webinars והיא נועדה לסייע לאנשים עם קשיי שמיעה במהלך קיום השיחות.  

לדברי מנהלת המוצר בזום, תרזה לארקין, לחברה חשוב שכולם יוכלו להתחבר, לתקשר ולהשתתף בהצלחה באמצעות זום. ״ללא כלי הנגישות המתאימים, אנשים עם מוגבלות מתמודדים עם מחסומים לא פשוטים בעת שימוש בפתרונות תקשורת וידאו. אנו בזום מתמקדים בבניית פלטפורמה שנגישה לכולם, ותכונות כמו כתוביות אוטומטיות הן חלק חשוב מהמשימה הזו".

ככה תשתמשו בתמלול החי,

ככה תשתמשו בתמלול החי, צילום: זום

כיצד להפעיל כתוביות אוטומטיות

כתוביות שנוצרו אוטומטית מספקות כתוביות לדוברים בפגישת וידאו בזום, או בוובינרים של זום. כדי להתחיל, יש להפעיל את התכונה דרך ה-Zoom Web Portal. הולכים להגדרות, Meetings, תחת In Meetings (advanced), לוחצים על Closed Captions ומאשרים הפעלה. 

המשתתפים בשיחה עדיין יכולים לבקש באופן פרטי ממארח ​​הפגישה לאפשר תמלול חי במהלך הפגישה באמצעות סרגל הכלים של הפגישה. זום תומך גם בהפעלת כתוביות באופן ידני וכן באינטגרציה עם שירותי כתוביות של צד שלישי. שירות הכתוביות האוטומטיות זמין בשלב זה באנגלית והחברה מתכננת מתכננים להרחיב אותו גם לשפות אחרות בתקופה הקרובה. 

לארקין מדגישה כי זום מציעה תכונות נגישות והנגשה רבות ברחבי פלטפורמת זום, דוגמת מקלדות מונגשות, תמיכה בקורא מסך ותמלול דואר קולי. "המשימה שלנו היא לאפשר חוויית תקשורת שוויונית יותר".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר