הסוף לניירת: תיאום מס - בקליק

אחרי תקופת הרצה קצרה, רשות המיסים משיקה באופן רשמי את המערכת המקוונת לביצוע תיאום מס בלי להגיע למשרד ולהשתמש בניירת. המערכת מאפשרת לערוך בו זמנית תיאום מס של עד שמונה משלמים

ישי אלמקייס, חדשות כיפה 19/10/21 12:11 יג בחשון התשפב

הסוף לניירת: תיאום מס - בקליק
תיאום מס, בלחיצת כפתור, אילוסטרציה, צילום: פלאש 90. דרור גרטי

המהפכה הדיגיטלית ברשות המסים תופסת תאוצה, לאחר תקופת הרצה קצרה הודיעה רשות המסים על פתיחתה של מערכת חדשה וידידותית לביצוע תיאום מס. המערכת מאפשרת לכול אחד לבצע בכל זמן, ממכשיר הסלולר או במחשב, תיאום מס באופן מקוון לכל סוגי ההכנסות וההקלות, ללא הגבלה על מספר פעמים בשנה וללא תקרת הכנסה.

מדובר במערכת מתקדמת המלווה צעד אחר צעד את המשתמש, מנחה אותו כיצד עליו לערוך תיאום מס ולממש זכויות מס. לאחר הזדהות וכניסה למערכת ועד לקבלת האישור נדרש לבצע שלוש פעולות בלבד: להזין הכנסות, לבקש הקלות מס, לאשר את הסיכום.

תיאום מס הוא אחד השירותים השכיחים ביותר שמעניקה הרשות. מתחילת שנת 2021 הפיקה הרשות
כ-925,000 אישורים לתיאום מס, כ-315,000 הופקו ביישום הקודם ו-610,000 הופקו באמצעות המשרדים. השקת המערכת החדשה צפויה לייתר לחלוטין את הצורך להגיע למשרדים לקבלת שירות. המערכת מאפשרת, בשלב דיווח ההכנסות, לערוך בו זמנית תיאום מס של עד 8 משלמים. ומציגה למגיש הבקשה את מגוון ההקלות שניתן לבקש ואף ממצה עבורו הקלות מס בכך שמסמנת עבורו את ההקלות הרלוונטיות אליו, לגביהן קיים מידע במאגרי הרשות לדוגמת נקודות זיכוי עבור ילדים או פטור ממס בשל נכות. 

בהקלות מס מסוימות כגון: הקלת מס ליישובים מוטבים או זיכוי בגין תרומות בהן יש צורך לצרף מסמכים, הבקשה תעבור לטיפול משרד השומה שיפיק את האישורים תוך חמישה ימי עבודה, ומגיש הבקשה יעודכן במסרון או בדוא"ל לגבי התקדמות הטיפול. במרבית המקרים, בהם לא נדרש לצרף מסמכים, האישור לתיאום מס יתקבל מיידית.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר