בשורה משמחת לסטודנטים: אושרה תכנית סיוע בהיקף 100 מיליון שקלים

שר האוצר והשר להשכלה גבוהה סיכמו יחד עם התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות הארצית על תכנית סיוע לסטודנטים שנפגעו ממשבר הקורונה בהיקף של 100 מיליון שקל. אלקין: "המתווה שגיבשנו יאפשר לסטודנטים להתרכז במבחנים"

אלעד הומינר, חדשות כיפה 23/06/20 10:33 א בתמוז התשפ

בשורה משמחת לסטודנטים: אושרה תכנית סיוע בהיקף 100 מיליון שקלים
השר זאב אלקין, צילום: יונתן זינדל/פלאש 90

בשורה לסטודנטים. שר האוצר ישראל כ"ץ , השר להשכלה גבוהה ומשלימה זאב אלקין, יו"ר מפעל הפיס ויו״ר הוועדה לתכנון ולתקצוב סיכמו יחד עם התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות הארצית על תכנית סיוע בהיקף של 100 מיליון שקלים לסטודנטים שנפגעו ממשבר הקורונה.

התכנית סיוע כלכלי לסטודנטים הנזקקים לסיוע בעקבות משבר הקורונה. התכנית אושרה בתום מו"מ בין משרד האוצר, משרד ההשכלה הגבוהה ומשאבי המים, ות"ת, מפעל הפיס והתאחדות הסטודנטים והסטודנטיות הארצית ואגודות הסטודנטים. התכנית תאגם משאבים מכלל הגורמים השותפים על מנת לסייע לסטודנטים שנפגעו כלכלית כתוצאה ממשבר הקורונה לצלוח את המשבר ולהימנע מנשירה מלימודיהם האקדמיים. 

התכנית הנוכחית מגיעה בעיתוי קריטי עבור 350 אלף סטודנטים וסטודנטיות, שרבים מהם איבדו את עבודתם במהלך המשבר ומתקשים לחזור לשוק התעסוקה. תכנית הסיוע היוצאת לפועל ערב תקופת המבחנים, תעניק לסטודנטים את הסיוע הכלכלי הדרוש להם על מנת לצלוח תקופה זו בהצלחה.

עיקרי התכנית:

  • הגדלת תקציב קרן הסיוע לסטודנטים - בשנה"ל תש"פ נמצאו זכאים כ- 12,000 סטודנטים, מתוך כ- 44,000 מגישי בקשות. כעת, במסגרת התכנית, יוענקו כ-10,000 מלגות נוספות. יודגש, כי במסגרת קרן הסיוע, יחולקו מלגות גם לסטודנטים הלומדים במוסדות שלא מתוקצבים.
  • הקמת קרן מלגות ייעודית לכלל הסטודנטים בישראל שנפגעו כלכלית עקב בשל המשבר על ידי מפעל הפיס -  במסגרת קרן זו יוענקו מלגות לאלפי סטודנטים בעבור שעות התנדבות לקהילה במסגרת תכנית "ביה"ס של החופש הגדול" בחסות מפעל הפיס והרשויות המקומיות. יודגש, כי גם במסגרת קרן מלגות זו, יחולקו מלגות גם לסטודנטים הלומדים במוסדות שלא מתוקצבים.
  • סיוע לסטודנטים דרך המוסדות האקדמיים – מענה משלים לזה שכבר ניתן במוסדות האקדמיים בתחילת המשבר. במסגרת זו יינתן סיוע נוסף לסטודנטים עם קשיים כלכליים, לרבות סטודנטים המתגוררים במעונות, סטודנטים בעלי פוטנציאל נשירה וסטודנטים המתקשים בלימודיהם. 

שר האוצר, ישראל כ"ץ אמר: "תכנית הסיוע לסטודנטים היא בשורה גדולה לציבור הסטודנטים שהם דור העתיד של מדינת ישראל . מתווה הסיוע שגובש על סך כ-100 מיליון ש"ח הוא חסר תקדים ויוכל לסייע רבות לסטודנטים בהתמודדות עם השלכות משבר הקורונה. אני מברך על שיתוף הפעולה של הגורמים בגיבוש מתווה זה".

השר להשכלה גבוהה ומשלימה, זאב אלקין: "המתווה שגיבשנו במסגרת השולחן העגול ביחד עם התאחדות הסטודנטים, מפעל הפיס ומשרד האוצר יאפשר לעשרות אלפי סטודנטים לעמוד על הרגליים ולאפשר להם להתרכז בעיקר - במבחנים הקרבים ובסיום הסמסטר".

שלומי יחיאב, יו"ר התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות הארצית: "מדובר בבשורה אדירה לעשרות אלפי סטודנטים שהגיעה לאחר מאבק של חודשיים, אליו יצאנו יחד עם כל אגודות הסטודנטים כדי לוודא שכל סטודנט וסטודנטית שנפגעו יזכו לרשת ביטחון וסיוע שיאפשרו להם לצלוח את המשבר ולהמשיך בלימודיהם האקדמיים".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר