לראשונה מזה עשרות שנים: נציגות מסחרית בירושלים

הונגריה חנכה לראשונה נציגות מסחרית בירושלים, אשר תהווה שלוחה של שגרירות הונגריה בישראל. נתניהו: "זאת הנציגות האירופית הראשונה שנפתחת בירושלים מזה עשרות שנים. שלושה דיפלומטים הונגרים ימונו למשרד הזה למטרות מסחר. זה חשוב למסחר, לדיפלומטיה ולתנועה שהונגריה מובילה לשינוי היחס לירושלים באירופה"

חדשות כיפה חדשות כיפה 19/03/19 17:42 יב באדר ב'

לראשונה מזה עשרות שנים: נציגות מסחרית בירושלים
נתניהו עם שר החוץ ההונגרי, צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

ראש הממשלה נתניהו ושר החוץ של הונגריה שיירטו סיירו במתחם הנציגות הדיפלומטית, גזרו את הסרט בכניסה והסירו יחד את הלוט מעל שלט הנציגות.

נציגות הסחר הדיפלומטית של הונגריה בירושלים תהווה שלוחה של שגרירות הונגריה בישראל, זאת בהמשך להצהרתו של ראש ממשלת הונגריה ויקטור אורבן בחודש שעבר כי יפתח נציגות דיפלומטית בירושלים.

ראש הממשלה נתניהו אמר באירוע, כי "זהו רגע מרגש עבורנו. זאת הנציגות האירופית הראשונה שנפתחת בירושלים מזה עשרות שנים. שלושה דיפלומטים הונגרים ימונו למשרד הזה למטרות מסחר. זה חשוב למסחר, לדיפלומטיה ולתנועה שהונגריה מובילה לשינוי היחס לירושלים באירופה. הדבר כבר נעשה על ידי הנשיא טראמפ בהחלטתו ההיסטורית להכיר בירושלים כבירת ישראל, ולהעביר את השגרירות האמריקנית לכאן. חלקת אדמה ממתינה לך כאן, סמוך לשגרירות האמריקנית".

נתניהו עם שר החוץ ההונגרי

נתניהו עם שר החוץ ההונגריצילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

נתניהו שיבח את ראש ממשלת הונגריה כשאמר: "רק לפני ארבעה שבועות ביקר כאן ראש הממשלה אורבן ואמר שיפתח את המשרד הזה, ובתוך ארבעה שבועות זה קרה. אני מביע כאן את הערכתי ותודתי אליו ואליכם. אני מודה במיוחד על שני דברים שעושה ממשלת הונגריה. הראשון, המאבק בשקרים ובלשון הרע שמוטחים נגד ישראל בפורומים בין-לאומיים. אני מצדיע לכם על עמדתכם. השני, עמדתכם הנחרצת והעקבית נגד אנטישמיות. אני מפציר בכם להמשיך בכך ולאמץ את ההגדרה לאנטישמיות של כוח המשימה הבין-לאומי להנצחת זכר השואה".

שר החוץ של הונגריה, שיירטו, אמר בטקס: ״תמיד נאבקנו על כך שהעמדה של הקהילה הבין-לאומית כלפי ישראל תהיה הוגנת ומאוזנת. אני מדגיש כאן שוב שאנו דוחים את החיבור שנעשה בין צעדים כלכליים ומסחריים לנושאים פוליטיים.

לא ניישם את החלטת הנציבות האירופית בנושא סימון מוצרים ולא נתמוך ברשימת החברות בהתנחלויות שיכריז הנציב העליון של האו"ם לזכויות אדם. אנו מעודדים שיתוף פעולה הדוק יותר, טוב יותר ודינאמי יותר בין ישראל לאיחוד האירופי."