ט"ו בשבט בשנת שמיטה – נוטעים קיימות

ט"ו בשבט בצל שנת השמיטה הוא אירוע מעניין שמעלה לשיח מספר סוגיות עקרוניות. בואו להכיר את האנשים שמחברים בין קיימות ליהדות, בין חברה לסביבה ובין מסורת לחדשנות. הצטרפו אלינו לקבל השראה לקראת ט"ו בשבט מישראלים שיש להם אופטימיות מיוחדת

תוכן שיווקי 16/01/22 18:11 יד בשבט התשפב

ט"ו בשבט בשנת שמיטה – נוטעים קיימות
שקדיה פורחת, צילום: shutterstock

השנה היא שנת שמיטה, שנה שעל פי המסורת יש לתת לאדמה להשתקם ולנוח ולכן אסור לשתול, לנטוע ולעבד את האדמה אפילו בט"ו בשבט, "חג הנטיעות".  אמנם, יש מי שנוטעים השנה בט"ו בשבט, במציאות הישראלית המורכבת, אבל יש גם מי שמזהים את ט"ו בשבט, דווקא השנה, כהזדמנות לרפא את הארץ ואת עצמנו לקדם קיימות וחיבור בין שונים. יצאנו לפגוש אותם - אנשים שמחברים בין קיימות ליהדות, בין חברה לסביבה ובין מסורת לחדשנות.

"אם אי אפשר לטעת עצים - ניטע ערכים" אומרת עינט קרמר מייסדת "טבע עברי" עמותה לקידום יהדות וסביבה שלקחה אותנו להכיר אנשים ונשים שפועלים בשנה זו ובמיוחד סביב ט"ו בשבט לחיבור כלל ישראלי. "העמותה שלנו מאמינה שאפשר לחבר את כל הציבורים בעם ישראל" אומר יובל תור מ"שנת השבע" עמותה התומכת בחקלאים ומקדמת "אוצר בית דין". הצטרפו אלינו לקבל השראה לקראת ט"ו בשבט מישראלים שיש להם אופטימיות מיוחדת.

 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר