יום המשפחה להיות רווק זה להאמין שאין דבר כזה דייטים מיותרים

רווקות היא אחת הבעיות המרכזיות איתן מתמודדים היום בני המגזר הדתי ובכלל, מה זה אומר להיות רווק? ואיך אפשר לעבור את התקופה הזאת ואפילו להתחתן? | הרב יוני לביא בעצות מעשיות לרווקים ולרווקות

הרב יוני לביא 01/02/22 14:35 ל בשבט התשפב

להיות רווק זה להאמין שאין דבר כזה דייטים מיותרים
צילום: shutterstock

להיות רווק זה לראות את החברותא שלך מהישיבה נשוי + 3, את אחותך הקטנה בהיריון ואת השכנים חוגגים אירוסים לבנם – ועדיין להאמין שה' לא שכח אותך ויום יבוא וגם תורך יגיע.  

להיות רווק זה להבין שתקופת החיפוש המתארכת אינה סרח עודף שאם רק היה אפשר היית מדלג מעליו. זהו סוג של 'היריון' שיוליד בתוכך כוחות ויכולות שישמשו אותך בהמשך החיים.

להיות רווק זה לרצות מאוד להתחתן בעצמך, ובכל זאת לחשוב על אחרים שנמצאים באותו מצב ולעשות כל מה שתוכל כדי לחתן אותם. ואם 'המתפלל על חברו נענה תחילה' - גם המשדך את חברו לא יקופח.

להיות רווק זה להאמין שאין דייטים מיותרים. כל מפגש שאלוקים מסדר לנו הוא שיעור חשוב לחיים. מה שמוטל עלינו הוא להיות קשובים בשיעור כדי שלא נצטרך לשמוע אותו שוב.

להיות רווק זה לסיים דייט כושל ולחשוב: 'אוקיי, אז למי היא בכל זאת יכולה להתאים?'. להיות הרווקה שיוצאת איתו זה לחשוב אותו הדבר עליו בחזרה.

להיות רווק זה להכיר בכך שיש 'תקופות יובש' בהם כמות ההצעות נמוכה מים המלח. כמה זמן הן יארכו? קשה לומר והדבר אינו תמיד בידך. מה שכן תלוי בך הוא האם תנצל אותם כדי להעצים אזורים אחרים בחיים שלך: משפחה, חברים, תחביבים, העולם הרוחני.

להיות רווק זה לסרב לצאת עם מי שלא נראה מתאים לי רק כי לחצו ואמרו "מה איכפת לך? מקסימום הפסדת ערב". אלוקים ברא לנו לב רגיש ואסור לשחק בו סתם. להיפתח, להיחשף ולהתאכזב שוב ושוב מותיר אותו שחוק ושרוט. 

להיות רווק זה לגלות יוזמה. לא לחכות שהצעות יפלו מן השמים אלא להצמיח אותן מן הארץ. לא לפסול שום דרך: אתרי היכרויות, הצעות של השכנה, מחשבה נוספת על דייטים שכשלו בעבר, ואפילו לשלוח בווטסאפ לכמה חברים נשואים: "היי, זה ארז. רק מזכיר שאם נתקלתם לאחרונה במישהי חמודה אבל חכמה, רגישה אבל מצחיקה - אל תשכחו להגיד לה שיש לכם בחור מה זה איכותי להכיר לה...". 

להיות רווק זה להכיר את הפער הגדול שעשוי להיות בין בחורה שתהיה 'דייט מוצלח' לכזו שתהיה 'בת זוג טובה לחיים ואמא נהדרת לילדים שלכם'.  ממילא כדאי לעדכן ב-Waze הדייטים את היעד המבוקש ובמקום 'הבחורה שהייתי רוצה' לרשום 'הבחורה שאני באמת צריך'. 

להיות רווק זה לשנן שוב ושוב לעצמך ולפעמים להזכיר לאלו ששכחו: לפני שאני רווק אני קודם כל בן אדם. אני בן ואח, חבר ועמית לעבודה. אני מוכשר ויצירתי ויש לי תחביבים ועולם רוחני. אני לא 'חצי בן אדם' וחיי אינם סתם מיותרים רק בגלל ש(עדיין) אין לי טבעת על האצבע. כשהקב"ה נתן לי הבוקר עוד יום של חיים הוא ידע בדיוק מה הוא עושה.  

להיות רווק זה להתאמץ לא להקפיד על החברים הנשואים שנדמה ששכחו אותך, על הדודות שמעיקות עליך בשאלות טרחניות ועל השדכניות שבאות לפעמים עם הצעות 'מעליבות'. לכולם יש כוונות טובות גם אם התוצאות לא תמיד מוצלחות.

להיות רווק זה לראות את הפערים בינך לבינה ולהבין שהם יכולים להיות מקור נהדר להפריה. לראות את ההבדלים ברקע ובסגנון ולהבין שהם אימון מצוין לשרירי הפתיחות וההכלה. לראות את השוני בין המשפחות שלכם ולהבין שבטוח לא יהיה לכם משעמם בחיים.

להיות רווק זה לדעת שמראה חיצוני חשוב ולגיטימי לחפש מישהי שתאהב את איך שהיא נראית. ועם זאת לזכור שבעולם ששטוף בתרבות הוליוודית גדושת איפור ופוטושופ המבט של כולנו מסונוור וחלק מהמודלים שאנו מחפשים קיימים בסרטים יותר מאשר בחיים.

להיות רווק זה ללגום עד הסוף את הכוס של ה'לבד' גם אם לפעמים הטעם קצת מריר. ואז כשיבוא היום ותשיקו באהבה את כוסות ה'ביחד' תרגיש טעם מתוק שאין כמוהו בעולם.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר