חדשות כיפה

אלו המקוואות האיכותיים בישראל לשנת 2015

המשרד לשירותי דת והמועצה לישראל יפה דירגו לנשות ישראל את 11 המקוואות הציבוריים האיכותיים בישראל לשנת 2015. המקווה שלכן ברשימה?

דוברות

דוברותצילום: דוברות

אחת התחנות החשובות של כל אישה יהודייה לפני חתונתה היא טבילת היטהרות במקווה. עבור חלקן הגדול של הנשים מדובר בחוויה ראשונה, ללא היכרות מוקדמת וללא יכולת אמיתית להשוות בין המקוואות השונים. בבחירת מקווה עומדות לרשות הנשים שתי אפשרויות, פרטית וציבורית, אולם בשעה שתג המחיר לביקור במקווה פרטי אינו תורם להורדת מפלס הבזבזנות לפני החתונה, שווה לבחון את האופציה הציבורית כאפשרות זולה ואיכותית לא פחות מזו הפרטית. השאלה היא היכן הם נמצאים?

במהלך החודשיים האחרונים בדקו מתנדבי המועצה לישראל יפה בשיתוף עם המשרד לשירותי דת כ- 120 מקוואות ציבוריים, במטרה להציג בפני ציבור הנשים את המקווה הכי איכותי שיש באזור מגוריהן. במסגרת התחרות נבדקו החזות החיצונית והפנימית של המקוואות, תאורה, אביזרי נוחות, חדר הכלה, מיזוג, נוחות השימוש, נגישות לנכות, בטיחות המבנה, העמדת הציוד הדרוש לטובלות, ניקיונו וטיב השירות. כמו כן, נבדק תחום איכות סביבה, חיסכון אנרגטי, הפרדת אשפה וחיסכון במים.

רשימת המקוואות האיכותיים בישראל:

השחל ברמת השרון

נווה נאמן בהוד השרון

ש"י עגנון בגבעת שמואל

רובע א' באשדוד

שולמית בישוב חשמונאים

מקווה מושב הזוהר במועצה האזורית לכיש

מקווה אלון שבות בגוש עציון

הזית במועצה המקומית אפרת

קוממיות במועצה האזורית שפיר

המקווה במועצה המקומית יבנאל

המקווה במועצה המקומית הר אדר

לדברי השר לשירותי דת, הרב דוד אזולאי, "המטרה של המשרד לשירותי דת ביוזמה זו לחדד את החשיבות שבשיפור התנאים והשירות הניתנים בכלל המקוואות ברחבי הארץ". גב' דבורה אייפרמן, מנהלת אגף מבני דת במשרד לשירותי דת, אשר יזמה את התחרות ציינה, כי "רק על ידי מודעות לחשיבות תחזוקת המקווה והשירות המיטבי הניתן בו, נצליח לתת יותר כוח לנשים ולאפשר להן לקיים את מצוות הטהרה על פי הדגשים החשובים להן".

תחרות "מקווה נאה בישראל יפה", נערכת זו השנה השלישית, ומנוהלת על ידי צוות היגוי בכיר מטעם נציגי המועצה לישראל יפה והמשרד לשירותי דת בראשות הגב' דבורה אייפרמן, מנהלת אגף מבני דת במשרד לשירותי דת ומר שלמה תנעמי, יו"ר חבר המועצות הדתיות. בראש צוות שיפוט התחרות השנה עמדו, זוכה פרס ישראל למפעל חיים, הרב יצחק דוד גרוסמן ובתו של הרב עובדיה יוסף, הרבנית רבקה צ'יקוטאי.

לדברי סמנכ"ל המועצה לישראל יפה, ויצמן משיח, "אנו שמחים לתרום את חלקנו על מנת לאפשר לנשים לקבל שירות ציבורי ראוי, המקפיד על ניקיון, נגישות לנכות ופרטיות גם בתחום זה. אנו גאים בהירתמות והמחויבות של המשרד לשירותי דת ליוזמה שהפכה למסורת כבר שנה שלישית ובכך מביאה מדי שנה לשינוי חיובי בתחום חשוב זה".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מצא מקוואות בסביבה
ראשי העמותה עם הסכום שהושג צילום: ראש יהודי

ההצלחה הגדולה של 'ראש יהודי'

קרא עוד