אם הוא לא יהיה דתי לא נצליח להישאר ביחד

כשאת עסוקה ב"להנדס" אותו, את לא מאפשרת לו להביא את מי שהוא באמת

חדשות כיפה חנה דיין 13/02/24 17:09 ד באדר א'

אם הוא לא יהיה דתי לא נצליח להישאר ביחד
בחור דתי, אילוסטרציה, צילום: Mendy Hechtman,FLASH 90

"אולי משהו לא בסדר איתי? אני מבינה טוב מאוד שאני צריכה להפסיק לנסות לנהל אותו ולהגיד לו כל הזמן מה הוא צריך לעשות ולתקן אותו בלי הפסקה אבל אני פשוט לא מצליחה. אני מרגישה שיש פה פער בין מה שאני מבינה, לבין מה שאני עושה בפועל", אמרה נורית בייאוש.

"נורית, נשמע שיש פה משהו שממש מנהל אותך".

"אני מרגישה שאם הוא לא יהיה דתי והוא לא ימצא פרנסה מכובדת, לא נצליח להישאר ביחד".

"אני שומעת שמאוד חשוב לך שהוא יראה ויתנהג כפי שאת חושבת שזה נכון לך אבל כשאת עסוקה ב'להנדס' אותו, את לא מאפשרת לו להביא את מי שהוא באמת".

"כי אני יודעת שאם הוא יביא את עצמו באמת, אני אצטרך להתגרש ממנו ואז כל החיים שלי יתפרקו. מה אני אעשה בלעדיו?", שאלה נורית.

"בעצם את מנסה לשלוט עליו ולכפות עליו דמות שזה לא הוא באמת. את מכניסה אותו לתפקיד שמתישהו הוא ינסה להשתחרר מזה. הגיע הזמן לשחרר שליטה ולהתמודד עם מה שיגיע. סביר להניח שזה לא יהיה כל כך נורא כמו שאת מדמיינת".

"אבל, אני מפחדת", אמרה והתחילה לדמוע.

"ממה?", שאלתי.

"אני מפחדת או שהוא יעזוב אותי ואשאר לבד או שאני אעזוב אותו ואשאר לבד אני כבר לא יודעת מי הוא ומה הוא ומה יקרה לחיים שלי?", בכתה.

"נשמע שכאשר את מפחדת לאבד שליטה, את אוטומטית הופכת להיות חסרת בחירה. המצב הזה גורם לך להרגיש תקיעות ולהיות מנוהלת על ידי הרגשות שלך. נורית, תוכלי לשתף אותי איך את מנסה להפיג את הפחד הזה שהוא יעזוב אותך או תאלצי לעזוב אותו?".

"אני חושבת שזה שאני עושה כל דבר שאני יכולה כדי לעודד אותו ולכוון אותו על מנת לעזור לו להיות גבר כמו שאני רוצה ומוכנה לחיות איתו, אני מרגישה שאני נותנת את כל כולי על מנת שזה יצליח", המשיכה לבכות.

"נורית כאשר תהיי מוכנה לשחרר שליטה, זה יהיה מעין צעד אקטיבי עם החלטה מודעת ואז תוכלי באמת לנתב את החיים שלך ולהחזיר לעצמך את יכולת הבחירה. הפעם, זה יעזור לך לצאת מהמקום האלים שנכנסת אליו בנפש שלך".

"אלים?", שאלה בתדהמה.

"לכפות על אדם להשתנות ולהתאים את עצמו בגלל הפחדים שלך, זה מקום מאוד אלים. זה לא נעשה בצורה מודעת ואת אשה כל כך עדינה ורגישה, הדבר האחרון עלי אדמות שאפשר להגיד עליך זה שאת אישה אלימה. אבל חשוב להבין, לכפות על מישהו את רצונך זה כוחני. אני יודעת שאת עושה את זה כי את פוחדת לפגוש את המציאות. אז את מנסה לייצר אשלית שליטה במרחב הזה ולא סתם הגעת לכאן, כי הדבר האחרון שאת באמת מרגישה זה שליטה על החיים שלך. הדרך לתקן את המקום הזה בנפש ולהגיע לשחרור אמיתי, זה לשים עלינו את חליפת הצלילה של 'דמיונובע', כך נוכל לצלול לעומק הנפש ולהצליח להקשיב ולשחרר את הקולות והרגשות שעוגנים בצורה עיקשת באיזורים בנפש ולא משתחררים".

"מה יעזור לי הדמיונובע הזה?", שאלה מסוקרנת.

"מה שמנהל אותך זה הפחד שלך לפגוש את הפחד ואת כל הרגשות השליליים שלך, כל ניסיונות השליטה שלך הם מעין מנגנוני בריחה לא יעילים ואף מזיקים. אותם אנחנו צריכים לפרק. דרך התהליך של דמיונובע את תצליחי לפגוש את הפחדים שלך בלי לברוח מהם", הסברתי.

"אבל איך דמיון יעזור לי פה?".

"דווקא בגלל שנשתמש במרחב של הדמיון, תוכלי לפגוש בצורה עקיפה ולא מאיימת את הרגשות שלך, תגלי ותחשפי שלצד רגש הפחד הזה שמנהל אותך קיימים עוד רגשות שכדאי שניתן להם מקום ברחבי הנפש".

"אני באמת לא מצליחה להבין למה, למה כל כך קשה לי לפגוש את הרגשות השליליים שלי?", שאלה.

"זה המקום הטבעי שלנו. הוא קשה לכולנו. הסיבה שאנחנו לא מוכנות לפגוש את הרגשות השליליים ולעמוד מולם היא לא בגלל אותו רגש שלילי, הרגש השלילי הוא לא דבר רע. הדבר הרע הוא שאנחנו חווים את הרגש השלילי כמשהו אבסולוטי שמשתלט לנו על כל הנפש ומאוד מאיים עלינו. בתהליך נפגוש רגשות נוספים שיוכלו לתקשר עם אותו רגש שלילי וכך תצליחי לפתח בתוכך את היכולת לשאת עוד רגשות ולעמוד מול הרגשות השליליים שלך בלי לברוח מהם. הדבר הזה יפרק את מנגנוני הבריחה שלך מהפחד הזה וזה יאפשר לך להיות בעלת בחירה".

בהשראת שיטת דמיונובע - בית הספר לריפוי הנפש בכח הדמיון

חנה דיין - טיפול זוגי ופרטני (לנשים בלבד)

ליווי במשברי חיים

על פי תורת הנפש היהודית

קליניקה פרטית בשפלה ניתן לתאם גם בזום

054-4480705

מייל: hanna.tipul@gmail.com

לכל המאמרים : www.hannad.co.il

(טיפול פרטני לגברים יינתן על ידי מטפל)