התפרעויות בתפילת ראש חודש בכותל המערבי

כמדי ראש חודש, גם הבוקר הגיעו נשות הכותל לתפילה ברחבה הקדושה. יו"ר מפלגת נעם, הרב דרור אריה שהגיע למקום טוען: "נשות הכותל החביאו ספר תורה בתוך השרותים ואין פוצה פה". נשות הכותל: "שקר מוחלט"

חדשות כיפה
א באב התשעט
,
02 באוגוסט, 2019 10:16
נשות הכותל בתפילה הבוקר ברחבת הכותל המערבי

נשות הכותל בתפילה הבוקר ברחבת הכותל המערביצילום: נשות הכותל

מתפללות מטעם נשות הכותל התכנסו בעזרת הנשים הבוקר (ו') לתפילת ראש חודש אב, שכללה מספר התפרעויות ברחבה. מי שהגיע למקום הקדוש הבוקר, הוא יו"ר מפלגת נעם, הרב דרור אריה שאמר: "אנחנו במפלגת נעם נשמור על קדוש הכותל, לכל אורכו ולכל רוחבו, הכותל הוא הלב שלנו, הכותל שמר עלינו ואנחנו נשמור עליו".

ענת הופמן, יו"ר הנהלת נשות הכותל אמרה הבוקר: "המניעים שלנו טהורים, אך למרות הרצון הכן שלנו בתפילה שמכבדת את המקום - אנו נאלצות להתמודד עם הסתה ושנאה כנגדנו מצד גורמים קיצוניים אשר השתלטו על הכותל. בשבילם ראש חודש אב איננו מועד לחשבון נפש אלא מועד קרוב לבחירות הכלליות לכנסת. במקום לגשר על מחלוקות, משתלחים ופוגעים במי ששונה מהם. אנחנו קוראות שוב למשטרת ישראל לפעול בנחישות נגד הפורעים ולהגן על תפילתנו כחוק".

יו"ר מפלגת נעם הרב דרור אריה הגיע הבוקר לתפילת ראש חודש אב בכותל המערבי בירושלים וטען כי נשות הכותל הטמינו ספר תורה בשירותים הציבוריים: "עם ישראל הגיע היום לכותל, להתפלל ולשמור על קדושתו ועל הנורמליות שלו, אנחנו מזועזעים, אנחנו מוחים על אוזלת היד של רשויות האכיפה, נשות הכותל החביאו ספר תורה בתוך השרותים ואין פוצה פה".

הרב אריה הוסיף ואמר: "עוצרים ילדה בת 12 שבאה להתפלל ואת נשות הפרובוקציה שפוגעות בנשים ומורידות כיסוי ראש בזה אף אחד לא מטפל. אנחנו קוראים לרשויות האכיפה לטפל בדברים ולאכוף את החוק".

מוקדם יותר פירסמה הקרן למורשת הכותל כי קבוצת הנשים הרפורמיות מנתה כ-20 נשים בלבד. בנוסף פורסם כי הנשים הפרו את נהלי המקום, וכי אחת הפעילות הסירה את כיסוי הראש של אישה אורתודוקסית.

בצלאל זיני, ראש המטה המשותף לשמירה על קדושת הכותל מסר: 'התנהלות המשטרה ואנשי הקרן למורשת הכותל היום ברחבה היא מחפירה ודורשת חקירה מיידית. רפורמיות שדוחפות ומציקות למתפללות ואפילו מורידות כיסוי ראש לנשים שבאות להתפלל! מעצר של ילדה מתפללת תמימה רק כדי 'לאזן את התמונה'!  לא יתכן שנשים שמגיעות לכותל צריכות להישמר מהתפרעויות והורדת כיסויי ראש כאילו היו במשטרים אפלים. את התשובות צריכים לתת רב הכותל ומפקד המחוז'.

02.08.2019

1. יאללה נעם לשלטון (12)

דווח על תגובה לא ראויה
02.08.2019

2. המניעים של ענת מאוד טהורים. היא רוצה להתפרנס. (ר.)

אבל יש עבודות יותר מכובדות שאת יכולה להתפרנס מהן ביושר.

דווח על תגובה לא ראויה
02.08.2019

3. כאשר הן תלחמנה על זכותם של היהודים להתפלל על ההר אז אולי אקח אותם ברצינות (אבל 20 נשים שעושות הפוך ממה שאלפים עושים שם כבר דורות הן אלו)

דווח על תגובה לא ראויה
03.08.2019

4. "קץ שם לחושך" ("קץ שם לחושך")

מדובר בארגון טרור. ארגון שאין לו קווים אדומים. ארגון שהוקם על ידי טרוריסטיות תומכות אש"ף ואוסף אחריו עוד כמה נשים טפשות ומתוסכלות. כל אחת מהן יודעת שהיא יכולה לבוא להתפלל בכותל כמו כל יהודיה טובה, אבל הן נהנות מכל הצומי והאתגר לעבור על החוק ולא מזיז להם לא מעמד הנשים, לא קדושת התורה, לא קדושת המקום, לא כלום. העיקר להתפרע ולהשמיץ וללעוג לכל דבר שבקדושה ולפעול להרס וחורבן של מדינת היהודים דרך המקום הכי קדוש שלנו. הגיע הזמן להשתמש בחוקי מדינת ישראל ולשים אותן בכלא לכמה שנים טובות, על פגיעה ברגשות הציבור ועל הקמת וניהול ארגון טרור.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

נתניהו עם משה ליאון בסיור צילום: דוברות עיריית ירושלים

נתניהו הכריז על בניית אלפי יחידות דיור בירושלים

קרא עוד