סגור

נתניהו לכחלון: בוא נדחה את הקמת תאגיד השידור הציבורי בחצי שנה

נאומו אמש של ראש הממשלה בערב הגיבוש של הקואליציה, הוקדש רבות לניסיונות ביטול הקמת 'כאן'. "ההחלטה להקים את השידור הציבורי היתה שגויה. אני אומר לידידי משה, בוא נעשה את התיקון הזה"

משה ויסטוך
יח באדר התשעז
,
16 במרץ, 2017 8:36
צילום מסך

צילום מסךצילום: צילום מסך

לאחר הפוסט החריף שכתב ראש הממשלה על כך שהתאגיד הציבורי הוא שמאלני, הוא ניצל את הבמה אמש (ד') בערב גיבוש הקואליציה, להשתלחות נוספת בתקשורת בכלל וב'כאן' בפרט.

נתניהו התייחס לכך שהישגי הממשלה לא מקבלים ביטוי בתקשורת, "אתם רואים, רואים את השוני. וכך זה בכל תחום ותחום שהשרים וחברי הכנסת וראשי הוועדות - בכל תחום ותחום יש הישגים גדולים מאוד. גדולים מאוד. יש מקום אחד שלא תשמעו על כך: בתקשורת לא תשמעו על כך. בתקשורת תשמעו שהכל רע במדינה, שהבידוד מזהיר, הכל בהתרסקות".

בהמשך הוא התייחס להתנהלות הנהלת התאגיד הציבורי בפרשת העיתונאית סמאח ותד מ'כאן', ששיתפה ציוץ הלל למחבל. "בתקשורת בכלל", אמר ראש הממשלה, "יש דברים מוזרים. יש שם כל מיני סיפורים באמת מוזרים. שמעתי על עובדת במה שאמור להיות תאגיד השידור הציבורי שמהללת מחבל - זה תאגיד השידור הציבורי שממומן על ידי כספי משלם המיסים. היא מהללת מחבל. מה הם עושים? הם לא מפטרים אותה, הם משעים אותה. אני שואל את עצמי, על חשבון משלם המיסים?".

נתניהו הסביר מדוע הוא כל כך מתנגד להקמת גוף התקשורת שאמור להחליף את רשות השידור, "אני רוצה להגיד לכם בגלוי: ההחלטה להקים את השידור הציבורי התקבלה בממשלה הקודמת, היא לא התקבלה בממשלה הזאת". לדבריו מדובר בטעות שהוא מנסה לתקן, "אני הייתי ראש הממשלה ואני אומר לכם, אני נושא באחריות. בסוף, על החלטה שאני אומר לכם ביושר - החלטה שגויה. ורצינו לתקן אותה, כי אפשר לעשות שגיאות ואפשר גם לתקן אותן. ולצערי לא הגענו להסכמות. אני אומר את זה לאלה שמפגינים בחוץ. מפגינים שם עובדי רשות השידור. גם שגיאה אפשר לתקן, זה לא מאוחר מדי".

על עלויות הקמת התאגיד הוא אמר: "אני לא יכול להבין איך 700 מיליון שקל ישארו בלי פיקוח ציבורי. אני לא מכיר דבר כזה. זה כמעט שלושת רבעי מיליארד שקל! אין דבר כזה. מאות עובדים, חלקם מנוסים, ותיקים, שהולכים הביתה. וזה לא מאוחר מדיי לתקן. לא מאוחר מדיי לתקן".

ראש הממשלה פנה לשר האוצר, שהוא אחד הדוחפים הגדולים להקמת גוף התקשורת החדש, וביקש ממנו לבטל את המהלך או לפחות לדחותו. "אני אומר לידידי משה, בוא נשלב ידיים - בוא נעשה את התיקון הזה. לא מאוחר מידי לתקן, גם במסגרת התקציב. כי העובדים האלה מוכנים, הם אומרים לנו - אנחנו מוכנים לעשות את כל התיקונים, להצטמצם, לקצץ. לא מאוחר מידי לתקן. מה שצריך לעשות זה לקחת הפוגה של חצי שנה, להאריך את זה ולמצוא את הפתרון לדבר הזה. זה ראוי, זה הכרחי".

נתניהו גם התייחס לחוק התקשורת שהוא מנסה לקדם, "אני חייב להגיד שיש דבר אחד שכן הסכמנו עליו, וצחי הנגבי הוביל את זה ויגיש את זה מחר, וזה חוק תקשורת שימנע מצב כזה שגופים ציבוריים יהיו ללא פיקוח וגם שיגדיל את התחרות בתקשורת. עם ישראל מייחל לזה, הוא רוצה לראות קצת גיוון. ואת הגיוון נשיג לא על ידי שליטה אלא על ידי תחרות ועוד תחרות, כי היום כשאתה פותח את הטלוויזיה, חוץ מזה שאתה רואה את דוד ביטן, אתה פותח אתה שומע שמאל, פותח ערוץ שני - שמאל, פותח ערוץ שלישי - שמאל מראיין את שמאל. רוצים גיוון, רוצים תחרות, ואני חושב שגם את זה נשיג".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

שולי מועלם  צילום: כיפה

שולי מועלם לכיפה: "בשיחות שלי עם נתניהו השם בנט בכלל לא עלה"

קרא עוד