סגור

השנה: הגעלת כלים בצורה בטוחה

בעקבות החשש כי הרוחות הערות הצפויות לקראת החג עלולות להפיל את העמדות להגעלת כלים, משרד האנרגיה מקדם הגעלת הכלים באופן בטוח במקומות סגורים

חדשות כיפה
יב בניסן התשעט
,
17 באפריל, 2019 12:16
עמדה לא חוקית בשכונת גבעת שאול ירושלים שהוקמה בשנה שעברה ונסגרה על ידי מפקחי המשרד

עמדה לא חוקית בשכונת גבעת שאול ירושלים שהוקמה בשנה שעברה ונסגרה על ידי מפקחי המשרדצילום: משרד האנרגיה

במשרד חוששים כי בעקבות הרוחות והגשם הצפויים במהלך השבוע, יותקנו עמדות הגעלה פיראטיות ומסוכנות במקומות סגורים, מה שיעמיד בסכנה את הציבור הרחב.

מערכת הגעלת הכלים מתבססת על דוודי מים רותחים המחוממים באמצעות מבער של גז המחובר למכל גז נייד. שימוש במערכת לא בטיחותית ואי עמידה בכללי בטיחות וזהירות עלולים להביא לפגיעה בנפש וברכוש ולכן, הפיץ המשרד לספקי הגז השונים הנחיות וכללים בנוגע להתקנה בטוחה של המערכות ותפעולן.

לשימושכם: סוף זמן אכילת חמץ

בין ההנחיות שניתנו: התקנת המתקן באזור מאוורר ולא סגור על מנת למנוע דליקה, שמירה על מרחק בטיחותי של המכל ממקור האש, מניעת דליפה של גז, וכמובן, בדיקה מוסמכת של המתקן על ידי מתקין מוסמך בעל הרישיון.

עמדה נוספת שנסגרה

עמדה נוספת שנסגרהצילום: משרד האנרגיה

כמדי שנה לפני חג הפסח מוקמות ברחבי הארץ מאות עמדות להגעלת כלים. במהלך פעולות אכיפה של משרד האנרגיה בשיתוף גורמי אכיפה של הרשויות המקומיות, התגלו בשנים האחרונות מספר מקרים לא מבוטל של עמדות לא חוקיות. חלקן הוקמו בתוך מבנים וחלקו פעלו באמצעות ציוד שאינו עומד בדרישות התקן ומסכן את שלום הציבור. במקרים אלה סגר אגף הפיקוח במשרד את העמדה, החרים את מכלי הגז וסילק את המפגע. בחלק מהאירועים אף נפתחה חקירה פלילית כנגד אותם מפעילים של העמדה.

במידה ומערכת הגעלת הכלים אושרה ונבדקה על ידי טכנאי גז מוסמך ובעל רישיון, ייתלה במקום שלט המציין זאת ועליו גם הוראות בטיחות. ראיתם מתקן שלא עומד בכללים וללא אישור? מוזמנים להתריע על כל סכנה בתחום זה.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

בנט ונתניהו צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90

נתניהו: "הוצעה ל'ימינה' הצעה יותר נדיבה מלכל מפלגה בקואליציה"

קרא עוד