לג בעומר

נוסעים למירון? כך תגיעו בדרך הנוחה והבטוחה ביותר

מאות אלפים צפויים להגיע הלילה ומחר לציון הרשב"י במירון, לרגל ל"ג בעומר. המשטרה נערכת בכוחות מתוגברים במיוחד, כל הכבישים באזור נסגרו וניתן להגיע רק באמצעות הסעות או תחבורה ציבורית. כל הפרטים

חדשות כיפה
יז באייר התשעט
,
22 במאי, 2019 18:43
רשמים מהילולת רשב"י

רשמים מהילולת רשב"יצילום: איתן אלחדז

נוסעים למירון? השאירו את הרכב בבית, או חנו באחד החניונים המוסדרים. המשטרה נערכת בכוחות מתוגברים במיוחד, עם אלפי שוטרים וסדרנים. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת לקראת הילולת הרשב"י, שתחל בעוד שעות ספורות.

דרכי הגעה למירון

בשלב הראשון, שהחל כבר מהשבוע שעבר, הוצבו שוטרי משטרת ישראל סמוך למתחם ההילולה במטרה לשמור על הסדר במתחם לקראת האירוע. השלב השני, והעיקרי של המבצע, החל היום (ד') כבר מ-07:00 בבוקר, ויסתיים ביום חמישי בסמוך לחצות. בשלב זה כ-5,000 שוטרים ולוחמים יפרסו בכל צירי התנועה המגיעים למירון במעגלי אבטחה היקפיים וברחבי המתחם והכל במטרה לאבטח את מאות אלפי המבקרים הצפויים לפקוד את המתחם. השלב השלישי, יחול עם סיום ההילולה, שוטרי מרחב כנרת יפעלו במתחם במטרה להשיב את המקום לפעילות שגרתית סדירה.

כבכל שנה, ההילולה תתנהל סביב זמני הדלקה קבועים מראש. האירוע יפתח בהדלקה הראשונה, של חסידות באיאן, ביום רביעי בשעה 20:30, ויסתיים בהדלקת האחרונה של חסידות תולדות אהרון, ביום חמישי בשעה 19:00. 

כחלק מהפקת לקחים משנים קודמות ולמען הבטחת שלומם של המשתמשים בדרכים והעולים לציונו של רבי שמעון בר יוחאי, הוחלט במשטרת ישראל כי גם השנה ההגעה להילולה תותר אך ורק באמצעות תחבורה ציבורית והסעות מוסדרות.

מפת הכבישים סביב מירון בל"ג בעומר

מפת הכבישים סביב מירון בל"ג בעומרצילום: דוברות המשטרה

קווי התחבורה הציבורית בכל רחבי הארץ והמובילים לצפון ולמירון בפרט, יתוגברו באופן משמעותי במטרה לאפשר לחוגגים להגיע בנוחות ובבטחה עד למתחם עצמו. השנה הופעל לראשונה מערך רכבות מתוגבר של רכבת ישראל עד לתחנת כרמיאל, ומשם הגעת המבקרים למירון באמצעות תחבורה ציבורית בתשלום.

הורדה ואיסוף של חוגגים המגיעים בתחבורה ציבורית, תתבצע בסמוך לאתר ההילולה בטרמינלים מוסדרים. במשטרה מדגישים כי הנסיעה בתחבורה ציבורית תביא את החוגגים לאתר ההילולה בבטחה, במהירות ובנוחות מירבית. לנוסעים בתחבורה הציבורית הוסדרה תחנת ריענון בצומת אליקים

אוטובוסים של חברות הסעה פרטיות יופנו לחניונים בעין הוזים צבעון ופרוד. משם יוסעו החוגגים לאתר ההילולה באמצעות שאטלים, ללא תשלום.

גם השנה ימשך סימון החניונים וצירי הולכי הרגל המובילים אליהם בצבעים שונים: אדום, צהוב, כחול וירוק-כולל טרמינל 89 באופן התואם לצבע כרטיס הנסיעה, וזאת על מנת להקל על החוגגים בהגעה לאתר ועזיבתו.

היערכות המשטרה להילולת רשב"י במירון

היערכות המשטרה להילולת רשב"י במירוןצילום: דוברות המשטרה

בעלי תעודת נכה, המוגבלים בהליכה בלבד, יגיעו לחניון "פרוד" דרך צומת שבע(חנניה), או לחניון "צבעון" דרך צומת חירם (כביש 89) או לחניון "עין הוזים" דרך כיכר הזיתים (מחלף אליפלט/דלתון) ומשם יוסעו בהסעות "עזר מציון" עד לציון הרשב"י . 

אח"מים בעלי אישור מוסדר מהמרכז למקומות קדושים יגיעו בתיאום מראש לצומת שש (חלפתא) שם כוח ליווי משטרתי יוביל אותם עד למקום ההילולה. 

יציאה מההילולה

בסיום בעת היציאה מהאתר, יש לפנות לציר הולכי הרגל התואם בצבעו, בתאורה ובדגלים, את כרטיס הנסיעה.

בכל שלב במהלך ההילולה,חל איסור מוחלט על החוגגים לצעוד בכבישים המובילים לאתר מחשש לסיכון חייהם. קיימת חשיבות רבה להעברת המסרים והדגשים לציבור משתמשי הדרך ולציבור החוגגים עוד בטרם האירוע.

חמ"ל המשטרה שהוקם במיוחד לקראת ההילולה במירון

חמ"ל המשטרה שהוקם במיוחד לקראת ההילולה במירוןצילום: דוברות המשטרה

במשטרה מדגישים כי לא תתאפשר הגעה למתחם ההילולה ובסמוך לו, בכלי רכב פרטיים לכל אורך השלב העיקרי של האירוע כמצוין לעיל. אין טעם לנסות להתחכם ולעקוף את המחסומים היות וכוח גדול של שוטרים ממערך התנועה יתפרסו בצירי התנועה וגם בשבילי העפר המובילים למירון. כמו כן לא תתאפשר חנייה של כלי רכב פרטיים בשטחים פתוחים ובצידי הדרך. רכבים אשר יחנו באופן לא מוסדר, בניגוד להוראות, יגררו ובעליהם ישאו בעלויות הגרירה.

הכבישים שנחסמו

הצירים הבאים נחסמו לתנועת כלי רכב פרטיים החל מהשעה 07:00 בבוקר ועד לסיום האירוע:

כביש 866 – מצומת חנניה לכיוון מירון.
כביש 89 – מצומת חירם ועד מחלף אליפלט, לשני הכיוונים (דרך צומת גוש חלב).
כביש 886 – מצומת דלתון ועד כיכר עין זיתים.
כביש 8900 – מצומת יער בירייה ועד כיכר עין זיתים. 
היציאה מצפת לכביש 89.

כניסה לצפת תתאפשר דרך מחלף אליפלט וכביש 8900.
יציאה מצפת תתאפר דרך כביש 8900 לכיוון ראש פינה בלבד.

בנוסף, על ציבור משתמשי הדרך לקחת בחשבון כי בהתאם לצורך, במהלך ימי ההילולה קיימת היתכנות לחסימת צירי התנועה הבינעירוניים הבאים:

כביש 65 – מצלמון לכיוון קדרים (עפ"י צורך).
כביש 85 – מצומת ראמה לצומת עמיעד, לשני הכיוונים (עפ"י צורך).

מאות שוטרים יהיו פרוסים בצירים המובילים למירון במטרה לספק שירות למשתמשי הדרך ולציבור החוגגים. ציבור הנהגים מתבקש לגלות סבלנות ולהישמע להוראות והנחיות השוטרים.

מידע נוסף

נוכח השינויים בהסדרי התנועה, נדרשת תשומת לב הנהגים לשלטי הכוונה ושילוט בצידי הדרך וכן האזנה לכלי התקשורת. המשטרה תספק מידע שוטף וחיוני לציבור, קודם לאירוע ובסיומו דרך מוקד 110 (מוקד המידע הארצי של המשטרה, לא מוקד 100 המשמש למקרי חירום) ובאמצעי התקשורת.

המשטרה נערכת

המשטרה נערכתצילום: דוברות המשטרה

לא תותר בשום מקרה הטסת רחפנים באזור האירוע במירון והאכיפה במקום תעשה בהתאם לחוק.

ילדים /מבוגרים בעלי צרכים מיוחדים שהלכו לאיבוד: משטרת ישראל בשיתוף זק"א פתחו עמדה בעליה לכיוון ציון הרשב"י מצד ימין. העמדה פועלת מתחילת השבוע, ותפעל עד ליום ראשון הבא, ה-26/5 בשעה 12:00 .

בעמדה מחולקים צמידים לילדים או מבוגרים בעלי צרכים מיוחדים, שעליהם רשום מספרי טלפון של ההורים או המבוגר האחראי כך שבמקרה שילד/מבוגר הולך לאיבוד ניתן לאתר את האחראי עליו בקלות באמצעות הצמיד. בנוסף, בכל מקרה שבו ילד/ מבוגר הולך לאיבוד ניתן להתקשר מכל טלפון למספר 1220 או להגיע לעמדה של זק"א, מתנדבי זק"א ומשטרת ישראל יפעלו לאיתור הנעדר.

כבר בשלב זה המתנדבים מחלקים בבתי הספר והגנים צמידים עליהם רשומים מספרי הטלפון של ההורים כך שבמהלך ההילולה הילדים יענדו את הצמידים ובמידה וילכו לאיבוד ניתן יהיה לאתר אותם בקלות.

משטרת ישראל פונה לציבור המבקרים להקפיד על כללי הבטיחות הבאים:

  • אין לטפס על עמודי חשמל/גדרות/קראוונים/תחנות אוטובוס/עצים ולנוע רק בדרכים המסומנות להולכי רגל.
  • יש לשמור על הילדים הקטנים בצמוד למבוגר ולא להסיר את העיניים מהילדים בשים לב לדוחק האנושי שנוצר במקום, יש לתת לילדים יד או להרכיב אותם על הכתפיים.
  • מומלץ לעבור דרך מוקד זק"א בעליה להר מצד ימין ולענוד צמידים לילדים או מבוגרים בעלי צרכים מיוחדים וכן להסביר שבמקרה שמישהו הולך לאיבוד ההורה/המבוגר האחראי יחכה לו בעמדה של מוקד זק"א.
  • להקפיד על שתיה מרובה בפרט במזג אויר חם
  • הציבור מתבקש להישמע להוראות השוטרים והסדרנים ולהימנע מלהידחק לאזור ההדלקות. 
  • משטרת ישראל ערוכה לכל תרחיש ובעת הצורך תופעל מערכת כריזה בשפות שונות ויינתנו הנחייות לציבור בהתאם. 

כמו כן, נפתח מרכז מידע לציבור, אשר מספק מענה בנושאים הקשורים בהילולה, המרכז פועל עד מחר בלילה, יום חמישי, בטלפון: 1-700-500-679.

מספר הטלפון של מוקד מידע משטרת ישראל הוא 110

מספר הטלפון למוקד איתור ילדים אובדים הוא: 1220 מכל טלפון. 

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

חנוך דאום צילום:  Flash90

חנוך דאום מצטרף ל"ארץ נהדרת"

קרא עוד