לקראת יום הכיפורים: הרב יצחק שילת עלה להר הבית

ראש ישיבת מעלה אדומים יחד עם חלק מתלמידיו עלו להר הבית כהכנה ליום הקדוש בשנה | מנהלת הר הבית מדווחת: בהר הבית חל גידול משמעותי במספר היהודים המתפללים מתחילת עשרת ימי תשובה

חדשות כיפה 13/09/21 19:22 ז בתשרי התשפב

הרב שילת בהר הבית, צילום: מנהלת הר הבית
הרב שילת בהר הבית, צילום: מנהלת הר הבית

ישיבת מעלה אדומים קיימה הבוקר (ב') יחד עם ראש הישיבה, הרב יצחק שילת, את העלייה המסורתית להר הבית לרגל עשרת ימי תשובה, וכהכנה מיוחדת ליום הכיפורים. אחרי התפילה סיפר הרב שילת לתלמידים על ההתקדמות החיובית המשמעותית של הר הבית בשנים האחרונות, בעוד שבעבר השוטרים "הגבילו וכל הזמן דחקו בנו, תצאו, תגמרו, תלכו".

בדברים שנשא הרב שילת בהר הבית, הרחיב בחשיבות עבודת הכהן הגדול בקודש הקודשים ביום הכיפורים. "כל יום אנחנו אומרים בתפילה "רצה השם אלוקינו בעמך ישראל ולתפילתם שעה והשב את העבודה לדביר ביתך". מה זה דביר ביתך? הבית זה הבית. ומה זה הדביר של הבית? קודש הקודשים". 

"כלומר, כל השנה אנחנו מתפללים על החזרת העבודה לדביר בנוסף ל'אישי ישראל'. שמכל עבודת בית המקדש הדבר הכי מרכזי והכי חשוב, זה הפעם אחת בשנה שהכהן הגדול נכנס לקודש הקודשים. כל הקורבנות הם כאילו תפלים לעבודה של קודש הקודשים". 

"בקודש הקודשים מקטירים את הקטורת, ועל הקטורת אומרים חכמינו זיכרונם לברכה, שזה הדבר הכי הכי רוחני מתוך כל הדברים שיש בבית המקדש". אמר הרב שילת והוסיף כי "לעמוד כאן ולנסות לדמיין את זה שבעוד שלושה ימים הכהן הגדול עומד פה ואומר “אנא השם” ושומעים את קולו למרחוק. זה נורא מרטיט".

מינהלת הר הבית מדווחת היום כי בהר הבית חל גידול משמעותי במספר היהודים המתפללים מתחילת עשרת ימי תשובה. רבים צפויים לעלות גם מחר, בערב יום הכיפורים וביום הצום עצמו.

כתבות נוספות

/
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר