סגור

ותקיא הארץ את העולים-הגויים

בעיה בלתי פתירה לא פותרים באמצעות פתרון גרוע. הרב אבינר על פתרון לעולם חדשים שאינם יהודים: "או שיתגיירו או שהארץ תקיא אותם"

הרב שלמה אבינר
א באב התשעז
,
24 ביולי, 2017 13:01
פאשקוויל נגד גיורים

פאשקוויל נגד גיוריםצילום: Yossi Zamir/Flash 90

שאלה: ב"ה, נדחתה הצעת החוק שמרחיבה הגדרות הגיור מעבר להלכה.  ובכל זאת נשארת הבעיה: מה יהיה עם 330,000 עולי רוסיה שהם גויים על פי הלכה?  מה הפתרון?  האם לא יותר טוב שהם יתגיירו באיזו דרך דחוקה ויהיו יהודים מאשר יישארו גויים?

תשובה: ודאי לא.  עתה לפחות המצב ברור ויודעים שהם גויים.  אך אם יטלו את השם יהודי כאשר הם באמת גויים, תהיה אנדרלומוסיה נוראה, כבר לא נדע מי יהודי ומי גוי ונאלץ לנהל ספרי יוחסין.

אכן זו בעיה בלתי פתירה, וצריך אומץ להודות על כך.  זה מה שמבדיל בין ילד שלא מסוגל לקבל שיש לפעמים בחיים בעיות בלתי פתירות ותובע פתרון מידיי גם אם הוא הרסני ובאמת אינו פתרון, - לבין מבוגר שמודה בכך ומוכן לקבל שיש בעיות בלתי  פתירות, ושיש להתאזר בתקוה שהן תיפתרנה בעתיד, לפחות חלקית. 

יש לנו עוד הרבה בעיות כאלה, ויש לעמוד בגבורה, וכן בעבר היו לנו בעיות נוראות ועם הזמן חלקן נפתרו.

באשר לבעיה שלנו: העתיד מציג בפנינו שתי אפשרויות.  א. או שיתגיירו גיור אמת על פי ההלכה ואז ברוכים הבאים בשמחה ובאהבה.  ב. או שירצו להישאר גויים וסופה של הארץ להקיא אותם, כאשר יעמדו מול קשיים ובעיות ויחפשו להם מזור במקום אחר.

וכבר כתב מרן הרב קוק: "את הפסולת הגמורה תקיא הארץ, והנותר בה קדוש ייאמר לו, ממש כמו שאין מזככים את המאכל מסיגיו הטבעיים לפני האכילה, כי אם מוסרים את הדבר לכוח החיים" (אגרות הראיה אגרת פב).

כמובן אינינו יודעים מתי וכיצד תתבצע ההקאה הזאת.  וכבר אמר הנצי"ב מוולוז'ין שיש הקאה גסה, כגון קלגסי אויב, ויש גם הקאה עדינה, כשאדם מחליט שלא טוב לו בארץ ולכן הוא עוזב אותה.

אכן, אם אנו מתבוננים בסטטיסטיקה, אנו רואים שמתבצעת לאטה הקאה עדינה.  הנה כמה מספרים.

א. אחוז הלא יהודים מקרב העולים מברית המועצות לשעבר: 30%.  אחוז היורדים שהינם מעולי ברית המועצות לשעבר: 30%.

ב. עולים מברית המועצות לשעבר מתחתנים רובם ככולם בקרב קהילתם.  מקרב הנשים, רק 13% נשואות לילידי ישראל.  מקרב הגברים רק 3.7% נשואים לילידות ישראל.

ג. רמת הילודה של החילוניים היא 2.1%.רמת הילודה של עולי ברית המועצות לשעבר, עבור נשים לא יהודיות היא 1.7%.

בסיכום, מספרם יורד.

אך כמובן, אנו מתפללים שיתגיירו כולם גיור אמיתי, וקדוש ייאמר להם.

 

24.07.2017

1. הרב לא לוקח בחשבון מספר דברים חשובים (עולה לשעבר)

1. ראשית, העולים לא יתגיירו, כי רובם ככולם לא צריכים לעבור טקס דתי על מנת להיחש "סוג א'". מדינת ישראל שנת 2017 לא מפלה בין ערל למהול, וגם לישראלי המצוי לא אכפת מהלאום של כלתו הבלונדינית דוברת העברית.

2. שנית, אין אידיקציה על כך שדווקא הגויים הם אלה שיורדים לחו"ל, אני מכיר המון יהודים יוצאי ברית המועצות שעלו ארצה ואח"כ היגרו לקנדה/ארה"ב/אוסטרליה על מנת לשפר את תנאי המחייה.

3. שלישית, ואחנו שוב חוזרים לסעיף מס' 1, בטווח הרחוק נראה המון נישואי תערובת בין הצברים היהודים לצבריות הלא-יהודיות. כי ישראלי חילוני של היום הוא לא ישראלי חילוני של פעם, לא ממש אכפת לו מה היהדות חושבת על נישואיו בקפריסין או בפראג לאנסטסיה, סבטלנה או נטליה.

דווח על תגובה לא ראויה
24.07.2017

2. לרב אבינר ולשואל התמים אין מונופול על ההלכה. הפסיקו עם ביזוי ת"ח גדולים (אלי)

מותר לרב אבינר לחלוק על שיטתם ההלכתית של גדולי תורה שגדולים ממנו בהרבה.
אבל אסור לו לזלזל בפסיקתם כאילו דעתם אינה הלכה.
מתבצעת דה לגיטימציה לת"ח ווסקים גדולים כאילו בכדי להגן על ההלכה.
זו בושה,
לא הוגן שהאתר כיפה מציג באופן חד צדדי רק את הפלג המפלג של הרב אבינר

דווח על תגובה לא ראויה
24.07.2017

3. המשפט האחרון מבליט את הזלזול בברי הפלוגתא (יהושע)

אם בעיני הרב אבינר האידאל הוא שהעולים כן יתגיירו בסופו של דבר אז כל הבעיה שלו זה שהוא רואה בגיורים של גדולי ישראל ותלמידי חכמים גדולים "גיורים לא אמיתיים" שזו הטלת דופי בעייתית מאוד.

(מילא אם האידאל היה מבחינתו שבאמת כולם יעזבו את הארץ)

דווח על תגובה לא ראויה
24.07.2017

4. לא הבנתי את סעיף א. שהרב הביא (דני)

" אחוז הלא יהודים מקרב העולים מברית המועצות לשעבר: 30%. אחוז היורדים שהינם מעולי ברית המועצות לשעבר: 30%. " - אין שום סטטיסטיקה (שאני לפחות מכיר) שמי שיורדים הם אכן הגוים ולא היהודים. הייתי מניח שזה מפוזר בצורה אחידה למען האמת. בכל מקרה, מהנתונים הנ"ל לא נראה שנובעת המסקנה בלי עוד הנחות או נתונים נוספים. מישהו יודע להסביר?

דווח על תגובה לא ראויה
24.07.2017

5. מאמר אמיץ של הרב אבינר שאומר את האמת בלי התייפיפות (אלון)

לדעת רובם ככולם של הפוסקים, ראשונים ואחרונים, אין גיור ללא קבלת מצוות. הניסיון לעשות גיורים המוניים לא יפתור את הבעיה אלא רק יגרום לכך שנצטרך לעשות פנקסי יוחסין.

דווח על תגובה לא ראויה
24.07.2017

6. שאלת השמאל (יעקב )

מה האלטרנטיבה


ויישר כוח על הדברים הפשוטים והברורים

ולאלוקים פתרונים

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מתן כהנא צילום: הדס פרוש, פלאש 90

מתן כהנא נגד הליכוד: "בליכוד עושים הכל כדי להמשיך לפגוע ולהשפיל"

קרא עוד