סגור

הר המנוחות: משדרגים את דרכי הגישה להר

השר לשירותי דת יעקב אביטן סייר בהר המנוחות, יחד עם צוות משרדו ומנכ"ל מועצת בתי העלמין, צוריאל קריספל: "משדרגים את דרכי הגישה להר ודואגים לפתרונות קבורה בירושלים"

חדשות כיפה
יט בסיון התשפ
,
11 ביוני, 2020 21:16
השר לשירותי דת בהר המנוחות

השר לשירותי דת בהר המנוחותצילום: דוברות

השר לשירותי דת, יעקב אביטן, ובכירי משרדו סיירו היום (ה') בהר המנוחות בירושלים, בסיור עבודה עם מנכ"ל מועצת בתי העלמין הרב צוריאל קריספל ונציגי חברות קדישא, על מנת ללמוד מקרוב על צרכי הקבורה בירושלים, ותכניות הפיתוח והשדרוג של ההר, שחלקן יוצאים לפועל בימים אלו, בעלות של מילוני שקלים בתקציב משותף של המשרד לשירותי דת, עיריית ירושלים ומועצת בתי העלמין.

לסיור התלוו יצחק ישי מנהל אגף בכיר קבורה במשרד לשירותי דת, ראש מטה שר הדתות אשר מדינה ויועצי השר, ראש מטה המנכ"ל עו"ד ארז מלול, אפי עמר מרכז שירותי דת בכיר באגף הקבורה במשרד, הרב חנוך פרסטר אחראי הלכתי קבורה ארצית במשרד, חשבת המשרד אושרית אברמוביץ ועוד. 

מנכ"ל מועצת בתי העלמין, הרב צוריאל קריספל, הציג בפני השר את המשך עבודות השיפוץ והשדרוג של דרכי הגישה להר המנוחות, שנמשכות כל העת לצד עבודות תשתית נרחבות בכל רחבי העיר הכוללות שבילים חדשים ושיפוץ השבילים הישנים ושדרוג של תשתיות ישנות. רק לאחרונה הושלם פרק נוסף בתכנית עם השלמת סלילת וריבוד הכביש המוליך אל ההר, לאחר שמצבו של הכביש חייב את סלילתו מחדש. עבודות השדרוג של ההר הם חלק מתכנית כוללת לה שותפים עיריית ירושלים באמצעות האגף למבני דת, המשרד לשירותי דת ומועצת בתי העלמין, התכנית בעלות של מילוני שקלים, נועדה להתאים ולהנגיש את התשתיות של בתי העלמין בירושלים לרווחת העולים לבתי העלמין. בישיבה שהתקיימה לאחרונה בלשכת ראש העיר ירושלים מר משה ליאון, הציגו המשתתפים נציגי האגף למבני דת, המשרד לשירותי דת, מועצת בתי העלמין את פרטי התכנית לשיקום הר המנוחות.

התכנית, בעלות של 6,900,000 מיליון שקל, כוללת עבודות שיפוץ ושדרוג החל מהכניסה לבית העלמין ועד ולרחבה הגדולה שעברה  גם היא שיפוץ. כמון כן ישופצו המדרכות והכבישים בתוך ההר. הוקצו מתחמים מוצלים להספדים וסעודות הילולה המתקיימות בהר המנוחות. כמו כן ניתן מיקוד מיוחד לפתרון מצוקת החנייה בהר שגרמה לעיתים לסבל רב לעולים ולפקקי תנועה בתוך הר המנוחות.

השר אביטן בקברו של הרב בקשי דורון זצ"ל

השר אביטן בקברו של הרב בקשי דורון זצ"לצילום: דוברות

השר אביטן ציין כי לצד ההשקעה בתשתיות יש צורך למצוא פתרונות לקבורת שדה, על מנת שיהיה ניתן לתת מענה נכון לצרכי הקבורה של תושבי ירושלים ורבים החפצים שיקיריהם יטמנו בירושלים: 'אנחנו רואים את העבודות וההשקעה העצומה בפיתוח בית העלמין הזה, מכל העולם יהודים באים להיקבר בירושלים יש פה בית עלמין שקבורים צדיקים וקדושים ועלינו לדאוג שהדרכים המובילות להר יהיו מותאמות לצרכים ההולכים וגדלים כאן וכן להכשיר עוד ועוד מקומות קבורה', אמר השר.

קריספל הביע תקווה כי לאחר תקופה ארוכה של משבר תקציבי בשל היעדר תקציב מדינה, יהיה ניתן להגדיל את היקף התמיכה בפיתוח הר המנוחות ובתי העלמין הנוספים בירושלים. השר לשירותי דת הרב יעקב אביטן הבטיח לעשות הכול למען תקציב הקבורה ופיתוח בתי העלמין בירושלים בפרט ובכל הארץ בכלל על מנת לשמור על כבוד הנפטרים ולדאוג לעולים לקברי הצדיקים וקברי יקיריהם שיוכלו לעשות זאת באופן מונגש.
 

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

השר יולי אדלשטיין באולפן כיפה צילום: כיפה

אדלשטיין: ליל הסדר עם המשפחה בפסח - בספק

קרא עוד