סגור

סער בשירות נתניהו: מקדם חקיקה לפסילת ראיות "שהושגו באמצעים פסולים"

ועדת השרים לחקיקה תדון ביום ראשון הקרוב בהצעת החוק של ח"כ גדעון סער (הליכוד) לעגן שתאפשר לבית-המשפט שיקול דעת רחב לפסול ראיה שהושגה באמצעים פסולים

חדשות כיפה
יח בסיון התשפ
,
10 ביוני, 2020 18:13
חיוכים כבר אין שם. נתניהו וסער

חיוכים כבר אין שם. נתניהו וסערצילום: פלאש 90. מרים אלסטר

ועדת השרים לחקיקה תדון ביום ראשון הקרוב בהצעת החוק של ח"כ גדעון סער (הליכוד) לעגן בפקודת הראיות כלל פסילה לראיה "שהושגה באמצעים פסולים שננקטו כלפי הנאשם או כל אדם אחר". הצעת החוק תאפשר לבית-המשפט שיקול דעת רחב לפסול ראיה שהושגה באמצעים פסולים ותחיל לענין זה כלל זהה בין הנאשם לבין עדים אחרים.
 
בארצות-הברית נהוגה דוקטרינת "פירות העץ המורעל" ולפיה כל ראיה שהושגה תוך הסתמכות על ראיה שנאספה שלא כדין אינה קבילה בבית-המשפט. הפסיקה האמריקנית התבססה על התיקון הרביעי לחוקת ארה"ב. באנגליה חלה ב-1984 רפורמה והחוק מעניק לבית-המשפט שיקול-דעת לפסול ראיה. בישראל, על אף התקדמות מסוימת שחלה בפסיקה ב-15 השנים האחרונות, עדיין לא עוגן הכלל בחקיקה. סמכות בית-המשפט לפסול ראיה פסולה מוגבלת במבחנים שנקבעו בפסיקה וטרם הוחל דין דומה לעדים. הצעת החוק של ח"כ סער מאפשרת שיקול-דעת רחב לבית-המשפט, הן לגבי ראיה שהושגה באמצעים פסולים שננקטו כלפי נאשם והן אם ננקטו כלפי כל אדם אחר.

בניר עמדה של לשכת עורכי-הדין על הצעת החוק של סער מובעת תמיכה בקידומה ונאמר, כי "יש לקבל את הצעת החוק בבחינת המינימום ההכרחי לקיים הליך הוגן, שמירה על טוהר ההליך המשפטי, שמירה על ערכיה של שיטת המשפט הישראלית וזכויות אדם".  

כזכור, נתניהו האשים את המשטרה והפרקליטות שהשיגו ראיות בתיקי ראש הממשלה בעזרת אמצעים פסולים. לדוגמא, עדותו של עד המדינה, ניר חפץ, נגבתה דרך שיטות שנויות במחלוקת, כך טען שר המשפטים לשעבר, אמיר אוחנה. 


 

10.06.2020

1. חשוב יותר: לגרש את המיסתננים! להשתלט על אדמות הנגב... (סטודנט ישראלי)

גידעון סער, תעשה משהו נידרש ודחוף : 1. חייבים לגרש את המיסתננים ! 2. חייבים לחזור לאדמות הנגב שניכבשו ע"י הבדואים, להשתלט חזרה על המקום- נגד חוקי הגונגל שהבדואים מכתיבים ! לאסור ביגימייה- לא לשלם ביטוח לאומי על ילדים מנשים נוספות ! 3. לגרש מהארץ את הקרן החדשה לישראל- אם כל הצרות ! לגרש את שוברים שתיקה, בצלם, עדאללה ! 4. להעניש את ערביי יפו שעסוקים בפשע ובהפגנות שמיועדות לטלטל את המדינה- שיבחרו: לחיות פה בשקט, או לעוף מפה !

דווח על תגובה לא ראויה
14.06.2020

2. חף פשע!!! לשחרר אותו מייד (עמירם בן אוליאל)

דווח על תגובה לא ראויה
14.06.2020

3. חף פשע!!! לשחרר אותו מייד (עמירם בן אוליאל)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

השר יולי אדלשטיין באולפן כיפה צילום: כיפה

אדלשטיין: ליל הסדר עם המשפחה בפסח - בספק

קרא עוד