סגור

משרד הבריאות: בשבוע הבא - נוסיף אלפי בדיקות ביום

במשרד הודיעו כי בשבוע הבא ייכנסו לפעילות מעבדות חדשות, המסוגלות לפענח אלפי בדיקות ביום. בנוסף פועלים במשרד להוסיף תקנים לעובדי מעבדה, מתוך מטרה להגיע ליעד של 30 אלף בדיקות ביום

חדשות כיפה
יב בסיון התשפ
,
04 ביוני, 2020 22:18
בדיקות קורונה בישראל. ארכיון

בדיקות קורונה בישראל. ארכיוןצילום: יוסי אלוני, פלאש 90

התפתחות משמעותית בנושא מעבדות הקורונה. הערב (ה') נשלחו דגימות קורונה לצורך תיקוף למעבדת "מיי הריטג'" שתפענח אותן בימים הקרובים. ככל שהניסוי יהיה מוצלח, בשבוע הבא צפוייה להתחיל לפעול המעבדה החדשה של החברה, אשר תוכל לבצע בשלב הראשון עד 2,000 בדיקות ביום ובהמשך כ- 10,000 מדי יום. 

במקביל לכך, במשרד הבריאות פועלים מול משרד האוצר במטרה להוסיף יותר מ-200 תקני כוח אדם למעבדות של בתי החולים ושל קופות החולים. במשרד הבריאות אומרים כי פעולה זו, יחד עם פתיחת המעבדה החדשה, יתנו את המענה הדרוש ליכולת המעבדות לבדוק את אלפי הבדיקות שנעשות ביום, נוכח הנחיית שר הבריאות אדלשטיין ולקראת יכולת ביצוע 30,000 בדיקות ביום בשבועות הקרובים.

שר הבריאות יולי אדלשטיין

שר הבריאות יולי אדלשטייןצילום: הדס פרוש, פלאש 90

כמו כן, פנה משרד הבריאות לממונה על השכר באוצר במטרה לגבש תנאי שכר בגין עבודה נוספת לעובדי המעבדות. כל זאת במטרה לאפשר את הפעלת המעבדות באופן נרחב תוך סיוע ותגבור הצוות המקצועי במעבדות.

השבוע התקיימה פגישה של המנכ"ל וגורמי המקצוע במשרד עם מנהלי ומנהלות כלל המעבדות במטרה לשמוע את הדברים ממקור ראשון ולקדם מענים מתאימים.

שר הבריאות יולי אדלשטיין אמר: "משרד הבריאות מוקיר את עבודתם החשובה והקריטית של עובדי מערך המעבדות בישראל אשר עובדים לילות כימים מראשית אירוע הקורונה בארץ". המשרד ימשיך בשיח לקידום העובדים ומערך המעבדות בכללותו.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

נתניהו ובני גנץ צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90

נתניהו לגנץ: "אם תקבלו את הצעת הפשרה נוכל למנוע בחירות"

קרא עוד