נתניהו בערכת מצב: "כל מוסד חינוכי שיאותר בו מקרה תחלואה - ייסגר"

ראש הממשלה קיים היום התייעצות בנושא מערכת החינוך, בה נקבע כי כל מוסד שימצא בו מקרה תחלואה ייסגר. בנוסף הנחה נתניהו את שר החינוך להמשיך לפעול למצוא פתרונות מיגון וריחוק לתלמידים ולמורים

חדשות כיפה 03/06/20 18:32 יא בסיון התשפ

נתניהו בערכת מצב: "כל מוסד חינוכי שיאותר בו מקרה תחלואה - ייסגר"
נתניהו. , צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים היום (ד') התייעצות בנושא מערכת החינוך עם שר החינוך יואב גלנט וראש המל"ל מאיר בן שבת. בהתייעצות נקבע כי כל מוסד חינוכי שיאותר בו מקרה תחלואה - ייסגר. נתניהו הנחה את שר החינוך להמשיך לפעול למצוא פתרונות מיגון וריחוק לתלמידים ולצוותי ההוראה. "יש להמשיך לטפל במוקדים שאותרו" אמר נתניהו ובנוסף הנחה להמשיך לעקוב ולקיים הערכות מצב.

כזכור, מספר המוסדות ברחבי הארץ בהם נמצאו תלמידים או עובדי הוראה הולך וגדל, ובתי ספר רבים הודיעו על סגירה. לפני נתוני אמש 31 מוסדות נסגרו, כ-10,000 תלמידים ואנשי צוות בבידוד בנוסף . 217 חולים מאומתים הובילו היום לסגירת מוסדות חינוך בבאר שבע, שדרות, מעלה אדומים, ירושלים, בני ברק, חולון וקרית גת. מנתוני משרד החינוך עולה כי 85% מתלמידי ישראל פוקדים את בתי הספר מאז פתיחתם, חרף גל ההדבקות הנוכחי.

מנגד שר הבריאות יולי אדלשטיין הורה אמש כי "לא בקלות אנחנו נסגור עסקים או בתי ספר - נצטרך לחיות בכלים שלובים, ולכן נרחיב את מעגל הבדיקות כולל א-סימפטומטיים". השר הוסיף כי ההתניה להעדר סגירת העסקים ובתי הספר היא שלא יהיה זינוק חד בקורונה. כדי שלא נחזור לכך, על כל האזרחים להקפיד על הנחיות משרד הבריאות: עטיית מסיכות, ריחוק והיגיינה.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר