סגור

הרב אריה שטרן הגיע לנחם את משפחתו האבלה של איאד אחלאק

רבה של ירושלים הגיע למאהל המשפחה הנמצא במזרח העיר, וזאת כדי לנחם את משפחתו של הצעיר בעל הצרכים המיוחדים שנהרג בשבת האחרונה מירי שוטרים. הרב שטרן ייחל לעצירת שפיכות הדמים, משפחתו של ההרוג הודתה לו על הגעתו

חדשות כיפה
י בסיון התשפ
,
02 ביוני, 2020 20:14
הרב שטרן בביקור אצל המשפחה

הרב שטרן בביקור אצל המשפחהצילום: ללא

רבה של ירושלים, הרב אריה שטרן הגיע לנחם במזרח העיר ירושלים את משפחת הילד המיוחד, איאד אחלאק שנהרג בשבת האחרונה. הרב הגיע מלווה במשנה לראש העיר ירושלים חברת המועצה פלר חסן נחום ומלווה ביועצו לענייני ערבים של אריאל שרון ז"ל, אורי בורובסקי לביקור באהל האבלים של המשפחה בואדי ג'וז במזרח העיר ירושלים. 

בכניסה נפגשו הרב והשייח איברהים אבו אל אווהא משכונת ראס אל עמוד  ומוכתר הכפר סילוואן דאוד סיאם. הרב סיפר כי הוא מגיע במסר של שלום ופיוס והביע את כאבו על אבדן החיים של איאד אחלאק שהיה ילד מיוחד והביע את תקוותו כי לא יצטרכו יותר להשתמש בנשק והאזור וכי שפיכות הדמים תסתיים. אבא של איאד התרגש מאוד והודה לרב וחברי המשלחת על בואם.

הרב שטרן אמר בביקורו במקום כי "אני מבקש לגבות את מג"ב ירושלים על עבודת הקדושה למען ביטחונם של תושבי ירושלים,  ויחד עם זאת להביע צער ותנחומים על מותו של איאד,  סולידריות במקרה היא כזה מתבקשת מכל אחד מאיתנו, יחד עם גינוי ברור למעשה טרור".

פלר חסן נחום שהתלוותה לרב שטרן אמרה בתגובה: "באתי לנחם את המשפחה והקשבתי יחד עם הרב הראשי לסיפורו של הילד המיוחד והרגיש. הכאב של אמא שמאבדת את בנה הוא בלי צבע או דת. עלינו לעשות הכל כדי למנוע מקרים טרגיים כאלה בעתיד".

נזכיר, כי איאד, בן 32 במותו היה בעל צרכים מיוחדים, ועל פי בדיקה ראשונית, נורה בשוגג על ידי שוטרים בשבת האחרונה כשהיה בדרכו למרכז "אלוין" לבעלי צרכים מיוחדים בעיר העתיקה. השוטרים שירו בו חשדו כי הוא חמוש. לאחר הירי נחקרו השוטרים באזהרה במח"ש, אחד מהם שוחרר למעצר בית. 

 

02.06.2020

1. שוגג קרוב למזיד (ש)

אינני מכיר את פרטי המקרה הזה, אבל אני מסתובב לא מעט במזרח ירושלים ורואה את התנהגות המשטרה כלפי התושבים הערבים במזרח העיר. פעם אחת התנפל על המכונית שלי שוטר. ברור שחשב שזו מכונית של ערבי. ברגע שראה שאני יהודי השתנה כל היחס שלו מקצה לקצה. אי אפשר לומר בפשטות שהירי הזה היה בשוגג. זה לא שוגג. זה שוגג קרוב למזיד. צריך כאן בדק בית ושינוי מדיניות מקצה לקצה. וכמובן גם ענישה של האחראים.

דווח על תגובה לא ראויה
03.06.2020

2. זהו מעשה רצח, חד וחלק. יהיו עוד הרבה כאלה לאחר הסיפוח. (לחזור לשפיות)

הרי החיילים ומגב שעכשיו שומרים על הדרכים יצטרכו לרדוף אחרי ילדים בקסבות של הערים הפלסטיניות. ובשביל מה? עוד כמה וילות של מתנחלים? הכיבוש הוא שורש כל הרע

דווח על תגובה לא ראויה
05.06.2020

3. מזעזע !!! חובה לחסל מיידית מי שברור למדי שפועל לחיסולנו. בדיקת רמת התוקף תגרום לעוד הרוגים אצלנו (מגיב שקול )

מדובר כאן בלחימה באויב , לא בהליך שיפוטי.
הערבים שולחים מפגרום לפיגועים כדי שאחר כך יהיה להם חומר לתעמולה נגדנו.
שוטרים חיילים ואזרחים חוששים מלירות במחבלים בגלל שאולי יהיה לפרקליטים תרוץ להכניס אותם למאסר.בגלל הפפחד הזה לירות מיידית במחבל תוקף יש לנו עוד ועוד הרוגים.
בכלל לא רלונטית לענייננו אם הערבי שנהרג היה לקוי או להפך .
חבל שהרב לא הלך לעודד את השוטר שעכשיו נטפלים אליו.

דווח על תגובה לא ראויה
11.06.2020

4. מחבל ששיקרו ואמרו שהוא אוטיסט - כדי להאשים את צה"ל ברצח - וכדי (אוראור)

לעורר רחמים במשפחת המחבל - מה פה לא ברור?????????

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

בצלאל סמוטריץ' צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

הירי בלוד | "אבדן עשתונות ערכי של המשטרה והפרקליטות"

קרא עוד