סגור

מתקפת הסייבר של איראן נועדה להעלות את רמת הכלור במים בישראל

על פי דיווחים זרים, מטרת מתקפת הסייבר האיראנית, שהייתה לפני כחודש בישראל, הייתה כדי להעלות את רמת הכלור במי השתייה בישראל. באיראן מכחישים את הטענות

חדשות כיפה
ט בסיון התשפ
,
01 ביוני, 2020 8:49

צילום: Yaakov Naumi/Flash90

לפני כחודש נעשתה מתקפת סייבר איראנית על ישראל, המתקפה נועדה להעלות את את רמת הכלור במי השתייה בישראל. באתר ה"פייננשייאל טיימס" דיווחו כי המתקפה היא חלק מסבב מתקפות של ישראל ואיראן אחד כנגד התשתיות של השנייה. אילולא המתקפה הייתה נבלמת מדובר בהשפעה חמורה שהייתה גורמת לתחלואה בקרב תושבי ישראל ופגיעה חמורה בחקלאות. 

על פי דיווחים מארצות הברית כשבועיים לאחר המתקפה האיראנית, ישראל השיבה במתקפת נגד על נמל שהיד רג'אי בדרום איראן. מדובר בנמל המרכזי של הרפובליקה האסלאמית, וישראל ערכה מתקפת סייבר רוחבית על המקום, אך גם היא נכשלה. על פי  "פייננשייאל טיימס" ישראל מקווה כי על אף שהתקיפות משני הצדדים נבלמו המתקפות יעצרו.

באיראן מיהרו להכחיש את הטענות ומסרה באו"ם כי מערך הסייבר של המדינה עוסק בהגנה בלבד. מאז ניסיון המתקפה ההיא, לפני שבוע וחצי נעשתה מתקפת סייבר נוספת על עשרות אתרים ישראלים. מטרות המתקפות אז היו להראות כוח ולוו בדרישות כופר על מנת לבטל את המתקפות. בין האתרים שנפרצו אתר הישיבות התיכוניות, אתר האולפנות ואתר המדרשות התורניות לבנות, אתר יד לאחים, אתר כושרות ועוד. 

 

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

קורונה. למצולמים אין קשר לכתבה צילום: David Cohen/FLASH90

אגף מודיעין: "עלולים להגיע לאלף נדבקים בקורונה מדי יום"

קרא עוד