סגור

שר הבריאות: "נבצע בדיקות גם למי שאין לו תסמינים"

שר הבריאות יולי אדלשטיין קיים הערב תדרוך בשיתוף עם מנכ"ל משרד הבריאות היוצא משה בר סימן טוב וראש שירותי בריאות הציבור הפרופסור סיגל סדצקי. אדלשטיין: "לא נשנה את כללי הבידוד"

חדשות כיפה
ח בסיון התשפ
,
31 במאי, 2020 19:13
שר הבריאות יולי אדלשטיין

שר הבריאות יולי אדלשטייןצילום: הדס פרוש, פלאש 90

לאחר שנעדר אמש ממסיבת העיתונאים בשל שמירת השבת, קיים הערב (ראשון) שר הבריאות יולי אדלשטיין תדרוך לתקשורת. אדלשטיין הציג את הקריטריונים המחודשים למי אמור לבצע בדיקת קורונה וכל מי שיעמוד באחד התנאים האלו ייבדק:

"1. אחד החידושים המשמעותיים ביותר הוא: בני בית של חולה מאומת, גם אם אין להם תסמינים, ייבדקו ביום אימות בן הבית ובדיקה נוספת לאחר חמישה ימים. אני מבקש להתעכב חצי דקה על החידוש הזה. עד עכשיו ביצענו בדיקות כאלו באופן נקודתי בירושלים סביב בתי הספר. מעכשיו נרחיב את הבדיקות גם ללא תסמינים לכל הארץ ולא רק לבתי ספר. זוהי בשורה חשובה.

2. אנשים ללא תסמינים שהיו במגע קרוב עם חולה מאומת בבתי הספר (באותה הכיתה, בהסעה משותפת ובמקרים מסוימים אף כלל בית הספר).

3.    אנשים ללא תסמינים שהיו במגע קרוב עם חולה מאומת במסגרות דיור מוסדי (דיור מוגן, מחלקות סיעודיות, מסגרות רווחה המהוות בית לחיים וכיו"ב).

4.    לפי שיקול דעת של הרופא המטפל (הסעיף הזה כשלעצמו פותח בצורה דרמטית את ביצוע הבדיקות).

5.    כל האוכלוסיות המיוחדות בהתאם להנחיות של משרד הבריאות במקרים מיוחדים.

6.    כל אדם עם תסמינים שהיה במגע קרוב עם חולה מאומת. 
תסמינים הם: חום, שיעול, אובדן חוש טעם.
הגדרת מגע קרוב: פחות משני מטר מרחק ובמשך זמן של 15 דקות לפחות.

7.    כל אדם עם תסמינים של המחלה שהגיע לבית חולים".

עוד אמר אדלשטיין: "במהלך היום שמעתי טענות על כך שלא כל כל מי שביקש להיבדק אכן נבדק.  אנחנו מטפלים גם בנושא זה ומחדירים לשטח את המדיניות שאנחנו מובילים כאן. נמשיך להיות בקשר עם קופות החולים כדי לוודא שמה שאנחנו מציגים כאן אכן יתממש בשטח. אני מבהיר – לא משנים את כללי הבידוד כתוצאה מבדיקות: תקופה של ארבעה עשר ימים ממועד החשיפה. בדיקה שלילית או שתי בדיקות שליליות ויותר לא משחררת מבידוד. אני מבקש מהציבור – לכו להיבדק. דיברנו ואנחנו מדברים עם קופות החולים העומדות, יחד עם מד"א, בחזית – ואני בטוח שהכל יבוא על מקומו בשלום.
לסיום אני מבקש להודות לאנשי המעבדות, לרופאות ולרופאים, לאחיות ולאחים שעושים עבודת קודש למען כל אזרחי ישראל".

 

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

נתניהו צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

נתניהו מגיב לאלימות המפגינים: "מצפה מהמשטרה להגיע לחקר האמת ולמצות את הדין עם האחראים"

קרא עוד