סגור

חדשות 13: "תמונת החרדים בדיווח על התפרצות הקורונה - טעות אנוש"

חדשות 13 מגיבים לסערת פרסום תמונת הילדים החרדים על רקע כתבה שעסקה בהתפרצות הקורונה וכלל לא היתה קשורה לציבור החרדי: "מתנצלים על התקלה, מדובר בטעות אנוש"

חדשות כיפה
ח בסיון התשפ
,
31 במאי, 2020 13:15

צילום: shutterstock

ארגון 'בצלמו',  שיגר הבוקר (א') מכתב ליו”ר הרשות השנייה ולשר התקשורת לאחר שלטענתו ערוץ 13 הציג על המסך תמונות של ילדים חרדים במהלך הדיווח על התפרצות הקורונה בגימנסיה העברית.

לדברי הארגון, השתמע מהכתבה כאילו הם המפיצים את המחלה בשעה שהסיקור כלל לא עסק בהתפרצות קורונה בחינוך החרדי. כך פורסם ב'חרדים 10'

“בסוף השבוע הועלתה כתבה נרחבת על התפרצות מחודשת של נגיף הקורונה. הכתבה עלתה לאור התפרצות שהחלה בתיכון גימנסיה העברית בירושלים. מדובר בתיכון חילוני לחלוטין. המשתתפים דנו בעניין בארוכה", נאמר במכתב.

"אולם לאורך כל הכתבה רצה במרקע תמונה ענקית של ילדים חרדים לומדים בתלמוד תורה וברקע המילים ‘התפרצות מחודשת של קורונה’. אין כל ספק שהיה כאן ניסיון ברור לקבוע מי אשם בהתפרצות. בנוסף כל מי שרק ראה תמונה זו ללא שנחשף לכתבה הבין לבד ששוב החרדים אשמים. נדגיש: תמונה שווה אלף מילים, אז אלף מילים מאשימות נתלו פה כנגד החרדים".

"זה מצטרף להסתה של רינה מצליח נגד החרדים לפני חודשיים, אותה הסתה שקיבלה גיבוי מלא מהמערכת. אותה הסתה שטרם נענתה עד כה!".

את דבריו חתם הארגון בדרישה להשית קנס משמעותי על כלי התקשורת. "אני קורא לכם להטיל עליהם קנס משמעותי, הן על פגיעה חמורה זו והן על דבריה של רינה מצליח".

בתגובה מסר בצהרים ערוץ 13: "ביום שישי במשדר המיוחד שודרה בטעות תמונה של ילדים חרדים, לאורך 5 שניות, בהקשר של הגימנסיה והתפרצות המגפה. ראשית אנו מתנצלים על התקלה, מדובר בטעות אנוש."

"התמונה שהוצגה הייתה חלק מרצף של תמונות מתוך מאגר מתקופת הקורונה שהופיעו על המסך לשניות בודדות וביניהן גם תמונות של ילדים חילונים, בליינים ירושלמים מצטופפים, אזרחים בחוף הים וכדומה. עם זאת היא בהחלט הוצאה מהקשרה ואנו מתנצלים על כך. אין בכוונתנו לרמז על אמירה כזו או אחרת ויודגש כי כבר אמש, כשנודע לנו על התקלה, הנושא טופל במערכת החדשות". 

31.05.2020

1. טעות ? הצחקתם אותי (אריה)

דווח על תגובה לא ראויה
31.05.2020

2. זה זדון (מישהי)

לא טעות

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ח"כ איילת שקד מעל הדוכן צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

ברוב עצום: חוק פסקת ההתגברות של איילת שקד נפל במליאה

קרא עוד