המחאות בארה"ב | טראמפ מאיים: "נשתמש בצבא"

ארצות הברית סוערת בעקבות הרג המפגין השחור ג'ורג' פלויד , וההפגנות האלימות ממשיכות בשורה של מוקדים. טראמפ למושלים: "נקטו בצעדים מחמירים יותר – או שנשתמש בכוח צבאי בלתי מוגבל"

חדשות כיפה 31/05/20 08:49 ח בסיון התשפ

הפגנות אלימות, צילום:  Abed Rahim Khatib/Flash90
הפגנות אלימות, צילום: Abed Rahim Khatib/Flash90

גל המחאה בערי ארצות הברית בעקבות מותו של הצעיר האפרו- אמריקאי והפצת הסרטון של האירוע ברשת, מתרחב. הנשיא טראמפ העביר אמש (שבת) מסר חד וברור לראשי הערים ולמושלים בארצות הברית: אם לא תנקטו במהלכים חריפים יותר נגד המפגינים המתפרעים –  הממשל ייכנס ויעשה מה שצריך, כולל שימוש בכוח בלתי מוגבל של הצבא".

בנתיים, ביותר מ- 25 ערים ברחבי ארצות הברית הוכרז עוצר והתושבים נקראו להישאר בבתיהם. ראשי הערים קוראים לתושבים לסייע בשמירה על החוק והסדר, להרגע את הרוחות ולהישאר בבתים.

בסביבות השעה 6:10 בבוקר שעון ישראל, רשת CNN האמריקנית דיווחה כי שוטר נפצע "פציעות משמעותיות" במינוסטה לאחר שנפגע מטרקטורון, כך לפי המשטרה במקום. השוטר נלקח להמשך טיפול בבית חולים מקומי כשמצבו יציב. רוכב הטרקטורון נעצר.

על רקע זה, דווח כי המשמר הלאומי במינוסוטה הגדיל את כוחו ל10,800 חיילים שמשתתפים במאמצים להשלטת הסדר. מדובר בגידול משמעותי לעומת 700 החיילים שפעלו לפני כן מטעם המשמר.

https://twitter.com/MNNationalGuard?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1266920794023747584%7Ctwgr%5E&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.mako.co.il%2Fnews-world%2F2020_q2%2FArticle-d824d23b7376271026.htm 

הנשיא טראמפ צייץ מוקדם יותר בחשבון הטוויטר שלו, "זהו פשע פדרלי", וציין כי המשמעות של שימוש אפשרי בכוחות צבא לצורך דיכוי ההפגנות היא ביצוע מעצרים רבים של מפגינים.

נזכיר, כי כבר ביום חמישי רמז טראמפ על רתימת צבא ארצות הברית לטובת ההתמודדות עם גל המחאה: "כאשר השוד והביזה מתחילים – הירי יתחיל". לאחר התקפות רבות על דבריו אלה, הבהיר כי לא התכוון לעודד שימוש בכוח כנגד מפגינים, אלא רק הציג את העובדה כי המתפרעים בהפגנות צריכים לקחת בחשבון את האפשרות שיירו בהם.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר