סגור

בשל שמירת השבת אדלשטיין נעדר מההצהרה הערב

שר הבריאות החדש נעדר מההצהרה המשותפת של ראש הממשלה ושרי האוצר והחינוך, זאת בשל סמיכות ההצהרה לצאת השבת. "בשל חשיבות רבה בעדכון אזרחי ישראל מיד בצאת השבת, העדיף לא לעכב את מסיבת העיתונאים עד להגעתו"

חדשות כיפה
ז בסיון התשפ
,
30 במאי, 2020 21:54
שר הבריאות יולי אדלשטיין

שר הבריאות יולי אדלשטייןצילום: הדס פרוש, פלאש 90

מוקדם יותר הערב (ש') ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שר האוצר ישראל כ"ץ, ושר החינוך יואב גלנט מסרו הצהרה בנוגע לשינויים שיערכו עקב מצב התפשטות הקורונה בארץ. מי שבלט בהעדרו הוא שר הבריאות החדש יולי אדלשטיין, וזאת בשל היותו שומר שבת ולא רצה לדחות את ההצהרה מיד עם צאת השבת, גם אם לא יהיה נוכח בה. מנגד הודיע כי בשל פיקוח הנפש שבדבר היה מעורב בקבלת ההחלטות ובדיונים שנערכו בשבת.

בהצהרת משרד הבריאות לתקשורת נמסר: "שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין הנחה באופן שוטף במהלך החג והשבת את אנשי משרדו באשר לטיפול בעליית מספר החולים בקורונה. כמו כן השתתף בכל ההתייעצויות עם ראש הממשלה, על אף היותו שומר שבת. זאת מפאת עיקרון 'פיקוח נפש'". על היעדרותו נמסר: "שר הבריאות ראה חשיבות רבה בעדכון אזרחי ישראל מיד בצאת השבת ולכן העדיף לא לעכב את מסיבת העיתונאים עד להגעתו".

בהצהרה המשותפת מסר ראש הממשלה כי "יש התרופפות במשמעת" בשמירת ההנחיות שנועדו למנוע הדבקה נוספת. נתניהו הזהיר כי אם לא ישמרו על ההנחיות: "לא תהיה ברירה אלא לחזור להגבלות. הימים הקרובים הם ימי מבחן, לראות האם יש כאן שינוי מגמה שיחייב שינוי מדיניות".

30.05.2020

1. יישר כח לשר הבריאות אדלשטיין (אביחי)

דווח על תגובה לא ראויה
31.05.2020

2. אדלשטיין (ישראלית)

מוכיח שוב שהוא אדם עם עקרונות.

דווח על תגובה לא ראויה
31.05.2020

3. ל2 על איזה עקרון מדובר? ( )

שאחרים יקחו אחריות ויתמודדו עם המשבר והוא לא? פיקוח נפש דוחה שבת. אנשים דוחים.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ההפגנות בירושלים צילום: Yonatan Sindel/Flash90

"אֲנָשִׁים אַחִים אֲנָחְנוּ": הקורונה הצליחה להוציא מאיתנו את הרע ביותר

קרא עוד