סגור

ועדת חוץ וביטחון: 'יוארך תוקף איכוני הניידים לחולי קורונה עד ה16.6'

וועדת המשנה לענייני מודיעין שתחת ועדת חוץ וביטחון אישרה את הארכת תוקף הסמכת השב"כ לסייע במאמץ מניעת התפשטות נגיף הקורונה עד ה16.6. האישור כולל את איכון הטלפונים הניידים של החולים, אך ורק במקרה ששיטות איתור אחרות לא פועלות

חדשות כיפה
ג בסיון התשפ
,
26 במאי, 2020 18:56
ישיבת הוועדה

ישיבת הוועדהצילום: דוברות הכנסת, עדינה ולמן

ועדת המשנה למודיעין, שירותים חשאיים ושו"ן, בראשות ח"כ צבי האוזר (דרך ארץ), אשר פועלת תחת ועדת חוץ וביטחון של הכנסת. אישרה היום (ג'), ברוב קולות את בקשת הממשלה כי תוקף הסמכת שב"כ לסייע במאמץ לצמצום התפשטות הקורונה יוארך בשלושה שבועות, עד ה - 16.6.20, או עד השלמת חקיקה בנושא, לפי המוקדם מביניהם. הוועדה גם קבעה כי אם עד 8.6.20 לא תונח על שולחן הכנסת הצעת החוק המסדירה את הנושא, יפקע התוקף של  ההחלטה בעניין הסמכת שב"כ.

עוד אישרה הוועדה, ברוב קולות, את בקשת הממשלה לצמצם את הסמכת שב"כ, כך שיסייע במקרים פרטניים וייחודיים בלבד, בהם לא ניתן להשלים את איתור האנשים שבאו במגע קרוב עם חולה באמצעות חקירה אפידמיולוגית בשיטות אחרות.

הוועדה חידדה את נוסח ההחלטה וקבעה כי "אמות המידה המקצועיות הקונקרטיות לסיוע במקרים פרטניים וייחודיים כאמור, ייקבעו על דעת מנכ"ל משרד הבריאות, בהמלצת ראש אגף שירותי בריאות הציבור, ובתיאום עם ראש השירות". אמות המידה יעוגנו בנוהל אשר יפורסם לציבור באתר משרד הבריאות, וכמו כן, כחלק מהדיווח אותו מקבלת הוועדה כל 6 ימים בנושא,  יועברו גם פירוט הסיבות בגינן ביקש משרד הבריאות את הסיוע במקרים הפרטניים והייחודיים כאמור.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

גנץ בשדרות צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון

גנץ הורה על גיוס מילואים, מלונות הקורונה חוזרים לפעילות

קרא עוד