הרבנות מגבה את ההחלטה למנות את רב העיר רמת גן למנהל שירותי הדת בעיר

לאחר שהחליטו להדיח את הרב אהרון כץ מתפקידו מבלי ידיעתו, הרבנות ממהרת לברך על מינויו החדש בעיר. תנועת נאמני תורה ועבודה הגיבו לאירוע: "אנו קוראים לשר לשירותי דת לקדם את הצעת החוק למתן אפשרות דמוקרטית להארכת הכהונה"

חדשות כיפה
ב בסיון התשפ
,
25 במאי, 2020 15:57
מועצת הרבנות. ממהרים לברך על ההחלטה

מועצת הרבנות. ממהרים לברך על ההחלטה צילום: דוברות הרבנות הראשית

מועצת העיר רמת-גן הצביעה פה אחד על מינוי הרב אהרון כץ כממלא מקום מנהל שירותי הדת בעיר רמת-גן. כעת ממהרת הרבנות הראשית למסור הודעה כי הם תומכים בהחלטה, זאת לאחר שהיא הייתה האחראית להדחתו מתפקיד רב העיר ללא ידיעתו. כזכור, הרב אהרן כ"ץ, שהיה רב העיר, הודח מתפקידו לאחר משאל טלפוני שקיימה מועצת הרבנות הראשית זאת לאחר שלוש וחצי שנים בלבד בתפקיד. הרב כץ, יצא לגמלאות לפני כשנה וכיהן בתפקיד באופן לא רשמי ובהתנדבות. כעת במסגרת תפקידו החדש, הרב כץ יהיה אחראי על ייעוץ ומתן מענה בשירותי דת כמו בתי כנסת, כשרות, מקוואות, נישואין כדומה.

בהודעת הרבנות נמסר: "הרבנות הראשית לישראל מברכת על החלטת מועצת העיר רמת גן לספק מענה לצרכי הדת של תושבי  העיר בדמות  ייעוץ ומתן מענה בשירותי דת כמו בתי כנסת, כשרות, מקוואות ונישואין. אכן, היעדרו של רב עיר קבוע מייצר מטבע הדברים חוסרים בשירותי הדת הניתנים לתושבי העיר". 

עוד מסרו: "החלטת מועצת העיר רמת גן לצד החלטת מועצת הרבנות הראשית לעניין הסמכת רב נותן כשרות ונישואין מעניקות מענה אידאלי לצרכי הדת של תושבי העיר, אנו תקוה כי הגורמים הרלוונטיים יפעלו לבחירת רב קבוע לעיר רמת גן".

גם תנועת נאמני תורה ועבודה בחרו להגיב לאירוע בו הם מברכים את מיניו החדש של הרב כץ אך מנגד נשארים עם הביקורת כלפי הרבנות: "אנו מברכים על מינויו הראוי של הרב כץ לרב העיר בפועל של רמת גן. הרב כץ מהווה דוגמא ומופת לאיש ציבור בעל תחושת שליחות ציבורית עמוקה ומילא נאמנה את תפקידו בהתנדבות כממלא מקום ראש המועצה הדתית בעיר עד שהודח מתפקידו לפני שבועות ספורים, בצורה בלתי ראויה. אנו מאחלים לרב כץ הצלחה רבה במילוי תפקידו החדש.


"בהזדמנות זו, אנו קוראים לשר לשירותי דת המבקש לחזק את כבודה של הרבנות, לקדם את הצעת החוק לקציבת כהונת רבני ערים תוך מתן אפשרות דמוקרטית להארכת הכהונה. הצעה זו, תביא מחדש לחיזוק הקשר שבין הציבור המקומי לרבניו".

25.05.2020

1. הוא לא רב העיר רמת גן, ומעולם לא היה. לא יעזור כל הלחץ של מקורביו. (רמת-גני)

.

דווח על תגובה לא ראויה
25.05.2020

2. הוא לא היה מעולם רב העיר- למה אתם משקרים? (תושב רמת גן)

הוא היה ממלא מקום שלא נבחר בדרכים דמוקרטיות, היה ראוי שנאמני תורה ועבודה, והאתר כיפה יהיו דוברי אמת ויעודדו הליך בחירות דמוקרטי וראוי לבחירת רב עיר מקובל לעיר רמת גן!

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

טסים לאומן? לא השנה. למצולמים אין קשר לכתבה צילום: פלאש 90

ראש המל"ל: נמנע את הרכבת האווירית לאומן לקראת ראש השנה

קרא עוד