סגור

שקד: רציתי לשנות את דרך בחירת היועמ"ש, מנדלבליט ונתניהו סירבו

שרת המשפטים לשעבר חשפה החלטת ממשלה שביקשה להעביר לפני ארבע שנים, המבקשת לבטל את ועדת האיתור לבחירת יועץ משפטי לממשלה, ומותירה את ההחלטה בידי ראש הממשלה ושר המשפטים. לדבריה, מנדלבליט ונתניהו סירבו

יהונתן קליין, חדשות כיפה
כו באייר התשפ
,
20 במאי, 2020 12:18
איילת שקד ואביחי מנדלבליט

איילת שקד ואביחי מנדלבליטצילום: הדס פרוש, פלאש 90

סערת היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט נמשכת. אחרי ששר המשפטים הנכנס, אבי ניסנקורן, החליט שלא למנות פרקליט מדינה חדש, ולהותיר את היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בתפקיד שלקח לעצמו, בנוסף לתפקידו כיועץ, שרת המשפטים לשעבר והיום באופוזיציה, ח"כ איילת שקד, יוצאת בביקורת על נתניהו.

לדברי שקד, בזמן שכיהנה כשרת משפטים, בשנת 2016, הכינה החלטת ממשלה המשנה את אופן בחירת היועץ המשפטי לממשלה, כך שהכוח למינוי או החלפה שלו נותר בידי הממשלה, ולא בידי מערכת המשפט. לדבריה, מנדלבליט התנגד בתוקף וראש הממשלה נתניהו גיבה את התנגדותו.

"בשנת 2016 הכנתי החלטת ממשלה שמבטלת את ועדת האיתור לבחירת יועץ משפטי לממשלה, ומחזירה את הכוח לשר המשפטים וראש הממשלה, כפי שהיה עד 1999". כתבה שקד בטוויטר. לדבריה, "מנדבליט התנגד בתוקף, דיבר עם ראש הממשלה וראש הממשלה לא הסכים לעלות את ההצעה. אמרתי אז למזכיר הממשלה: נתניהו עוד 6 שנים יצטער על זה".

אתמול צייצה שקד נגד החלטת ניסנקורן להשאיר את מנדלבליט בתפקיד מבקר המדינה: "שר המשפטים החדש, ביומו הראשון בתפקיד, בוחר במודע להשאיר על כנו את ההסדר האבסורדי והלא דמוקרטי, בו היועמש הוא גם פרקליט המדינה", כתבה. הבוקר שיתף ראש הממשלה נתניהו בטוויטר מאמר דעה מ'ישראל היום', הקורא למנדלבליט לחשוף את ההקלטות בעניין פרשת הרפז - או להתפטר מתפקידו.

21.05.2020

1. באותה תקופה נתניהו קיווה שמנדלבליט יחסום את העמדתו לדין, ונאלץ לקבל את עמדתו. (ידידיה שילה)

הוא לא ידע שמנדלבליט שבוי בידיים של שי ניצן ונאלץ לעשות עבורו את העבודה המלוכלכת מסיבות רגישות, שמוסתרות בכמה קלטות.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ארכיון צילום: shutterstock

מספר החולים קשה מזנק, פרטים נוספים בתכנית גמזו נחשפים

קרא עוד