מוטי יוגב על הרב רפי פרץ: "פעל בחוסר אחריות מעבר לחוסר היושרה"

חבר הכנסת לשעבר מסביר לחדשות כיפה מדוע שר החינוך לא היה צריך להיכנס לממשלת האחדות באופן עצמאי וטוען כי הציבור הציוני דתי איבד את האמון בנבחרי הציבור שלו: "ככל שהוא ילך הביתה יותר מהר, כך יהיה ניתן להתחיל לבנות חזרה את הציונות הדתית"

חדשות כיפה
כ באייר התשפ
,
14 במאי, 2020 14:33
ח"כ מוטי יוגב

ח"כ מוטי יוגב צילום: כיפה

בצל עריקותו של יו"ר הבית היהודי, הרב רפי פרץ, מימינה וכניסתו לממשלת האחדות, חבר הכנסת לשעבר, מוטי יוגב מסביר כי שר החינוך גרם לכך שכוחה של הבית היהודי נחלש ביותר: "האינטרסים של הציונות הדתית לא נגמרים בעוד שני בתים במזרח ירושלים"

אתה תומך בהחלטה של הרב רפי לחבור לממשלת האחדות ואלי לעזור לציונות הדתית דרך כך? 

"אני אפתח בזה שאני מברך על הקמת ממשלת האחדות אחרי שנה וחצי של סבבי בחירות. זה נראה לי חיוני שהממשלה הזו תקום הן בגלל אתגרי השעה והן בגלל יתר האתגרים של עם ישראל ומאוד רציתי שימינה תהיה בפנים. דבר שני הוא שאין שום מקום להתנהגות אופורטוניסטית שמקדמת אדם כזה או אחר. פוליטיקה היא בראש ובראשונה שליחות ציבורית, במקרה שלנו של הציבור הציוני דתית

לא היה מקום להצטרפות אישית של פרץ גם אם הוא הצליח למחוק את החובות של הבית היהודי על ידי הליכוד. האינטרסים של הציונות הדתית רחבים הרבה יותר ולצערי מעולם לא דנו בהם. הם מתחילים באינטרסים חברתיים של עם ישראל בקליטת עלייה וחיזוק הפריפריה ועוברים לאינטרסים של תורת ישראל וההשפעה הברורה שלה על עולם החינוך. אנחנו לא נגמרים בעוד שני בתים במזרח ירושלים". 

האם הוא יצליח להעביר את ההחלטה במרכז הבית היהודי? 

"אינני יודע. מרכז הבית היהודי בשנים האחרונות הפכה למפלגת יחיד בה רק המנכ"ל והיושב הראש קובעים. היא גרמה לרבים מהנציגים הבוחרים לבריחה מהמפלגה. מרכז שגודלו קרוב ל- 900 אלף איש, במרכז המקסימלי הופיעו 150 אנשים. אנשים איבדו את אמנם במפלגה המובילה בציונות הדתית והפכה לשפחה נסרחת שלישית בסדר התנועה אחרי ימין חדש והאיחוד הלאומי. כאשר קראתי לאיחוד הכוחות עם האיחוד הלאומי, בחר הרב רפי פרץ לעבוד עלי ולחתום דווקא עם עוצמה ואחר כך לבגוד בעוצמה ולבטל עם עוצמה ואחר כך לגנוב את המרכב ולבסוף לדחוק אותי בהרכבת הממשלה בחוסר יושרה ובדבר הזה הוא איבד את האמון הציבורי ואולי הוא שכח את הסולם הערכים שבגללו הגענו לפוליטיקה. אני סבור שככל שהוא יילך הביתה יותר מהר, כך יהיה ניתן להתחיל לבנות חזרה את הציונות הדתית ולהביא אותו למקום הראוי לו בנוף הפוליטי". 

יש דרך למוסדות המפלגה למנוע את האיחוד העתידי בין הליכוד לבית היהודי? 

"לא בטוח בכלל כי כל המוסדות בשליטה של היושב ראש והמנכ"ל הדמוקרטיה מתה כבר כמה שנים ולכן יכול להיות שזז משהו בהיסטוריה המפוארת של הבית היהודי, שיסודה במפד"ל ההיסטורית וראתה את ערכי הציונות הדתית לעיניה. 

תפעל להדחתו? 

"אני לא בטוח שניתן לתקן את הדברים מתוך מוסדות הבית היהודי, יכול להיות שהמהלך צריך להיות רחב יותר. אני אשתדל לסייע להשבת הציונות הדתית למקום ראוי יותר ומוסרי יותר, ולהשיב את האמון הציבורי בנציגים הפוליטיים שלה ולא כפי שחזינו במו עיננו שהוא ירד עד לתחתית ולנציג אחד של הבית היהודי בכנסת ישראל. או שנבחר יושב ראש חדש או שיקומו דברים חדשים". 

נשמע שמאוד כואב לך

"כאב זה לא תכנית עבודה ואנחנו צריכים לחשוב בצורה אופרטיבית ורציונלית איך בונים את הכוח הפוליטי של הציונות הדתית באופן מאחד. גם לפוליטיקה יש כללים ומי שמתנהל בדרך שאיננה ישרה לא תצא ממנו ברכה. מי שתומך בזה ורואה בזה תרגיל פוליטי זה חוסר אחריות מעבר לחוסר היושרה" 

 

14.05.2020

1. תסתכל בראי (צחי )

אתה צודק אך חיסלת את עצמך עם הדי9. רוב הסרוגים הנורמליים בעד חיזוק הרשות השופטת ונגד המטורללות החרדלית והמתנחלית. אנו מכבדים רבנים אך לא פוליטיקאים עלובים באיצטלה רבנית. בנט ושקד הרסו את הבית ואתה באת עם הטרקטור ומנסה לפנות שברים. רברפי בגד פעמיים והוא פשוט לא פוליטיקאי אלא טיפש פוליטי .

דווח על תגובה לא ראויה
14.05.2020

2. רפי פרץ פעל כמו רוב הציונות הדתית, חוסר אחריות וחוסר יושרה. זה הנבחר ציבור והפנים של הציונות הדתית. (מירה)

דווח על תגובה לא ראויה
14.05.2020

3. איפה מוטל'ה היה כשרפי הפר ברית חתומה עם עוצמה? (שאול)

מה שעשיתם לעוצמה יהודית קבלתם בחזרה!!!
מידה כנגד מידה.
אנו לא שמחים במפלתם של אוייבנו, אבל יש תוכחה, ויש ביקורת נוקבת!
תעשו תשובה בפומבי, אולי תהיה מסוגלת לכפר.

דווח על תגובה לא ראויה
14.05.2020

4. אנשי חינוך ודוגמא אישית (אריאל)

זה היה מזכ"ל בני עקיבא וזה עמד בראש מכינה. פדיחות. מכנה משותף לשניהם: יותר מדיי שנים בצבא קבע

דווח על תגובה לא ראויה
14.05.2020

5. צודק לגמרי (אודי)

הרב פרץ ביזה, ולא בפעם הראשונה (אחרי שחתם הסכם עם עוצמה), את הציונות הדתית

דווח על תגובה לא ראויה
15.05.2020

6. הרב פרץ לחזור למקומו בישיבה וזה המקום הטוב ביותר בשבילו (צבי הירשוביץ)

אסור היה לרב פרץ להכנס לממשלה ולעזוב את מפלגת ימינה
חושבני שהרב פרץ צריך לעזוב את הכנסת ולחזור לישיבה ולהיות רב בישיבה כי רק שם הוא עשה ויעשה חייל במעשיו
זה שהוא מפלג את ימינה המפולגת גם כך רק יגרום לכך שהמפלגה שכולנו מעוניינים שתייצג אותנו הסרוגים - אנשי המפד"ל לשעבר תתפרק
לכן אני חושב שהוא חייב להתפטר מהכנסת ולחזור למקומו הנכון בישיבה
בתודה על הפרסום
צבי הירשוביץ

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

דוד אלחייני, יו"ר מועצת יש"ע צילום: פני אלימלך

ראש מועצת יש"ע נגד נתניהו: "הוא איבד את זה"

קרא עוד