סגור

ניצן הורביץ לכיפה: "מה שהרב לוינשטיין עושה זה פשע"

יושב ראש מרצ מתייחס לראיון של הרב לוינשטיין בכיפה וטוען: "טיפולי המרה עלולים להוביל לאובדנות" ומבהיר לבני ובנות הנוער של הציונות הדתית: "אין שום פסול אם נער או נערה נמשך או נמשכת לבן או בת מינו"

מירב כהן, חדשות כיפה
טז באייר התשפ
,
10 במאי, 2020 22:55

צילום: כיפה

יו"ר מרצ, ח"כ ניצן הורביץ מגיב לראיון של הרב יגאל לוינשטיין בכיפה ומסביר כי הטיפולים הפסיכולוגים שמציע ראש המכינה בעלי מסוכנים לבני הנוער: "לוינשטיין אובססיבי וחוזר על זה פעם אחר פעם,

"סביבה שמציגה להם את כל הדבר הזה של הומוסקסאליות כאיזשהו דבר רע איום ונורא ושיקרה משהו נורא להם, לבני משפחותיהם ולכל סביבתם אם הם לא יעשו מאמץ להשתנות, כמו שלוינשטיין אומר בעצמו, הוא הרי מורה, מחנך ומנהל מכינה. 

אין פלא שבאווירה כזו, וזה לא רק במגזר הדתי, אלא בכל מיני מקומות ולא רק בישראל זה בכל מיני מקומות בעולם, כשיש אובססיה של הסביבה אז נערים או כאלה שאין להם מספיק יציבות בחיים אומרים 'טוב, אם כולם אומרים לי שזה כל כך נורא, אני אלך ליועץ או לרב לעשות טיפול'. הבעיה שאנחנו יודעים מניסיון עשיר של עשרות שנים שהטיפולים האלה רק מגבירים את המצוקה של אותם נערים ונערות, ולבסוף זה יכול להגיע גם לניסיונות של פגיעה עצמית ואובדנות. לוינשטיין אובססיבי וחוזר על זה פעם אחר פעם, וצריך לבדוק פעם למה הוא כל כך חופר בנקודה הזו, ומה שהוא עושה כאן זה בבחינת פשע. 

לא רק שאין שום פסול אם נער או נערה נמשכ.ת לבן מינו. זה לגמרי נורמלי כמו כל סוג של קשר אחר. וכמו שאני בא לרב יגאל לוינשטיין ואומר לו שזה לא בסדר ההוא נמצא עם אישה ולא בסדר האופן שבו הוא מנהל את משפחתו, אין לו שום זכות לבוא אלי או לכל אדם אחר ולהגיד שמה שהם עושים או מה שהם חשים זה דבר פסול. 

הכי חשוב להגיד לנוער הדתי שמקשיב שלי יש ניסיון בזה כי גם אני הומו, ויש לי בן זוג, משפחה וחברים והכל בסדר. לא צריך להקשיב לכל מיני אנשים שמפחידים אתכם כי זה רק יגרום למצוקה גדולה יותר". 

10.05.2020

1. סחטיין הרב הורביץ מככב פה (חחחחחחחחחח)

דווח על תגובה לא ראויה
11.05.2020

2. שום תהליך לא ישנה את הטבע של נער או נערה שחפצים בבני מינם. (מירה)

מסתבר שיש תופעה כזו והם בני אדם, נוצרו בצלם והקב"ה יודע שהם כאלה, הרי הוא יצרם, ולאף אחד אין זכות לשנות את מה שנברא בצלם. כל תהליך עשוי לפגוע באנשים המסויימים האלה ולהביא חס וחלילה לפגוע בנפשם

דווח על תגובה לא ראויה
11.05.2020

3. מחר: כתבה שבה הורוביץ מסביר למה אין (כביכול) שום פסול בעבודה זרה, בחילול שבת, בגילוי עריות.... (לאן הגענו?)

לא הבנתי מה אתם נותנים במה לאיש מרצ לשטוח את האידיאולוגיה האנטי דתית שלו באתר שקורא לעצמו כיפה. מה הקטע?
ולעצם העניין, נכון, בן אדם יכול להיוולד עם כל מיני נטיות ולהגיע לכל מיני מצבים לא צפויים, אבל ביהדות אנו יודעים שהתפקיד שלנו הוא להתגבר על הרצונות ועל הנטיות ועל התאוות שלנו ולחיות במימד אחר גבוה יותר רוחני יותר. ואיזהו גיבור הכובש את יצרו, לא משנה אם זה יצר של רוב האוכלוסיה או יצר של המיעוט שלה.
וגם אדם שמסיבות כאלו ואחרות אינו מצליח להקים משפחה, יש לו חיים, יש לו תכלית, יש לו תפקיד, ויש לו עתיד, וגם את זה כבר כתבו במקורותינו.
בשורות טובות ואנא השתדלו להתנהג כמו אתר דתי ולא להביא בו דעות אנטי דתיות....

דווח על תגובה לא ראויה
11.05.2020

4. גם מוטי אלון היה אובססיבי סביב הנושא.... (יאיר)

רק אומר....

דווח על תגובה לא ראויה
11.05.2020

5. בושה שמבאים אותו לאתר דתי! (ליאור)

פשיטת רגל לציונות הדתית!

דווח על תגובה לא ראויה
11.05.2020

6. מספיק עם ההתעסקות המחליאה בנושא הזה. כאילו שנגמרו בעולם הבעיות. (דן)

דווח על תגובה לא ראויה
11.05.2020

7. לבעלי האתר. חשוב! (משה)

למה מביאים את דבריו של הורביץ? הם סותרים ונוגדים את תפיסת היהדות ובתור אתר דתי חלילה לכם מלתת במה לשטויות מעין אלו. וגם אם זו תגובה לראיון שנערך אתכם. בתור אנשים דתיים אנו יודעים מה האמת. לכן גם אם יש כאלה שאינם מסכימים איתם, אין צורך להביא את דבריהם. כי עם כל הכבוד לפלורליזם, יש גבול. יש דברים שהם בנשמץ אפה של האומה הישראלית.
מבקש מכם למחוק את הכתבה הזו. תודה.

דווח על תגובה לא ראויה
14.05.2020

8. מתוך כתבה (מתוך כתבה)

לדעתך כולם יכולים להיפטר מהנטייה כפי שאתה נפטרת ממנה?
"השקר הכי גס שיכול להיות, הוא לראות בזה נטיה מולדת. אני לא יודע מי מנהל את הקמפיין הזה, אבל אני רואה את אתר 'מאקו' וכל מיני ארגונים שעם המון פוליטיקה הורסים לאנשים את החיים ומספרים להם שזה מולד ואין מה לעשות עם זה. אני לא מדען וגיליתי שהנטייה שלי יושבת על בסיס נפשי, ואני מכיר לפחות עשרה חברים שלי שכולם יסכימו עם מה שאני אומר. חלקם סיימו את התהליך וחלקם עזבו באמצע והשיגו מה שהשיגו, ויש אפילו שניים שלא הצליחו לעבור את התהליך. וזה בסדר, כי יש המון אנשים עם בולימיה ואנורקסיה ודיכאון שמנסים טיפול נפשי ולא מצליחים. אין מראש ערבות של מאה אחוזים שזה יצליח.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר