מנדלבליט מגיב לבג"ץ על תיקון ההסכם בין נתניהו לגנץ: "אין מקום לפסול אותו"

לאחר ששתי המפלגות העבירו הסכם קואליציוני מרוכך, מבקש היועץ המשפטי לממשלה מבית המשפט שלא להתערב ולפסול את ההסכם. "אין מקום לקבוע כי דין ההסכם, או איזה מסעיפיו, צריך להיפסל"

חדשות כיפה
יא באייר התשפ
,
05 במאי, 2020 18:42
מנדלבליט. מתנגד להתערבות בג"ץ

מנדלבליט. מתנגד להתערבות בג"ץצילום: דוברות הכנסת, איציק הררי

היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט מגיב על תיקון ההסכם שבין הליכוד לכחול לבן, ואומר לבית המשפט העליון כי אין מקום לשופטים להתערב בהסכם זה ולפסול אותו. כזכור, שתי המפלגות ריככו מעט את סעיפי ההסכם ביניהם, כדי שההסכם יוכל לעבור את מבחן בג"ץ. 

בהסכם המחודש והמרוכך שהוגש היום (ג') לבג"ץ על ידי שתי המפלגות הוחלט לבטל את הקפאת החקיקה שביקשו המפלגות להעביר, כמו גם את הקפאת המינויים. עם זאת, בכחול לבן סירבו לוותר על החוק הנורווגי המדלג, אך ערכו שינויים מרוככים.

"בהינתן ההבהרות האמורות שהוגשו מטעם הסיעות החתומות על ההסכם הקואליציוני, כמו גם האפשרות לתת להוראותיו הרלוונטיות פרשנות מקיימת כמפורט בעמדת היועץ המשפטי לממשלה; ובהינתן ההלכה השגורה לפיה אין בכוחו של הסכם קואליציוני לגבור על כללי המשפט הציבורי שנקבעו בחוק ובהלכה הפסוקה; סבור היועץ המשפטי לממשלה שאין מקום לקבוע כי דין ההסכם, או איזה מסעיפיו, להיפסל. כל זאת, גם בשים לב להלכה הפסוקה השומרת את ההתערבות בית המשפט הנכבד בהסכמים קואליציוניים למקרים חריגים ונדירים", נכתב בהודעה שיצאה מטעמו.

שופטי בג"ץ צפויים להגיש את פסיקתם בסוף השבוע הקרוב. במידה ויפסקו נגד ההסכם הקואליציוני או נגד המשך כהונת נתניהו כראש ממשלה בעקבות כתבי האישום שעומדים נגדו, מדינת ישראל צפויה להתדרדר למערכת בחירות רביעית. 

06.05.2020

1. ב"ה (אזרייה)

רובם של בית חייות , "פרקליטות" תיקשורת סמול סוטים המשוחדים במיליארדים ! בידיי איחוד אירופיזי ואי סלם קיצוני, המרמים אותנו, הפוסלים מפלגות שלנו והמחדירים מפלגות פלילי שתיניות לתוך כנסת בשעה שיש להם פרלמנט משלהם בעזזזע (זל) ובמו קעקע ע - המפרים אמונים לדינתנו , - מעל ? ל ח ו ק !

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

x
כוחות המשטרה ביצהר. ארכיון צילום: הקול היהודי

בעקבות האירוע הנהלת יצהר מבהירה: "אנו כמובן מתנגדים מכל וכל להשלכת האבנים"

קרא עוד