סגור

חני ליפשיץ הודיעה שלא תוכל להשיא משואה ביום העצמאות

נציגת חב"ד בקטמנדו, חני ליפשיץ, הודיעה למשרד התרבות שלא תשיא משואה בטקס יום העצמאות, כפי שהיתה אמורה לעשות. הסיבה: רבני חב"ד הנחו אותה שלא להשתתף

חדשות כיפה
כט בניסן התשפ
,
23 באפריל, 2020 10:44
חני ליפשיץ

חני ליפשיץצילום: ללא

חני ליפשיץ, נציגת חב"ד שהיתה אמורה להשיא השנה משואה לציון 72 שנות עצמאות למדינת ישראל, הודיעה למרכז ההסברה במשרד התרבות והספורט כי נבצר ממנה מלהשיא משואה בטקס הדלקת המשואות הממלכתי. חני הודתה  לשרת התרבות והספורט ח"כ מירי רגב ולחברי הוועדה הציבורית על הכבוד הגדול שנפל בחלקה להימנות על משיאי המשואות בטקס הדלקת המשואות הממלכתי. 

אחיה של חני ליפשיץ: "שכולם ידעו את פרצופם האמתי של אנשי השקר"

הוועדה לבחירת משיאי המשואות מסרבת לקבל מחליף לחני ליפשיץ

דרישה משר הדתות: פטר רבני הערים שמנעו מחני ליפשיץ להשיא משואה

על פי דיווח של יאיר שרקי, הסיבה בגינה ליפשיץ בחרה לוותר על הכבוד היא הוראה מטעם רבני חב"ד שאסרו עליה להשתתף בטקס. הרבנים הודיעו לליפשיץ כי השתתופתה נדרשת את הסכמתם.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10157020532161957&set=a.10150883654211957&type=3

שרת התרבות והספורט מירי רגב אמרה בתגובה: "הצטערתי מאד לשמוע כי אין ביכולתה של חני ליפשיץ להשיא משואה. חני מייצגת את רשת בתי חב"ד ברחבי העולם, המעניקה בית חם לכל ישראלי בכל פינה בעולם שבה קיים מרכז של חב"ד. זו  הייתה הזדמנות להביע הערכה לתרומתם של בתי חב"ד המעניקים קורת גג  לצעירים רבים מכל חלקי החברה הישראלית על כל וגווניה".

יו"ר אמונה, ליאורה מינקה, הגיבה בכעס להחלטת הרבנים: "דווקא בימים שאנחנו מחפשים אחדות ומבקשים לכידות חברתית עצוב חךי שחני ליפשיץ נכנעת לקיצוניים ברבני חב"ד ומבטלת, בלחצם המביש, את השתתפותה בטקס הדלקת המשואות. זוהי בושה לפלג שמסרב לקבל את ההזדמנות לאחות את קרעי החברה הישראלית סביב ארוע שהינו הסמלי והמרכזי בישראל. אני קוראת לרבני בית הדין של חב"ד: עדיין לא מאוחר לשנות את מכתבכם ולאפשר לחני לייצג יהדות של מאור פנים. זו יהדות של חיבור ולא של שסע חברתי."

23.04.2020

1. כמה מנותק אפשר להיות (אבי)

עצוב

דווח על תגובה לא ראויה
23.04.2020

2. כל הכבוד לרבני חבד שמכבדים את הרבי (אבישי)

מדינת ישראל בשורשה טמאה ורק בגלל פיקוח נפש של יהודים הרבי אמר להיות שותף כאן. לא בגל ראשית צניחת גאולתנינו שמתבטאת בבית המשפט בתשקורת ובשאר תאבות הבצע הידועות והמושחתות.

דווח על תגובה לא ראויה
23.04.2020

3. טקס חילוני מיותר שמשיא בו משואה יהודי מתבולל (בוגר קיץ תשס"ה. לא נשכח לא נסלח)

תודה לה' על מדינת ישראל. בוז לאידיאולוגיה החילונית שסיסמתה ככל הגויים בית ישראל

דווח על תגובה לא ראויה
23.04.2020

4. זה רק מזכיר לכולם שחב"ד הם לא ציוניים. לא מדובשם ולא מעוקצם (רון)

דווח על תגובה לא ראויה
23.04.2020

5. אי אפשר לעקוף את ההנהלה (יוסי)

ולתת למישהו להדליק בתור נציג חב'ד בלי לדבר עם רבני חב'ד ומנהלי חב'ד בארה'ק.

דווח על תגובה לא ראויה
23.04.2020

6. מיוחד (מיוחד)

אין מה להתבייש. ידועה דעת הרבי וחבד על הציונות ומה שגרם לה ועל כל עניין המדינה. חבד פועלים מכוח אהבת ישראל לכל יהודי ועל פי דעת הרבי ואין קשר שחובה לקשור בין העשיה לבין הסכמה על דעת הציונות לגווניה. ישר כוח לחני היקרה, שבחירתה הנל היא הבחירה האמיתית ולרצון הרבי. גם אם למישו זה נראה מגוחך ולא מובן, מוזמנים להעמיק בכתבים ובספרי חבד ולראות בעצמכם מהי דעת תורה על ציונות והקמת מדינה. חבד זו הנהגה, דרך חיים על פי תורה. אפשר לחלוק ואפשר לתמונ, אך לזחזל? בשום פנים ואופן.

דווח על תגובה לא ראויה
23.04.2020

7. התמרמרות אידיאולוגי ועוורת פוגעים בעצמם כמו המתים הקורונה שהמערכת החיסונית לא עומד להם כי מזהה את הידיד כמו אוייב ואת האוייב כידיד ומחריב את עצמו. (רוחי)

דווח על תגובה לא ראויה
23.04.2020

8. חבד הם אחלה אבל....הדיקטטורה מיותרת וטיפשית (אלי)

חבל, הכל ענייני כבוד וטיפשות

דווח על תגובה לא ראויה
23.04.2020

9. לחילונים הם נחמדים (שימי)

אבל כלפי פנים, כמו כל החברה החרדית, זו דיקטטורה הנשלטת על ידי עסקנים ומשטרת מחשבות.

דווח על תגובה לא ראויה
23.04.2020

10. תחפושת (יוד)

אולי סופסופ יבינו אצלנו שחבד בנוסף לפעולות הברוכות מנהלת גם מערכת משומנת של החזרה בתשובה.עוטפים את המטרה בפעילות של עזרה אבל המדינה הציונית בה הישראלים הם רוב היא לצנינים בעיניה.

דווח על תגובה לא ראויה
23.04.2020

11. 5 - גם הרשימה משותפת לא ציוניתץ. היא למעשה אנטי ציונית בדיבור ומעשה ולא משרתת בצבא. ובכל זאת ברשותה מחוקקת. (חב"ד לא ציוניים אבל תומכים במדינה ומשרתים בצבא.)

דווח על תגובה לא ראויה
23.04.2020

12. עצוב לראות את עורם האמיתי של חלק מהמגיבים. חב"ד אוהבי ישראל, מקבלים את כולם, עובדים ומשרתים בצבא (אבל אם הם לא רוצים להדליק משואה ביום העצמאות - אז הם כבר &qu)

דווח על תגובה לא ראויה
23.04.2020

13. חבל שאנשים "נאורים" ו"חופשיים בדעתם" עם "ראש פתוח" מוכנים לקבל כל דבר (גם בניגוד לתורה, אף שהיא לכאורה נשענים עליה) אבל (וזה לא שחב"ד חשודים בפעילות נגד המדינה)

דווח על תגובה לא ראויה
23.04.2020

14. השליחים בקטמנדו מייצגים את אהבה לכולם וזאת הכרה נפלאה .לצערם של כל האלה המושפעים טוב מחבד והיו שמחים לזהות את עצמם עם הלהב של כל משפיע ובמקום זה ע (רחל)

דווח על תגובה לא ראויה
23.04.2020

15. העסק עובד בדיוק כך (ירדן)

חבד פועלת בכל העולם גם במדינות אנטי ישראל, ואסור לחבד להזדהות עם שום גוף כזה או אחר, כי זה ירע לחבד באותם מדינות. פשוט מאוד. חבד דואגת לכל היהודים בעולם. לא רק לישראלים

דווח על תגובה לא ראויה
23.04.2020

16. דוחים (אל)

לא היו ציונים ושנאו ציונות, שותפים לצבא ה' לפי פרשנותם. בדרכ ולא כלום מהותי בצבא

דווח על תגובה לא ראויה
23.04.2020

17. הזדמנות לאחות את קרעי החברה הישראלית סביב ארוע שהינו הסמלי והמרכזי בישראל. (צבי)

זה לא האירוע עם המריבות של ביבי ויור הכנסת?

דווח על תגובה לא ראויה
24.04.2020

18. דבר אמת! (רוני)

רבני חב"ד קיצוניים? הגב' מינקה, מי את בכלל? אמת שלא שמעתי את שמך מעולם, יש מישהו בעולם היהודי שלא שמע על רבני חב"ד? אחרי שתגמרי להתבייש, פני לאנשים ובקשי את סליחתם!

דווח על תגובה לא ראויה
24.04.2020

19. שיטת הציונים (יוסי כוהן)

הביעה עם ציונות הוא בכמה, והעיקר שזה מבוסס על הרעיון ש״כוחי ועוצם ידי עשה לי את החיל הזה״ היינו האדילוגיה שבני ישראל יכולים להתקיים ולשרוד בלי הקב״ה, וגוזרים אותו מכל התמונה, ורק צריכים ארץ ששם נהיה גוי ככל העמים אשר מסביב, עם שפה ותרבות משלנו, ורעיון זה מופרכת היא מעיקרו וכדברי חכמינו ז״ל ש״אין אמונותינו אומה אלא בתורתה״ דהיינו שקיום הצלחת והשרדת עם ישראל כעם, היא רק בידי הק׳ ברוך הוא המציל ומגין אותנו מכל, ובלשון חז״ל ״אין לנו להשען אלא על אבינו שבשמים״ ואנחנו צריכים להכיר את זה. והאדילוגיה הציונות הוא בדיוק להיפך מזה להשליך עולו מעל צווארינו ״ובית יעקב לכו ונלכה״ אבל בלי ״אור השם״ ועל המפורסם אין צריך ראיה, ולכן בתחילה הקמת המדינה כל החרדים לדבר השם בלי יוצא מן הכלל יצאו נגד שיטת הציונים, כי קיום עם ישראל ועצם היותו הוא אך ורק כמו שהקדוש ברוך אומר לנו בתורתינו הקדושה ״אם בחקותי תלכו ואת מצוותי תשמרו ועשיתם אותם״ אז ורק אז ונתתי גשמיכם בעתם ופרי העץ יתן יבולה״ וכל הטוב בגשמיות, ועל כן קל להבין מדוע שיטת הציונים מופרכת היא מעיקרא, ואין לה שום קיום בהשקפת עולם של אף יהודי אחד, שבטבע הוא מאמין בני מאמין שהשם הוא בורא עולם ומנהיגו, וצריכים לעשות כל מה שהוא רוצה, וכפי שהוא גילה את זה לנו בתורתו ״בדבר הוי׳ זו הלכה״, וכל מה שאינו בדרך זו אין לו שום מקום ב״עמו הקדוש ובארצו הקדושה ובתורה הקדושה״ כי עצם ענין של שלושת הדברים הללו הם קדוש וטהור, ולנסות להשים איזהשהו דבר בתוכם שהוא לא בדרך התורה הקדושה הוא פשוט סתירה לעצם מהותם. וע״ז באתי בתפילה לבורא העולם ש״יתמו חטאים מן הארץ״ חטאים ולא חוטאים חס ושלום, וכולן יכירו את האמת וישוב מטעותן, ובביאת משיח צדקינו שאז יהי׳ ״השם אחד ושמו אחד״ וכולם יכירו וידעו ״כי מלא הארץ דעה את השם כמים לים מכסים״ ועל זה באתי על החתום חסיד חב״ד הרוצה בעילום שמו

דווח על תגובה לא ראויה
24.04.2020

20. אנטי ציונים ( אברהם)

אי אפשר לצפות לגישה אחרת של האנטי ציונים אנשי חבד

דווח על תגובה לא ראויה
25.04.2020

21. מבטל את התרומה שלי לחב"ד (דוד)

אני קורא את התגובות באתר ומבין איזו תהום פעורה בין דתיים לחילוניים..... פשוט שתי יישויות שונות...
חבל...

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

בעז ביסמוט בראיון לחדשות כיפה צילום: כיפה

בעז ביסמוט לבנט וסער: "לא מאוחר מידי אנא חיזרו הביתה"

קרא עוד