סגור

אדיר מילר לסיוון רהב מאיר: "אין מה לחפש חידושים לנוער בהעברת זכרון השואה - צריך לספר מאב לבן"

במשדר יום השואה, פנה אדיר מילר לסיוון רהב מאיר ואמר: "אין מה לחפש חידושים בהעברת זכרון השואה על מנת לעניין את הנוער, כמו פסח, צריך לספר מאב לבן"

חדשות כיפה
כז בניסן התשפ
,
21 באפריל, 2020 15:12

צילום: צילום מסך

במשדר מיוחד ליום השואה, בהשתתפות אמנים וביניהם, סיון רהב מאיר ואדיר מילר, דיברה סיוון רהב מאיר על זכרון השואה. בין השאר הזכירה את העובדה שעל מנת לעניין את הנוער ולהעביר את זכרון השואה, צריך להיות יצירתיים ולמצוא אייטמים ברוח תקופתנו שיגרמו לנוער להתעניין.

אדיר מילר הגיב ותיקן, שאת זכרון השואה לא צריך לעניין ולעדכן, לדבריו, אין צורך למצוא אייטמים ודרכים יצירתיות, אלא כדבריה של רהב מאיר לגבי יציאת מצרים בפסח, שזכרונה עובר מאב לבן, כך גם בזכרון השואה, שעלינו להעבירו מדור לדור, דרך סיפור אב לבן.

24.04.2020

1. הגדת השואה (רמי)

וואו.. צודק ב 100%. הדורות מתקדמים ועוד מעט גם הדור השני לניצולים לא יהיה איתנו.. ואח"כ אולי גם אנחנו כבר לא נהיה. זה מעלה רעיון לכתוב את "אגדת השואה" שצריכה להיות גם מפורטת וגם לא ארוכה מדי ולהתחיל במסורת של קריאה משפחתית של ההגדה הזו בערב יום השואה. זה צריך להדגיש גם מידה של אופטימיות על כך שבכ"ז עם ישראל חי וקיים והקים מדינה והולך ומתקדם..

זה בעיני חשוב מאוד.

דווח על תגובה לא ראויה
27.04.2020

2. שואה (יוסי)

הרי אנחנו גם אחרי 2000 שנה זוכרים את מה שהתרחש בזמן חורבן בית המקדש אבל מי שרוצה להיות מודרני מפחד שבעוד דור או שניים ישכח את מה שהיה בשואה אין כמו ההלכה היהודית

דווח על תגובה לא ראויה
27.04.2020

3. כן..רק שזה לא כל כך עובד כנראה...אדיר אתה מאמין ביציאת מצרים? מאמין שהיית בהר סיני בקבלת התורה? (שרה)

דווח על תגובה לא ראויה
28.04.2020

4. לא פשוט לבצע דבר כזה ללא שמירת הלכה (יאיר)

וזה ההבדל בין "טקסים" לבין שמירת חגים, תפילות וכולי. מקור הסמכות הוא שונה.
עדיין לא פוטר אף אחד מלהעביר את הזיכרון כמובן.

דווח על תגובה לא ראויה
29.04.2020

5. לדעתי אדיר טועה (מאיר)

לשיטתו רק אם אתה מכיר משהו שהוא ניצול שואה והוא מסכים לספר תוכל לחוות. דרך זו תביא למצב שרק חלק מהעם ידע ויחוה מתחושותיהם של הניצולים.אלו כידוע מתמעטים לצערי. לכן יש להגיע לנוער בדרכים שונות,כפי שהציעה סיון.

דווח על תגובה לא ראויה
30.04.2020

6. הגדה של פסח (אורי)

גם בפסח אין אנו מסתפקים באמירת הדברים מבן לאב, אנו מחפשים כל מיני חידושים לגרום לבנים להתעניין, כל הסדר מלא המנהגים משונים שנועדו לגרום לבנים לשאול ולאב לענות. ובמיוחד בזיכרון השואה שלחלק גדול מהעם אין מסורת מאב לבן ואף הוא צריך להזכר מתוך ההבנה שגורל כל היהודים קשור זה בזה. לכן, אדרבה, יש לחפש דרכים יצירתיות לענין את הנוער ולקשרו על ידי זה לאבל הלאומי ולזכרון הנרצחים.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מתוך התוכנית צילום: צילום מסך

מיכה שיטרית מספר איך כמעט זרק את השיר האהוב לפח

קרא עוד