סגור

ישיבות בני עקיבא יבחרו במקצוע קודש בבגרות

לאור הצמצום בבחינות הבגרות, וההנחיה כי כל בית ספר יבחר כמה מקצועות בהן יתקיימו הבחינות, הורו במרכז ישיבות בני עקיבא למנהלים לבחור לקיים בגרות בתלמוד או בתנ"ך: "בוחרים בקודש"

חדשות כיפה
יג בניסן התשפ
,
07 באפריל, 2020 11:04
בחינת בגרות. אילוסטרציה

בחינת בגרות. אילוסטרציהצילום: נעם רבקין פנטון, פלאש 90

בישיבות בני עקיבא בוחרים בקודש. בעקבות הנחיית משרד החינוך, לפיה על כל בית ספר לבחור מקצוע בגרות אחד בתחום המקצועות ההומניים, ורק בו תתקיים בחינת הבגרות בבית הספר השנה, בעקבות התפשטות הקורונה והצורך בצמצום הבחינות, הורו במרכז ישיבות בני עקיבא למנהלי הישיבות והאולפנות לבחור במקצוע קודש.

הבגרויות יתקיימו במתכונת חירום: לא יותר מחמש בחינות

במכתב ששלחו מנכ"ל ישיבות בני עקיבא, אלחנן גלט, והמנהל החינוכי הרב יונה גודמן, נאמר כי "נוכח הנסיבות, בשנה זו נדרשים לבחור מבחן בגרות אחד באשכול התחומים המכונים 'הומאניים' (בנוסף לחובות אחרים).
בימים שבשגרה, אנו רואים ערך לכתחילה בלימוד מגוון מקצועות שונים באופן שיתבטא גם במבחני הבגרות החיצוניים. ברם, היות וחייבים לבחור, עמדתנו פשוטה וצפויה: בישיבות ואולפנות בנ"ע - הקודש צועד בראש".

גלט וגודמן הסבירו את ההנחיה: "למותר לציין את סיבת עמדתנו – הן מצד האמת, הן מצד המסר לתלמידינו בדבר מי אנו ולמה אנו שייכים. במילים פשוטות, באשכול זה יש לבחור בשמחה באחד ממקצועות הקודש".

המכתב שנשלח למנהלים

המכתב שנשלח למנהליםצילום: מרכז ישיבות בני עקיבא

07.04.2020

1. אפשר בכלל לותר על לימודי ליבה וזה מאוד מתאים לבני עקיבא (שחר פלאי)

דווח על תגובה לא ראויה
07.04.2020

2. 1 - מי פה מוותר על לימודי ליב"ה? אגב, תנ"ך זה מקצוע חובה. ההשלכה של הנ"ל זה שלא יעשו בגרות בספרות... (ובתי ספר אחרים שיעשו ספרות ויתרו על התנ"ך)

אגב, אישית אני מתנגד לבגרויות במקצועות קודש.
אבל זו החלטה חינוכית נכונה כי המסר שעלול היה להיות זה שאם קשה - קודם כל מוותרים על ערכי הקודש.

מה שעצוב זה שמשתמע שבמדינת ישראל ילדים בוגרי החינוך הממלכתי עלולים להיות עם בגרות בספרות אבל לא בתנ"ך (שניהם מקצועות חובה נפרדים).

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

סיעת ימינה צילום: כיפה

ימינה חילקה תפקידים: בנט בחוץ וביטחון, שקד יו"ר הסיעה

קרא עוד