ברכת הכהנים בכותל תתקיים במתכונת מצומצמת ותשודר בלייב

רב הכותל המערבי הגיע להסכמות עם העירייה ומשרד הבריאות, ובכותל יתפלל מניין כהנים שיקיים את המנהג המסורתי של ברכת הכהנים, והתפילה תשודר בשידור ישיר

חדשות כיפה
יא בניסן התשפ
,
05 באפריל, 2020 20:20
ברכת כהנים בכותל. ארכיון

ברכת כהנים בכותל. ארכיוןצילום: הקרן למורשת הכותל המערבי

ברחבת הכותל המערבי מקיימים מדי שנה בחול המועד פסח וחול המועד סוכות מעמד מרגש של ברכת כהנים המונית, בהשתתפות מאות רבות של כהנים ורבבות יהודים מהארץ ומהתפוצות שבאים למעמד המיוחד. מעמד ברכת הכהנים נוסד על ידי הרה"צ רבי מנדל גפנר זצ"ל לפני קרוב ליובל שנים בשנת תשל"א. ומאז מדי שנה בשנה מתקיים מעמד קדוש זה בחול המועד פסח וחול המועד סוכות.

בשנה זו לא ניתן לקיים את המעמד המיוחד הזה בגלל נגיף הקורונה וההגבלות שנקבעו בעקבותיו. אך כפי שנקבע בהחלטת הממשלה ברחבת הכותל המערבי לא חודלת התפילה ומדי יום מתקיימות שם תפילות במנין, תוך הקפדה על כללי המרחק שקבע משרד הבריאות. 

כזכור, מוקדם יותר היום אמר ראש עיריית ירושלים, משה ליאון, בראיון לחדשות כיפה, כי ברכת הכהנים המסורתית לא תוכל להתקיים כסדרה. עם זאת נקבע כי ביום ראשון, ג' דחוה"מ פסח, י"ח ניסן תש"פ (12/04/20), תתקיים תפילת שחרית מיוחדת של כמנין כהנים אשר יברכו באהבה את כל עם ישראל.

זמני התפילות וברכת הכהנים: 
תפילת שחרית: 8:30, תפילת עמידה 8:50, ברכת כהנים – שחרית: 9:00
תפילת מוסף: 9:35, תפילת עמידה 9:30, ברכת כהנים – מוסף: 9:40 
 
רב הכותל המערבי, הרב שמואל רבינוביץ', קרא לציבור "להתחבר לתפילה זו, בה יתקבצו רבבות אלפי ישראל לתפילת רבים שהיא מעל למקום ומעל לזמן. עשרה שליחי ציבור ברחבת הכותל המערבי ועמם העם היהודי כולו".
הרב רבינוביץ' הוסיף: "מקובלנו ששערי דמעה לא ננעלו ושערי הכותל המערבי על אחת כמה וכמה. תפילת המוני ישראל וברכת הכהנים לשמירה ממזיקים תעלה לרצון וה' הטוב יאמר לשטן הרף. ונזכה כולנו לשוב ולהתפלל תפילת הודיה בשמחה ברוב עם בכותל המערבי".

התפילה תשודר באמצעות טלפון ייעודי שמספרו 02-3011133 וכן באתר הכותל.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: יחצ

אוניברסיטת בר אילן מציעה הרשמה גם ללא פסיכומטרי

קרא עוד