התגלתה תרופה שמנצחת את הקורונה, טראמפ: "משנה את כללי המשחק"

קוקטייל מיוחד לרפואה מהנגיף, עליו עמל יהודי מניו יורק, מעולם לא קיבלה אישור מחקרי אך הספיקה להציל אלפים על פי דיווחים בארה"ב. נשיא ארצות הברית שיבח, ובבית הלבן טוענים כי החלו להתשמש בה עבור אזרחים נוספים. בקרוב בישראל?

משה סלע, חדשות כיפה
ו בניסן התשפ
,
31 במרץ, 2020 9:15
אילוסטרציה

אילוסטרציהצילום: shutterstock

האם העולם בדרך לגלות תרופה שתציל את חייהם של מילונים מנגיף הקורונה? ייתכן מאד שכן. רופא יהודי מניו יורק טוען שגילה קוקטייל מסויים שהספיק להציל זה מכבר כ - 700 איש בסביבתו. הרופא, ולדימיר זלנקו, מסביר כי התרופה מורכבת מהידרוקלורוקווין וחומרים נוספים, כך על פי פרסום בידיעות אחרונות.

מי שכבר הספיק להתפעל מהנוסחה החדשה הוא נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, שאמר על התרופה שמעולם לא הוכחה באופן אמפירי כי היא עשויה לשנות את כללי המשחק. מקורות בממשל בוושינגטון טענו כי התרופה מנוסה כבר על אלפי אזרחים אמריקנים הנמצאים במצב קשה. זלנקו עצמו סיפר כי החולים בהם טיפל היו במצב קשה והחלימו.

השמועה על התרופה הגיעה גם לאוקראינה, מדינת המוצא של זלנקו. הרב הראשי לאוקראינה סיפר לידיעות אחרונות כי התרופה אכן מוצלחת, תוך שהוא משבח את זלנקו וממליץ לרשויות האוקראיניות לאמץ את התרופה. 

31.03.2020

1. יש פתרון , אך הוא לא אהוד ברפואה הקונבנציונלית . (מיכה)

מיכה - נהריה
ע"י זיהוי תדר עצמי של הנגיף , ניתן לייצר פורמולה מתאימה ,
משמנים אתרים , שיוצרת מרכיב תדר תהודה , שישמיד את הנגיף .
השיטה מיושמת באינדונזיה וסינגפור .

דווח על תגובה לא ראויה
31.03.2020

2. פייק נוז (נתנאל)

כל אחד יכול לטעון מה שבא לו. למה אתם מפרסמים שטויות?

דווח על תגובה לא ראויה
31.03.2020

3. כמו מה זה נשמע? (חי)

זה נשמע כמו פייק ניוז קלאסי,
גם אם הדיווח אמיתי אני בטוח שניפחו אותו מעבר לכל פרופורציה.

דווח על תגובה לא ראויה
31.03.2020

4. 1 - יש סיבה למה היא לא אהודה. כי מדובר בגיבובי שטויות (כבר שמענו)

סינגפור זו לא מדינה סגורה אלא מודרנית ומקתדמת מבחינה מדעית ומעורבת בעולם המדע. אם גישה כזו היתה עובדת, היא מזמן היא נכנסת לקונבנציונאלי.

היא לא מוכחת מבחינה מדעית ולמעשה הגישות האלה נכשלו במבחן הניסוי האמפירי. זה שהיא מיושמת במקומות מסויימים לא אומרת שהיא נכונה. הינה, באירן יישמו ריפוי בעזרת אלכוהול... וכמה אלפים מתו. היא "מיושמת", אבל בחוסר הצלחה.

הרפואה הקונבנציונלית מתבססת על מה שהוכח כבאמת עובד. השיטות האחרות מעולם לא חיסלו מגפות (בניגוד לאנטיביוטיקה וחיסונים). המזרח הרחוק מלומד מגפות כגון הקורונה (אם כי זו שונה מכיוון שהתפרצה ברמה עולמית קיצונית). אם השיטות האלה עובדות - לא היינו מקבלים קורונה.

אם אני טועה אתה מוזמן להפנות למקורות שמסבירים מהי "תהודה" של נגיף ואיך "שמנים אתרים" יוצרים "תדר תהודה" מתאים ההורס את הנגיף.

אגב, אם תדר תהודה זה הסיפור, מספיר מכשיר אולטראסאונד...

דווח על תגובה לא ראויה
31.03.2020

5. הפער בין הכותרת לתוכן (החלטתי לבדוק)

מכיוון שלא ניתנו כאן הפניות, החלטתי לחפש קצת על הטענות המועלות כאן.

הכותרת "נמצאה תרופה".

המציאות: רופא מוסמך בניו יורק החליט לנסות שילוב מסויים של תרופות אנטי-ויראליות על בסיס הגיון רפואי מסויים ושיתף את הניסיון שלו עם הקהילה הרפואית תוך שהוא ציין שבינתיים הוא רואה רק תוצאות חיוביות אבל מסתייג שהוא אומר שזה עדיין מוקדם לראות השפעות לטווח רחוק.

מי שקצת מעורה יודע כנראה מבין שזה לא שונה מכמה וכמה ניסיונות ברחבי העולם בשימוש בתרופות קיימות (ראיתי שמנסים תרופות נגד מלריה) כדי להילחם בנגיף הנוכחי, והרופא הזה רק שיתף בניסיון המוגבל שלו.

אני משער שהקוראים מבינים שיש הבדל בין "זה מה שאני ניסיתי, אולי זה עובד, מוזמנים לנסות ונראה מה יוצא מזה הלאה" לבין "יש תרופה לקורונה!"

דווח על תגובה לא ראויה
31.03.2020

6. דר' זלנקו רק השתמש בגילוי של פר' ראולט (יוסף בן אליה)

פייק ניוז דר' ולדימיר זלנקו רק אימץ על הרבה חולים בק.יואל את הממצאים של פר' דידיאר ראולט מצרפת , שכנראה יהיה פרס נובל , די לשרצנות רופה יהודי המציא , גוי מצא וחכמה הגיון תאמין

דווח על תגובה לא ראויה
01.04.2020

7. מוזר (שלום)

מוזר "שמצאו תרופה" ויש מלא חולים שלא נותהים להם פייק ניוז דייי סוף העולם בפתח 1 באפריל גם כן אתם

דווח על תגובה לא ראויה
01.04.2020

8. העקרון של הטיפול הוא לא רק קוקטייל התרופות (מירי)

אלא התחלה מוקדמת מאוד של הטיפול בחולים מבוגרים וחולים עם מחלות כרוניות. לא לחכות שמצבם יחמיר ואז רק להתחיל טיפול. צריך לתת מוקדם כדי למנוע את ההחמרה

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

פרופסור סיגל סדצקי צילום: פלאש 90

"המחלה חוזרת - נזרעים זרעים מסוכנים"

קרא עוד