בג"ץ פסק: מליאת הכנסת תכונס היום להצבעה על יו"ר כנסת

ברקע המגעים לממשלת חירום, באישון לילה החליטו שופטי בג"ץ להורות כי ח"כ עמיר פרץ יכהן במקביל לאדלשטיין ויוכל לכנס את המליאה להצבעה על יושב ראש חדש לכנסת

חדשות כיפה
א בניסן התשפ
,
26 במרץ, 2020 7:58
אכיון

אכיוןצילום: פלאש 90, יונתן סינדל

לאחר התפטרות אדלשטיין, באישון לילה שופטי בית המשפט פסקו כי ותיק חברי הכנסת, ח"כ עמיר פרץ, יכהן כיו"ר הכנסת במקביל לאדלשטיין ויכנס את המליאה כבר היום להצבעה על החלפת יושב הראש -ח"כ מאיר כהן ולאחר מכן לחוקק את חוקי נתניהו. 

כזכור החלטת אדלשטיין הגיעה בעקבות פסיקה קודמת של בג"ץ שהורה לו לכנס את המליאה. יו"ר הנסת היוצא החליט להתפטר במקום לקיים את הפסיקה בטענה "שצו מצפונו אינו מאפשר לו". על פי התקנון התפטרות אדלשטיין תכנס לתוקף רק 48 שעות לאחר ההודעה, כלומר ביום שישי ב-11. בכחול לבן לא רצו לעכב עוד את ההחלטה וביקשו משופטי בג"ץ להתערב בנושא. 

היועץ המשפט של הכנסת, עוד איל ינון, טען לאורך כל היום כי צריך לשמור על התקנון ואסור לבצע תקדימים בזמנים כה רגישים, לעומתו היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט קבע כי לשופטי בג"ץ יש את הסמכות לבצע תקדימים כאשר אין להם תשובה בחוק ואף הורה לאדלשטיין לבצע את צו השופטים: "ככתבו וכלשונו". 

כאמור החלטת בגץ לא איחרה לבוא והכריעה בנושא לטובת כחול לבן. בעקבות ההחלטה, הודיע יו״ר סיעת כחול לבן, ח״כ אבי ניסנקורן, כי הוועדה המסדרת תתכנס מחר (ה׳) בשעה 11:30 לאשר את כינוס המליאה להמשך אותו יום, כדי לבחור יו״ר כנסת קבוע.

במקביל מתקיימים המגעים לממשלת חירום כאשר גנץ ונתניהו שוחחו אתמול בטלפון והורו לצוותי המשא ומתן לחזור לשולחן הדיונים. מנגד בליכוד זועמים על התנהלות כחול לבן ויש כאלו המייעצים לראש הממשלה שלא להמשיך במשא ומתן לממשלת אחדות או חירום. 

26.03.2020

1. יו״ר הכנסת (איציק)

שבג״צ ימנה את היו״ר שמתאים להם למה צריך הצבעה

דווח על תגובה לא ראויה
26.03.2020

2. מישהו ראה פתק בג"ץ בבחירות? (לילך)

דווח על תגובה לא ראויה
26.03.2020

3. אדלשטיין המושחת הביתה !!! (שמעון לוי)

אדלשטיין המושחת הוכיח שהוא תלמיד טוב מאוד של נתניהו הנוכל הנאלח הנבזה המואשם בשוחד במרמה ובהפרת אמונים .

דווח על תגובה לא ראויה
26.03.2020

4. בג"ץ הוא ריבון הכנסת (נגעלת)


חיות פתאום מאוד מוטרדת מרצונו של הבוחר קביעתה שיש לבחור מיידית יושב ראש בגלל ש61 חברי כנסת לא עצמאיים אשר הצביעו מתוך משמעת סיעתית כך דרשו. לידיעתה באם אינה יודעת: יושב ראש הכנסת נבחר לאחר חילופי השלטון, היה זה תמיד מספר שבועות לאחר השבעת הכנסת. המצב הנוכחי הוא מצב של אי בהירות פוליטית בנוסף לשיתוק חלקי של מוסדות שלטון שונים (בינהם גם בית המשפט לפי קביעתה של חיות) עקב מגפת הקורונה. כאשר יושב ראש הכנסת נבחר יחסית מוקדם, היה זה במצב של בהירות פוליטית. אך מה לה ולדקויות אלו? היא הרי אינה חברת כנסת ואינה יודעת, אך היא הקובעת!

חיות גם פתאום מכירה בריבונות הכנסת ומוטרדת מעצמאותה. היא מוטרדת מכך שאולי הכנסת תהיה כדבריה "להקת המעודדות של הממשלה" להזכיר לה שהיא דורשת שהכנסת תהיה להקת המעודדות של בית המשפט. לידיעתה בדמוקרטיות מתוקנות בית נבחרים מפקח על בתי המשפט! מרוב קביעתה את ריבונות הכנסת היא נוהגת לבטל החלטות וחוקים של הכנסת. מרוב דאגה לעצמאותה של הכנסת היא מציבה אולטימטום מה יש לעשות שם. על סמך מה דוחה היא את הטענתה שהיו"ר המוצע יהיה לעומתי? ומדוע דחוף לה כל כך? כדי שהיושב ראש החדש יביא להצבעה את הצעת החוק המבטלת חזקת חפות לנתניהו. לבית המשפט יש כידוע שליח מפעיל ממשלה וכנסת הלא הוא היועץ המשפטי שאמור ליעץ להממשלה - אביחי מנדנבליט..בתור שליח בית המשפט הוא קובע לכנסת מתי צריך לדון בנושא.

כל הסתירות האלו מתאימות למי שרוממות הדמוקרטיה בגרונם והם מודאגים מאוד מאוד אך לאמיתו של דבר רומסים את הדמוקרטיה בגסות כפי שהם רומסים חוקים לפי ראות עיניהם. בית המשפט ועימו השמאל מתנהגים כרודנים וכאחרוני העבריינים.

דווח על תגובה לא ראויה
26.03.2020

5. לא ידעתי שבג""צ רשאי גם לקבוע מי יהיו בעלי התפקידים (איתן)

דווח על תגובה לא ראויה
26.03.2020

6. אדלשטיין לא מושחט (א.ב)

מסכן אם הוא יצייץ הוא ישב בכלא הרבה זמן הוא מפחד
הפרקליט המהולל תופס לו חזק בבצים עד היום אני מרחם עליו אדם דתי מאמין שלא יודע היכן ישים עצמו בכלא או באמת
בסוף הוא יבחר באמת רק חבל שזה יהיה מאוחר מידי

דווח על תגובה לא ראויה
26.03.2020

7. מי שעושה חוקים פשיסטיים באמצע תהליך של בחירות ייזכר לעד כפשיסט. וזה הבג"ץ של היום. (ידידיה שילה)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

נתניהו וגנץ. משא ומתן רצוף מכשולים צילום: פלאש 90, נועם ריבקין, מארק ישראל סלם

קשיים בדרך לממשלה: נתניהו רוצה 2 ח"כים בוועדה למינוי שופטים, בכחול לבן מתנגדים

קרא עוד