סגור

מנדלבליט לאדלשטיין: קיים את צו הבג"צ כלשונו

הדיון על מחליפו של אדלשטיין בעיצומו כאשר יועמ"ש הכנסת הסביר לשופטי בגץ כי פסיקתם לא תקוים, לעומתו מנדלבליט הורה לאדלשטיין לקיים את צו השופטים לכנס את הכנסת לבחירת יו"ר חדש: "התפטרותך לא מונעת אפשרות כזאת"

יהונתן קליין, חדשות כיפה
כט באדר התשפ
,
25 במרץ, 2020 14:00
כיסא יו"ר הכנסת ריק אחרי התפטרות אדלשטיין

כיסא יו"ר הכנסת ריק אחרי התפטרות אדלשטייןצילום: עדינה ולדמן, דוברות הכנסת

מליאת הכנסת לא תתכנס היום. אחרי הודעת ההתפטרות הדרמטית של יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, הודיע לו היועץ המשפטי של הכנסת, איל ינון, כי התפטרותו נכנסת לתוקף רק ביום שישי, וכי עליו לכנס את המליאה היום, כפי שהורה בג"ץ. אחרי שהודיע לו אדלשטיין כי  לא יכנס את המליאה, כתב עו"ד ינון לשופטי בג"ץ כי פסיקתם לא תקויים.

בחדשות 13 דווח כי אדלשטיין אמר למקורביו, אחרי השיחה עם ינון, כי "המליאה נעולה וזה סוף פסוק. בג״צ לא יכול לשלוח שופטים לפתוח את המליאה, ואני מקווה שלא ינהגו בחוסר אחריות ובחוסר ממלכתיות כה קיצוני".

בכחול לבן ביקרו בחריפות את אדלשטיין, אך טרם מצאו פתרון למצב. במפלגה שקלו האם להצטרף לעתירה שהוגשה, על ידי ארגונים חיצוניים, לבג"ץ נגד אדלשטיין, או לנסות למצוא פתרון למצב בתוך הכנסת. בהמשך החליטו להצטרף לעתירה, ובכל מקרה ממשיכים לחפש מוצא מן הפלונטר. 

כחול לבן מצטרפת לעתירה נגד אדלשטיין: 

להורדת הקובץ

אחת ההצעות שנמצאות על השולחן היא לכנס את הוועדה המסדרת בתור ועדת הכנסת, סעיף שקיים בתקנון, וכך למנות סגנים ליו"ר הכנסת, שאחד מהם יוכל לכנס את המליאה עוד היום. כעת, מסתמן כי במקומו של אדלשטיין ימונה אחד מוותיקי הכנסת ליו"ר הזמני, וכפי הנראה מדובר בח"כ עמיר פרץ.

סביב השעה 13:00 הורה בג"ץ לאדלשטיין להשיב לעתירה על ביזיון בית המשפט עד לשעה 14:30, ולאחר מכן ייתן את תשובתו לעתירה. עוד דווח כי התנועה לאיכות השלטון הגישה עתירה לבג"ץ בבקשה להוציא צו הצהרתי, לפיו התפטרותו של יו"ר הכנסת תחול באופן מיידי, דבר שלמעשה יפתור את הפלונטר, ויאפשר למנות יו"ר חדש בהקדם.

לאחר עתירת כחול לבן, היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הורה ליו"ר הכנסת היוצא אדלשטיין לקיים את צו הבג"צ ולכנס את הכנסת לבחירת יו"ר חדש: "התפטרותך לא מונעת אפשרות כזאת".


להורדת הקובץ

25.03.2020

1. עוד טריק של ביבי לא יעזור לך כלום אתה בדרך למעשיהו. (א)

דווח על תגובה לא ראויה
25.03.2020

2. יופי (המעניש)

אז אני מפסיק לשלם מיסים ולעשות מילואים.
חייבים ? אז מה, לא בא לי..

דווח על תגובה לא ראויה
25.03.2020

3. אשריך, יולי אדלשטיין, שיצאת גבר שבגברים...!!! (ד"ר שלום פליסר)

חבל, שכל השנים לא רמסו, עד לשלולית של ריר, את הרכיכות של השמאל...

דווח על תגובה לא ראויה
25.03.2020

4. לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!! (מאיר - עברי אנכי)

דווח על תגובה לא ראויה
25.03.2020

5. מה הלחץ של כחול לבן ? מקסימום יהיה דיון ביום שני כשאדלשטיין לא יהיה יו"ר הכנסת. הא, הבנתי אז הם לא יוכלו לקדם החוק הלא דמוקרטי של פסילת נתניהו כל (שלום)

דווח על תגובה לא ראויה
25.03.2020

6. לא מבין כלום (ש)

הרי האיש בעד ריבונות ועצמאות של הכנסת, אז למה הוא לא מכנס את הכנסת? הוא לא שמע שיש כנסת חדשה? מה התירוץ לא לכנס אותה?

דווח על תגובה לא ראויה
25.03.2020

7. הפקיד מנדלבליט ''דורש מיו''ר בית המחוקקים (יוסף בן אליה)

זו קשירת קשר למרד והפיכה שילטונית , מנדלבליט בכנסת ה 24 יעשו לכם כמו לנביאי הבעל אתם תועמדו לדין בוועדת ציבורית ותשבו בכלא

דווח על תגובה לא ראויה
25.03.2020

8. אין כנסת, אין ממשלה נבחרת, והם יעשו הכל להשאר בשלטון בכח. (חיים גב"ש)

אין מפכ"ל. אין נציב שב"ס. אין יו"ר כנסת. אין ממשלה נבחרת. אין רח"ל. אין תקציב. אין שלטון חוק. אין מסיכות. אין (מספיק) בדיקות. אין דין ואין דיין. אין גבול. ישראל 2020  

  כשסגרו את המליאה אמרתם בסדר יהיה בג״ץ, כשהיה בג״ץ אמרתם בסדר זו רק המלצה עדיין, כשהיתה פסיקה אמרתם בסדר הוא יקיים בסוף, כשהוא מתפטר כדי לא לקיים אתם עדיין אומרים בסדר יהיה יו״ר ביום שני. אתם חיים בסרט. אתם לא הבנתם עוד כלום. הם יעשו הכול להישאר בשלטון. הכול  

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

עיתונים יומיים צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90

סקר TGI: הקורונה פגעה בתפוצת עיתוני הסופ"ש

קרא עוד