פרוייקט הסקי הדתי

מניין החולים בקורונה בישראל חצה את ה-1000

בישראל מניין החולים בקורונה הגיע ל-1071, 18 מתוכם במצב קשה. מנגד גם מצב המחלימים משתפר, 37 כבר שוחררו ושני חולים נוספים יצאו ממצב קשה

חדשות כיפה 22/03/20 21:36 כו באדר התשפ

ת, צילום: פלאש 90
ת, צילום: פלאש 90

משרד הבריאות מדווח הערב (א') כי מספר החולים בישראל עלה ל-1,071, מתוכם 18 במצב קשה. מדובר בשיפור קל מהבוקר, אז דווח על 20 במצב קשה, 37 בני אדם סך הכל החלימו באופן מלא מנגף הקורונה. בבתי החולים ברחבי הארץ מאושפזים 297 חולים בקורונה, ועוד 344 שאובחנו עם הנגיף נמצאים באישפוז בית. 97 נמצאים במלון דן בתל אביב, שם מאושפזים חולים במצב קל תחת השגחת צוותים רפואיים. 169 בני אדם אובחנו עם הנגיף, וטרם הוחלט על אופן אשפוזם.

אתמול בלילה הובא למנוחות, בהלוויה מצומצמת, אריה אבן ז"ל, שנפטר בגיל 88 לאחר שנדבק בנגיף, וסבל ממחלות רקע שונות. אבן הוא הנפטר הראשון מהנגיף בישראל.

בתוך כך, בשעה 8:00 הבוקר נכנסו לתוקפן התקנות לשעת חירום אותן אישרה הממשלה בסוף השבוע, שנותנות תוקף חוקי להנחיות משרד הבריאות לגבי יציאה מהבית ופתיחת עסקים. ממשרד הבריאות נמסר הבוקר כי ממשלת ישראל אישרה תקנות לשעת חירום שהוגשו לה על ידי שר הבריאות. התקנות מחייבות כל אדם להישאר בביתו, למעט במקרים מיוחדים:

יציאה לעבודה במסגרת התקנות, רכישת מזון ותרופות או שירות חיוני אחר, קבלת טיפול רפואי ומתן תרומת דם, הפגנה, הליך משפטי והגעה לכנסת, טיפול במסגרת רווחה, פעילות ספורט במסגרת מצומצמת, יציאה להתאווררות לזמן קצר, יציאה לטובת טקס דתי, סיוע לאדם הזקוק לעזרה או צורך חיוני אחר.

כמו כן,  נדרשת שמירה של 2 מטרים בין אדם לאדם במרחב הציבורי, וכן נאסרה נסיעה של יותר משני אנשים ברכב, אלא אם מדובר באנשים הגרים באותו מקום, הסעה של עובד המועסק במקום עבודה חיוני או שיש צורך חיוני בנסיעה של יותר משניים

 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר