945 חולי קורונה בישראל. 20 במצב קשה

משרד הבריאות מעדכן את מספר החולים בישראל, שעומד על 945, מתוכן 20 במצב קשה ו-24 במצב בינוני. 37 בני אדם החלימו מהנגיף ושוחררו לבתיהם

חדשות כיפה 22/03/20 08:56 כו באדר התשפ

קורונה בישראל, צילום: shutterstock
קורונה בישראל, צילום: shutterstock

מספר החולים בישראל ממשיך לעלות. משרד הבריאות מעדכן הבוקר (א') כי מספר הנדבקים שאובחנו עם נגיף הקורונה עומד על 945, מתוכם 20 במצב קשה ו-24 במצב בינוני. 37 בני אדם שנדבקו בנגיף - החלימו ממנו ושוחררו לבתיהם.

מספר החולים בישראל

מספר החולים בישראלצילום: משרד הבריאות

אתמול בלילה הובא למנוחות, בהלוויה מצומצמת, אריה אבן ז"ל, שנפטר בגיל 88 לאחר שנדבק בנגיף, וסבל ממחלות רקע שונות. אבן הוא הנפטר הראשון מהנגיף בישראל.

בבתי החולים ברחבי הארץ מאושפזים 297 חולים בקורונה, ועוד 344 שאובחנו עם הנגיף נמצאים באישפוז בית. 97 נמצאים במלון דן בתל אביב, שם מאושפזים חולים במצב קל תחת השגחת צוותים רפואיים. 169 בני אדם אובחנו עם הנגיף, וטרם הוחלט על אופן אשפוזם.

מספר החולים בישראל

מספר החולים בישראלצילום: משרד הבריאות

מספר החולים בישראל

מספר החולים בישראלצילום: משרד הבריאות

מספר החולים בישראל

מספר החולים בישראלצילום: משרד הבריאות

בתוך כך, בשעה 8:00 הבוקר נכנסו לתוקפן התקנות לשעת חירום אותן אישרה הממשלה בסוף השבוע, שנותנות תוקף חוקי להנחיות משרד הבריאות לגבי יציאה מהבית ופתיחת עסקים. ממשרד הבריאות נמסר הבוקר כי ממשלת ישראל אישרה תקנות לשעת חירום שהוגשו לה על ידי שר הבריאות. התקנות מחייבות כל אדם להישאר בביתו, למעט במקרים מיוחדים:
יציאה לעבודה במסגרת התקנות, רכישת מזון ותרופות או שירות חיוני אחר, קבלת טיפול רפואי ומתן תרומת דם, הפגנה, הליך משפטי והגעה לכנסת, טיפול במסגרת רווחה, פעילות ספורט במסגרת מצומצמת, יציאה להתאווררות לזמן קצר, יציאה לטובת טקס דתי, סיוע לאדם הזקוק לעזרה או צורך חיוני אחר. 

כמו כן, נדרשת שמירה של 2 מטרים בין אדם לאדם במרחב הציבורי, וכן נאסרה נסיעה של יותר משני אנשים ברכב, אלא אם מדובר באנשים הגרים באותו מקום, הסעה של עובד המועסק במקום עבודה חיוני או שיש צורך חיוני בנסיעה של יותר משניים.

בנוסף נוספו לרשימת בתי העסק שחייבים להיסגר גם השווקים בערים (לא כולל שווקים סיטונאיים).

תקנות משרד הבריאות

תקנות משרד הבריאותצילום: משרד הבריאות

אל תשחקו אותה: כך תוכלו ללמוד בקלות את ההלכה. כל הפרטים >>

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר