נתניהו: "ייתכנו עוד רבבות מתים בישראל"

ראש הממשלה הודיע כי קיימת אפשרות לעוד החמרות בהנחיות, ומעדכן שנכון לעכשיו מרכזי הקניות לא ייסגרו. נתניהו מבטיח כי אנשים יקבלו את דמי האבטלה. לטענתו ממשלת אחדות עדיין רחוקה

חדשות כיפה
כה באדר התשפ
,
21 במרץ, 2020 21:27

צילום: פלאש 90, יונתן סינדל

ראש הממשלה בנימין נתניהו, התראיין הערב לחדשות 12 ודיבר על מצב הקורונה בישראל. נתניהו התייחס לשלל נושאים, גם לעניין סכנת החולי בישראל, האבטלה וגם לנושאים הפוליטיים שלך הרכבת ממשלה. נתניהו הזהיר בראיון כי "בישראל יכולים להגיע לרבבות מתים, אף אחד לא יודע לאן זה יגיע". נתניהו מתייחס כמובן למקרה המוות הראשון בישראל מנגיף הקורונה, ומדווח כי ייתכנו החמרות בהנחיות. 

נתניהו מודיע כי ישנה אפשרות שיערכו בדיקות דם המוניות בקרב הציבור. נתניהו התייחס גם לעניין הבדיקות הנערכות מידי יום בישראל ודיווח כי "ייתכן ונגיע גם ל-20 אלף בדיקות ביום". הוא מודה כי ישנם עדיין חוסרים בבדיקות אך מדובר בחוסרים יחסית שוליים. נתניהו התייחס גם בחומרה לכך שבישראל רבים מהישראלים יצאו החוצה לפארקים במהלך השבת. נתניהו טוען כי "הצלחנו להיות במצב יותר טוב משום שקיבלנו החלטה לסגור את הגבולות" ומקווה שהישראלים יחזרו לציית להנחיות.

גם לצד הכלכלי נתניהו התייחס, כזכור בישראל יש כבר למעלה מ-500 אלף מובטלים חדשים. "אנו נדאג לאזרחים, דאגנו לדמי אבטלה. אך צריך להיזהר, אדם צריך לדעת שיהיה לו פת לחם, אני דואג לאיזון שאנשים יוכלו להתקיים וכל האנשים הבריאים יוכלו לעבוד. אני עוד בודק כמה נוכל להתקדם. האם נוכל להגיע לבדיקה שתוכיח מי לא ידבק במחלה ולשלוח אותם לעבודה? אני מקווה שכן".

נתניהו התייחס גם למצב הפוליטי, ודיבר על המשא ומתן עם כחול לבן לממשלת אחדות: "הם ביקשו את תיקי חוץ וביטחון ושאנו נקבל את האוצר ויו"ר הכנסת" ומיד עקץ אותם שהם בכלל לא התעניינו בתיק הבריאות בתקופה זו. נתניהו מאשים את יאיר לפיד בכך שאין אחדות, "הם נוהגים בחוסר אחריות". נתניהו אומר כי הוא מכבד את החלטת הבוחר והוא מסכים לתת לבני גנץ להיות ראש הממשלה על פי הסכם למשך שנה וחצי. "אני מוכן להתחלק חצי בחצי אך הם רוצים להפר את זה, יאיר לפיד מוביל ניסיון השתלטות על תפקיד יו"ר הכנסת ובכך מונע אחדות. ראש ממשלה צריך יו"ר משלו, ולפיד מוביל לבחירות רביעיות". 

 

21.03.2020

1. אם הוא חושב שזה יגמר בפסח אז ימותו רבבות עד פסח? (שיחליט)

לא מאמין לו

דווח על תגובה לא ראויה
21.03.2020

2. מי טחו עיניו מראות? (גאון בספינים)

נתניהו הפעיל שיקול דעת, והגיע למסקנה שצריך עוד טיפה להפחיד אותנו. אז הוא אמר שיכולים להיות עשרות אלפי מתים.
היועץ שלו אמר שאם יהיו 10 הוא יתפלא, והוא אומר עשרות אלפים. מישהו שמע שהוא החליף את היועץ?
הוא לא מוכן שיבחרו יו"ר כנסת, רוצה להשאיר אצלו את שר המשפטים, ומרפד הכל במילים יפות. אנשים לא מבינים? לא רואים? לא רוצים לראות?
אדם שהיה מוכן כבר לסגור את הכנסת.
לקוראי האתר הזה לא איכפת מדמוקרטיה? דמוקרטיה זה רק לשמאלנים?

דווח על תגובה לא ראויה
21.03.2020

3. תשובה ל-1 ול-2 (תשובה)

אף אחד לא יודע מה באמת יהיה.
צריך לעשות השתדלות ולשמור על הכללים ככל שאפשר כדי שהדבר הזה ידעך ולא יתפשט חלילה יותר.
אם כל אחד חלילה ידביק בממוצע יותר מ-1 - אז המצב נוראי.
אם כל אחד ידביק בממוצע פחות מ-1 - אז זה יכול בעזרת השם לדעוך.
וכל הזמן לזכור שצריך כאן את עזרת השם
וצריך להקשיב טוב למה הדבר הזה קרה ולמה הוא נכנס לארץ
ואיך נתנו לקבוצת נשות הפרובוקציה להכעיס את אלקים בכותל ולומר טקסטים פוגעניים נגד האמונה היהודית במקום שהשכינה שורה בו ולכך לגרום לשכבת האוזון הרוחני של העולם כולו להתערער.

דווח על תגובה לא ראויה
22.03.2020

4. ממכון ויצמן אולי תצא מחאת הקוטג'. (רק בעזרת ה' הישועה.)

דווח על תגובה לא ראויה
22.03.2020

5. כנסו (מיה)

בואו נודה על האמת, נתניהו (עם ניסיון ומוניטין במדיניות, כלכלה ועוד) מנהל את המדינה מצוין למרות שיש חמוצים שעובדים על עצמם שרע פה, לפיד העיתונאי לשעבר שלא עשה כלום בחיים (חוץ מלבלות עם חברים ולכתוב טורים) היה הורס מזמן את המדינה עם גנץ המגמגם שעמד בראש החברה הגרועה ביותר אי פעם אז די לחרטט.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הכנרת צילום: shutterstock

גם בימים יבשים: מפלס הכנרת מזנק. עשרות הגיעו לפקוד את האתר

קרא עוד