הרב לבנון נכנס לבידוד

בישיבת הערכת מצב שקיים יוסי דגן : כ 12 אנשים באלון מורה יכנסו לבידוד ביניהם הרב לבנון. דגן מבקש להדגיש: "הרב לבנון אינו חולה, בבידוד על פי הנחיות משרד הבריאות"

חדשות כיפה 11/03/20 15:03 טו באדר התשפ

הרב לבנון נכנס לבידוד
צילום: כיפה

זה עתה התקיימה ישיבת הערכת מצב של ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן בשיתוף עם הגורמים המקצועיים במועצה ומזכירות הישוב באלון מורה. זאת בעקבות הידיעה על כך שהרב דב זינגר, רבה של ישיבת מקור חיים, שנמצא הבוקר חולה בנגיף הקורונה, נכח אמש בלווית נער בן הישוב שנפטר ממחלת הסרטן בישוב אלון מורה בה נכחו מאות בני אדם. 

בהתייעצות עם משרד הבריאות החליט ראש המועצה כי לא כל מי שנכח בלוויה יצטרך להכנס לבידוד אלא רק מי שהיה איתו במגע או היה לידו במשך למעלה מ 15 דקות במרחק של 2 מטרים. על פי הערכות רק  כ - 12 בני אדם יצטרכו להיכנס לבידוד בעקבות האירוע הזה. 

יצא דף הנחיות מסודר לתושבי הישוב, הישיבה התקיימה לאחר ישיבה ארוכה הבוקר עם ראשי מזכירויות וצוות צח"י, בנושא האירועים בלשם ועינב. במהלך הדיון התברר כי הרב זינגר שהה ליד הרב לבנון. דגן שוחח עם הרב לבנון רב השומרון והרב לבנון נכנס מייד לבידוד בהתאם להנחיות משרד הבריאות. 

"אני מבקש לשבח את כבוד הרב דב זינגר, שבאחריות גדולה הודיע לציבור כי הוא חולה בנגיף הקורונה, בכדי להגן על הציבור" אומר יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון "זה מעשה של אחריות ציבורית, אנחנו פועלים בתיאום מלא מול משרד הבריאות, תוך קבלת הנחיות מסגן הממונה על בריאות הציבור במשרד הבריאות אודי קמינר, על פי הן, כל מי שהיה בטווח של שני מטרים למשך רבע שעה מהרב צריך להיכנס לבידוד. נכון לעכשיו הלימודים מתקיימים כרגיל, קיימנו ישיבת הערכת מצב ארוכה ומפורטת עם וועד הישוב אלון מורה, וצוות הצח"י, אנו מתואמים יצאה הודעה מסודרת לתושבים, יצאה הודעה לתושבים, אני מבקש לחזק את ידי מורנו רב השומרוו, הרב אליקים לבנון, שמראה מנהיגות ודוגמא אישית ביום יום וגם היום ונכנס מייד לבידוד על פי הוראות משרד הבריאות.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר