סגור

עמיר פרץ: התנאי שלנו לממשלה - מינוי שר ערבי

יו"ר מפלגת העבודה ח"כ עמיר פרץ, אמר כי התנאי של מפלגת העבודה-גשר-מרצ להצטרפות לממשלה הוא מינוי של שר ערבי לתפקיד בכיר. הצהיר כי פרופ' עליאן אלקרינאוי נשיא מכללת אחווה לשעבר שהדליק משואה ביום העצמאות - הוא האדם הנכון לכהן בתפקיד שר

חדשות כיפה
ב באדר התשפ
,
27 בפברואר, 2020 11:13
יו"ר העבודה-גשר-מרצ, עמיר פרץ

יו"ר העבודה-גשר-מרצ, עמיר פרץצילום: תומר נויברג, פלאש 90

במסיבת עיתונאים שערך הבוקר (ה'), הודיע יו"ר העבודה גשר מרצ, ח"כ עמיר פרץ, כי בממשלה הבאה הוא ימנה את פרופ' עליאן אלנקרנאווי, מדליק המשואה ביום העצמאות, לשר הבדואי הראשון. פרופ' אלקרנאווי: " אחרי 24 שנים של עשייה אקדמית אני בוחר לקחת על עצמי  תפקיד פוליטי, ולהיות השר הבדואי הראשון בישראל. אני עושה זאת כמסר לכל החברה הישראלית של ערבים, יהודים, דרוזים, צ'רקסים, בדואים, בני כל העדות והדתות". לאירוע הגיע גם ח"כ לשעבר עיסאווי פריג' מקום 11 ברשימת העבודה גשר מרצ. 

פרץ אמר: "מערכת הבחירות הזאת היתה צריכה להתנהל באווירה אחרת וברוח אחרת, רוח של שינוי ותקוה, רעיונות חדשים וסדר יום חדש לישראל. לא הסכמתי לקחת חלק ב״מסיבות" השנאה כלפי החרדים ונציגיהם בכנסת, ולא כלפי הערבים אזרחי ישראל ונציגיהם.  20% מאזרחי ישראל הם שותפים לגיטימיים לממשלת השינוי שאנחנו רוצים להוביל ביחד עם בני גנץ. בסיום מערכת הבחירות הקודמת עמדה בפנינו הזדמנות היסטורית להקים ממשלה חדשה בשותפות עם נציגי החברה הערבית, עם תמיכה מבחוץ של הרשימה המשותפת אך לצערי, כפי שאמר בני גנץ: ״האוזר והנדל מנעו ממני להקים ממשלה״.


פרץ הוסיף ואמר בתגובה לסרטונים של כחול לבן, כי "אנחנו נהיה המבוגר האחראי, אנחנו קוראים לגנץ להנהיג את המחנה, אנחנו נהיה הרוח הטובה, נעשה את התיקון והשינוי ונוודא שיהיה נציג בממשלה הבאה של החברה הערבית".

בתוך כך הוא הודיע על כוונת מפלגתו למנות שר ערבי בממשלה, שר שיכהן  באחד התפקידים המרכזיים בישראל אבל גם יתמודד עם הקרע ההולך ומתרחב בין החברה היהודית לחברה הערבית. 
"מכיוון שעל פי הודעות הדדיות של בני גנץ ושל הרשימה המשותפת הם לא יהיו חלק מהממשלה הבאה ולכן לא יהיה נציג בממשלה ל20% מהאוכלוסייה הישראלית, אנחנו רוצים שמינוי שר ערבי בממשלה יהיה דבר מובן מאליו, כבר עשיתי את התקדים הזה עת מיניתי את השר ראלב מג׳דלה לשר המדע, התרבות והספורט  ונוכחותו של שר ערבי בממשלה תרמה רבות להורדת המתח וליצירת תהליך של פיוס בין החברה היהודית לחברה הערבית"

פרופ' עליאן אלקרנאוי הוא פרופסור במחלקה לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בן-גוריון, כיהן כנשיא מכללת אחווה. נבחר להדליק משואה ב2013 למען קידום הפיוס והאחווה בישראל.

עוד אמר פרץ, "עליאן יהיה שר של יהודים וערבים כאחד .לא יהיה אצלנו "השר הממונה על מיעוטים". ביום שבו עליאן יוביל רפורמות למען הרוב, תהיה זאת תעודת כבוד שדווקא נציג המיעוט עושה זאת. אחינו בני העדה הבדואית שסבלו מממשלות הימין, ממנהלת פטרונית במשך שנים, יזכו לתיקון היסטורי כיאה לממשלת השינוי הגדולה שאנחנו רוצים להוביל פה החל מהשבוע הבא".

פרופ' אליען אל קרנאווי הוסיף: "אחרי 24 שנים באקדמיה, בארץ ובחו"ל, אני נדרש הבוקר הזה לעשות מעשה שאני שלם איתו ומרגיש שאני ממלא בו תפקיד היסטורי. החברה הישראלית הפכה להיות חברה שסועה בשנים האחרונות. פערים חברתיים שהועצמו על ידי פוליטיקאים שבחרו להפוך את השנאה לכלי פוליטי.  לצערי, עד היום, לא השכלנו לקבל את האחר. כאשר נוצר פער שבו לא כולם מרגישים שותפים ושייכים, נכנסות הדעות הקדומות ואמירות גזעניות אל תוך השיח הציבורי. לכן, אחרי 24 שנים של עשייה אקדמית אני בוחר לקחת על עצמי תפקיד פוליטי, ולהיות השר הבדואי הראשון בישראל.  אני עושה זאת כמסר לכל החברה הישראלית, ערבים, יהודים, דרוזים, צ'רקסים, בדואים, בני כל העדות והדתות".

מסיבת העיתונאים של פרץ מגיעה בעקבותהמתקפות ההדדיות בין כחול לבן למפלגתו, במאבק אחרון על קולות השמאל. יו"ר כחול לבן, בני גנץ,  צייץ בטוויטר, "זה לא הזמן למפלגות קטנות - זו השעה להצביע למפלגה גדולה. אנחנו חייבים שכחול לבן תהיה המפלגה הגדולה ביותר". ציוצו הגיע לאחר ציוץ של ח"כ יאיר לפיד,  "אם תכננתם להצביע לעבודה-מרצ תשאלו את עצמכם שאלה אחת: מה יישאר מהדמוקרטיה הישראלית אם ביבי ינצח אפילו במנדט אחד?". יו"ר העבודה עמיר פרץ צייץ בתגובה: "אנחנו עובדים בלנצח את הבחירות - אתה מוזמן להצטרף למאמץ שלנו".

 

27.02.2020

1. ביבי לא צריך לדאוג (המעניש)

השמאל המטומטם עוה הכל בישורת האחרונה כדי לעזור לו להגיע ל 61 מנדטים. .

איזה טמבלים, פשוט לא יאמן

דווח על תגובה לא ראויה
27.02.2020

2. גם מחבל מהסוג היהודי מספיק לכם? (אריק)

בלי שמות מהשמאל אבל כולם מכירים.....

דווח על תגובה לא ראויה
01.03.2020

3. כחול לבן יקימו ממשלה עם המשותפת!!!!!!!!!!! (מיה)

צאו להצביע לגוש הימין!!!!!!! כל קול קובע. מצביעים רק למפלגות שעוברות את אחוז החסימה. שלא נתעורר בבוקר לממשלת לפיד –אחמד טיבי שתעקור אלפי יהודים מבתיהם ותהיה כבולה בידי היבה יזבק!!!!!!!!!!! עמיר פרץ ועופר שלח הודו בראיון שסיכמו עם גנץ על הקמת ממשלת מיעוט בתמיכת המשותפת!!!!!!!!

כחול לבן=שמאל. להלן פירוט חלקי ע"מ לקצר: בני גנץ- אמר לידיעות אחרונות שההתנתקות היתה טובה. יאיר לפיד (בראיון לעמית סגל) "צריך לפנות 80-90 אלף מתנחלים, המפלגה הקודמת של ניסנקורן היתה מפלגת העבודה (ויקיפדיה), מיקי חיימוביץ' הייתה קצינה בצה"ל בפינוי ימית (ויקיפדיה) ואמרה ל"ויינט" שאפשר לפנות התנחלויות בהסכמים. עופר שלח "תומכים בשתי מדינות (ראיון לרינה מצליח), הכיבוש משחית (ראיון ל'הארץ'), "נקים ממשלה בתמיכת המשותפת כמו רבין בזמנו" ("חדשות רוטר"). יעל גרמן היתה חברת כנסת במרצ (ויקיפדיה) ותומכת במדינה פלסטינית (ראיון לגל"צ) והצטלמה עם אוהדת של אהד תמימי שהכתה חיילים (פייסבוק). מירב כהן הייתה מועמדת ב"תנועה" בראשות ציפי לבני (ויקיפדיה), אסף זמיר- "תפנימו, הסודאנים והאריתראים כאן כדי להישאר" (ראיון ל'הארץ'). אלעזר שטרן "ההתנתקות לא הייתה אירוע עצוב עבורי", "אנחנו תומכים בפתרון שתי המדינות" (כאן 11 'כיפה קרועה').

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אופיר סופר  צילום: דוברות הכנסת

בדמעות: אופיר סופר מדבר בכנסת על התקרית שהפכה אותו להלום קרב

קרא עוד