ממחר: רכבת אווירית תיקח מאות תיירים קוריאנים חזרה לארץ מוצאם

חברות התעופה - אל על, ארקיע וקתאי פסיפיק יוציאו טיסות ישירות אל עבר המדינה האסייאתית וזאת בכדי להחזיר את מאות הקוריאנים שנתקעו בימים האחרונים בנמל התעופה בן גוריון. צעד זה מגיע לאור בקשת גורמים מדיניים מצד חברות התעופה

משה סלע, חדשות כיפה
כח בשבט התשפ
,
23 בפברואר, 2020 21:04
ארכיון

ארכיוןצילום: תומר נויברג / פלאש 90

מאות תיירים קוריאנים יעלו מחר על טיסות מישראל היישר אל ארץ מוצאם, וזאת לבקשת גורמים מדיניים, ששיגרו את בקשתם לחברות התעופה. על פי פרסום של ynet,  אל על, ארקיע וקתאי פסיפיק יוציאו טיסות ישירות אל עבר המדינה האסייאתית, כנראה במימון ישראלי, כאשר המטוסים יחזרו ארצה ריקים. גורם במבצע אמר כי הנוסעים ייבדקו לפני עלייתם למטוסים על-ידי אנשי רפואה ולאחר שהמטוסים יחזרו - הם יעברו חיטוי מלא.

נזכיר, כי מתחילת החודש נכנסו לישראל 8,000 אזרחי דרום קוריאה, ולפי שעה נמצאים בישראל כ-1,600 מהם. התיירים, החשודים כנשאים של נגיף הקורונה, הוסיפו ללחץ שהיה ממילא אצל הגורמים המדיניים. הלחץ נבע מחשש כי נגיף הקורונה, שנלחמים בו בישראל על מנת שלא יתפשט, יתפשט בכל זאת חרף המאמצים.

במקביל לכך, היום התרחשה סאגה הקשורה גם היא לתיירים הבאים מדרום קוריאה. על פי החלטת משרד הביטחון ובתיאום עם משרד הבריאות, הוחלט על בידודם של 200 תיירים מאסיה במדרשת צבאית בישוב הר גילה. תושיב הישוב התקוממו על ההחלטה וזאת מחשש להידבקות ואף עתרו על כך לבג"ץ. בהמשך, בית המשפט העליון אמנם דחה את עתירתם אך בקשתם התקבלה וזאת מאחר והתשתיות בישוב לא נמצאו מתאימות לקליטת התיירים. 

כמו כן, משרד הבריאות פרסם מוקדם יותר הנחיות נוספות בעקבות התפשטות הנגיף, וקרא לישראלים שביקרו בשבועיים האחרונים בטייוואן, איטליה ואוסטרליה ופיתחו תסמיני מחלה – להיבדק לפי ההנחיות שפורסמו באתר המשרד.

 

 

23.02.2020

1. תיירים מדרום קוריאה (רון )

היום יותר מתמיד אני מתביש שאני ישראלי לא כך מגרשים תיירים אני מקווה שלהרבה זמן הם לא יחזרו לארץ הקודש בושה בושה בושה כאשר מגרשים ישראלים זה האנטישמיות

דווח על תגובה לא ראויה
24.02.2020

2. כחול לבן=שחיתות-הפיצו!!!!!!! (מיה)

מפלגת כחול לבן מתיימרת להיות נקייה מכל רבב של שחיתות, כאשר למעשה היא המפלגה המושחתת ביותר::

בני גנץ: פרשת המימד החמישי היא פרשה שנחקרה על ידי מבקר המדינה, שבמסגרתה נחקרה התקשרות שלא על פי הנהלים המקובלים בין משטרת ישראל וחברת התוכנה "המימד החמישי", שיו"ר מועצת המנהלים שלה היה בני גנץ. הפרשה נחשפה לראשונה על ידי גידי וייץ בעיתון "הארץ" בפברואר 2019.

יאיר לפיד: לפיד חייב להסביר לציבור מדוע לא פסל את עצמו לעסוק בעניינו של חברו מילצ'ן, מדוע השאיר את העניין בינו לבין מילצ'ן ולא שיתף את בכירי האוצר,.ותמיהה נוספת היא: למה לפיד לא נחקר על הקשר והתמיכה בידיעות אחרונות? יאיר לפיד, בזמן כהונתו כשר אוצר, נהג להיפגש לעיתים תכופות בימי שישי בבוקר עם מו"ל "ידיעות אחרונות", ארנון (נוני) מוזס. (כלכליסט).

גבי אשכנזי: פרשן חדשות 13 לענייני משפט, ברוך קרא, חשף במהדורה המרכזית בערוץ 13 את הקלטות גבי אשכנזי, ואביחי מנדלבליט לשעבר במהלך חמשת הימים שבהם התלבט אם להתוודות כי המסמך המזויף נמצא ברשותו (להקלטות המלאות-חדשות 13").
פרשה נוספת שבה נאשם אשכנזי היא הטעיית הציבור במכרז השמן בהחלטת בית המשפט המחוזי נפסק שחברת הביטוח של שמן תשלם 4.5 מיליון שקל כפיצוי למשקיעי החברה,. (גלובס).

אורנה ברביבאי: חשודה שכשעמדה בראש אכ"א זייפה את נתוני גייוס החרדים, ע"מ לעזור ללפיד לשווק את טענתו שמעלה את אחוזי הגיוס במגזר החרדי (כאן 11).

יואב סגלוביץ': חשוד שכבכיר במשטרה שיבש הליכי חקירה בפרשיית אשכנזי המכונה פרשיית "הרפז". (News1).

רם בן ברק: חשוד גם הוא בפרשיית המימד החמישי כמי שהיה בכיר בחברה (גלובס, ישראל היום).

עומר ינקלביץ' הודחה משירות המדינה עקב דיווחים כוזבים במשרד לשוויון חברתי (חדשות 13).

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 ח"כ עודד פורר צילום: פלאש 90, הדס פרוש

יו"ר ועדת הכספים: "התוכנית הכלכלית - יריקה בפרצופים של העסקים הקטנים והבינוניים"

קרא עוד