סגור

הקורונה בישראל: 180 תלמידים בבידוד. נתניהו יקיים הבוקר הערכת מצב מיוחדת

30 תלמידים מבאר שבע ו-60 תלמידים מקריית חיים הוכנסו לבידוד. מאוחר יותר נודע כי 90 תלמידים מעפולה באו במגע גם הם עם קבוצת התיירים. בדרום קוריאה מדווחים כי מספר הנדבקים בקבוצת התיירים הגיע כבר ל-18 בני אדם

חדשות כיפה
כח בשבט התשפ
,
23 בפברואר, 2020 7:34
נגיף הקורונה בישראל

נגיף הקורונה בישראלצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

180 תלמידים בבידוד עקב חשש להידבקות בנגיף הקורונה לאחר שהתגלה כי שהו בקרבת קבוצת התיירים מדרום קוריאה שנדבקו בנגיף. ישיבת הממשלה שתוכננה להבוקר (א) בוטלה, ובמקומה יכנס ראש הממשלה בנימין נתניהו הערכת מצב מיוחדת כדי לדון במאבק בהתפשטות הנגיף. הערכת המצב צפויה להתחיל בשעה 11:30 בחמ"ל משרד הבריאות וישתתפו בה שרי ממשלה, מנכ"לי משרדים וגורמים בכירים נוספים.

אתמול דובר על 90 תלמידים, 60 מקריית חיים ו-30 מבאר שבע ששהו בקרבת התיירים וחשודים בהידבקות בנגיף. הבוקר הצטרפו אליהם 90 תלמידים מעפולה ועשרה מורים שביקרו במצדה ב-12 בפברואר, עת שהו התיירים היו במקום. 20 עובדי רשות הטבע והגנים שהיו במגע עם התיירים מקוריאה ו-12 לוחמי מג"ב שהיו במערת המכפלה, נוספו גם הם לרשימת החשודים. נכון להבוקר, אצל כלל החשודים להידבקות בנגיף לא התגלו תסמיני מחלה. בהתאם להוראות משרד הבריאות, הם ישהו בבידוד עד יום ד' השבוע, מכיוון שהחשיפה שלהם לקבוצה הדרום-קוריאנית התרחשה כבר לפני כמעט שבועיים.

ממשלת דרום קוריאה הגישה הבוקר תלונה לישראל בגין איסור כניסת אזרחיה לארץ, בעקבות החשש מנגיף הקורונה. התלונה הרשמית הגיעה לאחר שאתמול מנעה ישראל את כניסתם של 200 תיירים שנחתו בנתב"ג. משרד החוץ של סיאול פנה לממשלה, בבקשה להתיר את כניסתם של אזרחיה לישראל.

משרד הבריאות הוציא הנחייה שלפיה כל מי ששהה בטייוואן, איטליה או אוסטרליה בשבועיים האחרונים ומפתח תסמינים של נגיף הקורונה, צריך להיבדק בהתאם להנחיות המפורטות באתר משרד הבריאות.

נזכיר כי משרד הבריאות מבקש להנחות את הציבור בישראל, להלן :

1. כל מי שהיה במגע הדוק (במרחק של פחות משני מטר ולמשך 15 דקות לפחות) עם חברי הקבוצה בהתאם למועדים והמקומות אשר יפורטו להלן מתבקש להכנס לבידוד בית למשך 14 ימים מאז המגע האחרון עם הקבוצה ולדווח על כך למשרד הבריאות

כמו כן במידה ומתפתחים סימני מחלה (חום מעל 38, שיעול או תסמינים נשימתיים אחרים), יש לפנות לעזרה רפואית בהתאם להנחיות משרד הבריאות באתר תוך הודעה מראש ועל פי ההנחיות של המשרד

2. כל מי שהיה במקומות ובזמנים הרלוונטיים שיפורטו להלן אך ללא מגע הדוק, לא נדרש להכנס לבידוד אך מתבקש להיות ערני לגבי סימני מחלה (חום מעל 38, שיעול או תסמינים נשימתיים אחרים). במידה ומתפתחים תסמינים יש לפנות לעזרה רפואית בהתאם להנחיות באתר המשרד.  

להלן המקומות וזמני החשיפה: 
 
1. 8.2 – לאחר השעה 20:00 מלון מגדל דוד בנתניה ומלון גלרי
2. 9.2 – קיסריה, מלון גבריאל בנצרת, כניסת הבשורה, כניסת המשפחה הקדושה, מלון עין גב.
3. 10.2 – מלון עין גב, מסעדת טנורין, כנסיית הבכורה של פטרוס הקדוש, כנסיית הלחם והדגים.
4. 11.2 – מלון דיוויד ים המלח
5. 12.2 – מצדה. פארק תמנע. מלון לאונרדו נגב בבאר שבע
6. 13.2 – הפארק הלאומי בבאר שבע, מערת המכפלה בחברון. מלון גרנד קורט בירושלים.
7. 14.2 – הר הזיתים בירושלים – בית פגי, כנסיית העלייה, כנסיית פאטר נוסטר, כנסיית דומינוס פלוויט, כנסיית גת שמנים.    הר ציון – חדר הסעודה האחרונה, קבר מרים, כנסיית  - gallicantu
8. 15.2 – מסעדת ג'רוזלם גולד.    עין כרם ירושלים -  כנסיית ג'ון הקדוש, כנסיית הביקור, כנסיית אן הקדושה, ברכת הצאן (בתסדה), כנסיית הקבר הקדוש, כנסיית anastasis.

במשרד הבריאות מוסיפים כי עם התקדמות החקירה האפידימיולוגית נפרסם רשימת מקומות מפורטת יותר בהן שהתה הקבוצה.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

נפתלי בנט צילום: Sraya Diamant/Flash90

נפתלי בנט חושף: כך משרד הבריאות מנע הגדלה דרמטית של בדיקות הקורונה

קרא עוד