סגור

ראש עיריית באר שבע על דוכני הנחת תפילין: "לא מבין מה רע בזה"

רוביק דנילוביץ' סיפר כי נשאל על ידי עיתונאי מה דעתו לגבי דוכני הנחת התפילין בעיר, והתפלא על עצם השאלה: "אנחנו חיים עם זה מימים ימימה, לא מבין למה זה רע"

חדשות כיפה
כה בשבט התשפ
,
20 בפברואר, 2020 10:02
רוביק דנילוביץ

רוביק דנילוביץ'צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

דנילוביץ' בעד התפילין. ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', סיפר בכנס ראשי הערים באילת כי נשאל על ידי עיתונאי מה דעתו בנושא דוכני הנחת התפילין של חב"ד בעירו: "הופתעתי לקבל פניה מעיתונאי על דעתי בנושא", סיפר דנילוביץ'.

לדבריו, "אני מנסה להבין מה רע בזה, למה זה מוזר שמציעים לבן אדם, מרצונו החופשי, ללא כפייה, להניח תפילין", שאל, לקול תשואות הקהל. ראש עיריית באר שבע סיפר כי "אנחנו חיים עם זה מימים ימימה. כל פעם שאני בשדה התעופה אני עובר בכוונה ליד הדוכן של אחינו מחב"ד, להתחזק קצת. הפנים שלהם כל כך מאירות. מה יכול להיות רע?"

כזכור, בתקופה האחרונה אסרה עיריית תל אביב על הקמת הדוכנים להנחת תפילין של חב"ד, בסמוך למוסדות חינוך. הנחיה שעוררה רעש ותגובות רבות, ובקמפוס קריית אונו אף החליטה אגודת הסטודנטים להקים דוכן תפילין משלה בקמפוס, כמחאה על החלטת עיריית תל אביב.

20.02.2020

1. האים רק טפילין? (היהודי)

להניח טפילין הינו לקרב לדת.
זאת מדינה דמוקרטית.
לכן אני יכול להקריא הברית החדשה או הקורען.
לכן צריך להשאיר מרווח מסוים בשערי בתי הספר.
ללא קשר חדת גזע או מין.

דווח על תגובה לא ראויה
20.02.2020

2. 1 - ראשית, תלמד עברית. שנית, אם יקריאו קוראן למוסלמים וברית חדשה לנוצרים זה בסדר. זו מדינה דמוקרטית. (העברה על דת/שידול להמרה זה עניין אחר. אם נניח תפילין למוסלמי)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

בחינת בגרות. ארכיון צילום: נעם רבקין פנטון, פלאש 90

הבגרות תצומצם לחמישה מקצועות בלבד

קרא עוד