עיריית תל אביב אוסרת על הצבת דוכני תפילין ליד בתי ספר

עיריית תל אביב לא תנפיק אישורים להצבת דוכנים בכלל ודוכני תפילה בפרט במרחק של לפחות 100 מטר ליד מוסדות חינוך. סגן ראש העיר: "כך נגן על ילדינו מפני שידול מצד גורמים שונים לרבות גורמים מיסיונרים"

חדשות כיפה 11/02/20 11:10 טז בשבט התשפ

עיריית תל אביב אוסרת על הצבת דוכני תפילין ליד בתי ספר
אנשי חב"ד מניחים תפילין לעובר אורח. למצולמים אין קשר לכתבה, צילום: פלאש 90. סרגיי אטל

בתל אביב מפחדים מהדתה: סגן ראש העיר ת"א ראובן לדיאנסקי, יו"ר סיעת ח"י - חילונים ירוקים, הוביל לכך שעיריית תל אביב לא תנפיק אישורים להצבת דוכנים בכלל ודוכני תפילין בפרט במרחק של לפחות 100 מטר מבתי ספר, גני ילדים, מרכז קהילתי או מוסד מוכר אחר אשר משרת בעיקר קטינים - דבר שלא היה קודם לכן.

במסמך רשמי שהוציאה לאחרונה עיריית תל אביב לנציג שפנה לקבלת אישור שימוש במרחב הציבורי להצבת דוכני תפילה נקבע כי"אין להציב את הדוכן במרחב הקטן מ-100 מ"ר מבית ספר, גן ילדים, מרכז קהילתי או מוסד מוכר אחר אשר משרת בעיקר קטינים".  עד לאחרונה סעיף זה לא היה חלק מהאישורים שהונפקו.  
 
לדיאנסקי על ההחלטה: "אנחנו מקבלים תלונות של תושבים בנוגע לדוכני תפילה שמוצבים בקרבת בתי הספר, ובמקרים מסוימים גם ממש בכניסה לבתי ספר. כהורה, אינני מעוניין שגורמים שונים יפנו לילדיי הקטינים בהצעות שונות ומשונות במרחב הציבורי ובמיוחד כשהם נמצאים בקרבת מוסדות לימוד. עלינו להגן על ילדינו גם בסביבת בתי הספר והגנים שלנו מפני כל סוג של רוכלות או תעמולה ויש למנוע את חשיפת הילדים שלנו בדרכם או בצאתם ממוסדות החינוך. האיסור יחול על כל ארגון או עמותה להציב דוכני הסברה בסמוך למוסדות חינוך."
 
לסיום אומר לדיאנסקי: "לילדים וגם להורים ישנה הזכות ללכת לבית הספר מבלי לחשוש שגורם מסוים יפעיל עליהם לחץ או מניפולציה כזו או אחרת במרחב הציבורי. אני מקווה שרשויות מקומיות נוספות יאמצו את הגישה אותה אנחנו מובילים בתל אביב".

יו"ר איגוד רבני קהילות הרב עמיחי אליהו על ההחלטה: "התחרות מי מגיע לימים חשוכים יותר בין ראשי הערים במרכז ליו"ר מפלגת ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, היא הזויה ומעוררת בחילה. מדינת ישראל, רובה ככולה אוהבי יהדות ושומרי מסורת ורק קומץ קטן בעלי ממון משקיע את כל כולו למען מיסמוס המדינה היהודית והדמוקרטית"

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר