צבי האוזר לכיפה: "מצביעי ימין לא יוצאים להצביע כי הם לא מסוגלים להצביע לנתניהו"

חבר הכנסת צבי האוזר טוען באולפן כיפה כי יאיר לפיד טעה שתמך בתכנית אובמה, מציג את הפתרון שלהם לפינוי ישובים: "כחול לבן מחוייבת למשאל עם", מגחך על הצהרת הנאמנות החוזרת של גוש הימין: "אם אני נאמן למנהיג, למה שאני לא אצביע למפלגת המנהיג?" ומגלה איך הכיר את גנץ לראשונה

מירב כהן, חדשות כיפה
כה בשבט התשפ
,
20 בפברואר, 2020 11:50
ח"כ צבי האוזר באולפן כיפה

ח"כ צבי האוזר באולפן כיפה צילום: כיפה

חבר הכנסת צבי האוזר, מקום 14 בכחול לבן והסממן הימני שלה, מסביר מדוע הוא חושב שפתרון של העתקת אנשים מביתם לצורכי שלום הוא לא מוסרי ולא ישים: "הנשיא טראמפ הבין שתכניות מדיניות צריכות להתכתב עם המציאות ועם השינויים שבשטח",מפחד שה'ביביסטים' ירצו שנתניהו ימשיך להנהיג גם מהכלא וטוען כי הציונות הדתית בשבר עמוק שצריך ברור עמוק "המרמור וכאב והשסע הולכים וגדלים"

האם אתה חושב שגנץ צריך להיענות לאתגר להגיע לעימות טלוויזיוני  מול נתניהו? 

"בעשר השנים האחרונות נתניהו לא הסכים להגיע לעימותים. זו סיטואציה שבעיקרה להלהיט את הרוחות, להגביר ריב ומדון עם הדיבור הקנטרני. נדמה לי שלא חייבים לקפוץ לדום לכל דבר שנתניהו אומר. צריך לבחון ולשקול את הדבר".  

לאזרחי ישראל נמאס מגלגולי הבחירות האלו, אולי זה מה שיוציא אותם מהאדישות? 

"אני לא חושב שאזרחי ישראל אדישים. יש כאן אירוע של מדינה שלמה הולכת פעם שלישית לבחירות, ובצורה ציורית סוחבת על גבה אלונקה עם בן אדם אחד או בצורה פחות ציורית עניינו האישי של נתניהו הפל להיות עניין לאומי. נתניהו מצפה שרחובות ירעדו ואנשים יריבו ויתקוטטו. 

יותר ויותר אנשים שתמכו בנתניהו, מה שנקרא בלוק הימין, מפרידים בין תפיסות אידאולוגיות לבין ההחלטה להיות חיילים אלמוניים בקרב הזה - ראינו אנשים שלא הגיעו לבחירות השניות, ויהיו עוד רבים כאלו, כי הם לא מסוגלים לשים את הפתק הזה, למרות שהם שייכים לגוש הימין. הם לא מסוגלים לשים את הפתק הזה רק כדי לקדם את ענייניו הפלילים של נתניהו. יותר ויותר אנשים יצביעו כחול לבן". 

חברי גוש הימין חתמו פעם נוספת הצהרת נאמנות לנתניהו. עם מי תרכיבו ממשלה? 

"בואו נראה מה קרה כאן בשנה האחרונה. בבחירות הראשונות בלוק הימין זכה ל-60 מנדטים, נזכיר כי גם ליברמן באותה תקופה תמך בנתניהו, אז גם מי שהצביע לו בעצם תמך בנתניהו, נזכיר את 4-5 מנדטים שמפלגות הימין איבדו בגלל אחוז החסימה כמו בנט שקד ופייגלין. זאת אומרת, הגוש שתמך בנתניהו בסבב הראשון הגיע ל-68 מנדטים. בבחירות השניות, אחרי שנתניהו ניקה את כל התקלות האלקטורליות האלו, ירד ל-55 מנדטים. זה לא בגלל שאנשים היו אדישים, אלא בגלל שאנשים הבינו שהבחירות האלו הם לא על ימין או שמאל, אלא על כן חסינות לנתניהו או לא חסינות לנתניהו. עכשיו אנשים יצטרכו לבחור אם הם רוצים ראש ממשלה שינהל את ענייני המדינה ביום א' מישיבות הממשלה וביום ב' מאולם בית המשפט. 

אני חושב שמה שעומד בפנינו בשנים הקרובות הם לא מבחני 93, אלא, לצערי, מבחנים של 73. מבחנים שיותר קרובים למלחמת יום כיפור מאשר לאוסלו. אין נלסון מנדלה פלסטיני שמתדפק לנו על הדלת וצריך עכשיו לקבל הכרעות היסטוריות. בשביל זה אנחנו חייבים לבצר חוסן לאומי שמבוסס על לכידות וסולידיות שנבנית דרך ממשלת אחדות לאומית. 

הליכוד ונתניהו התכוונו להקים ממשלת חסינות ולא ממשלת אחדות. עכשיו, אחרי שנתניהו וויתר על דרישת החסינות ויצטרך ללכת לבית המשפט, שיהיה אירוע ארוך וקשה - שכל פטריוט ישראלי מאחל שראש הממשלה לא ילך לכלא, היה  לנו אירוע כזה עם אולמרט וזה היה איום ונורא. ברגע שכחול לבן תהיה גדולה וחזקה ותהיה פה הכרעה של מי המפלגה המשמעותית, אני חושב שזה חובתנו המוסרית לכנס את כל הגורמים במדינת ישראל לממשלה ציונית רחבה שתתמודד עם כל האתגרים שאמרתי. זו אמורה להיות ממשלת אחדות רחבה, בראשות כחול לבן. 

החתימות של הסכם הנאמנות של חברי הגוש לא מהליכוד, את הליכוד אני יכול להבין - הוא המנהיג שלהם,  שאני רואה מפלגות אחרות, שנשבעים שבועות למנהיג שהם אפילו לא במפלגת המנהיג. שאני בכלל לא מבין אם אני נאמן למנהיג, למה שאני לא אצביע למפלגת המנהיג? זה בכלל בלבול חושים. 

ראש הממשלה אמר בעצמו, כשהוא ביקש חסינות, שהוא לא יוכל לנהל את המדינה כשהוא במשפט וביקש שידחו את הכל לאחרי סיום תפקידו. נגמר הסיפור הזה. ראש הממשלה מתייצב בבית המשפט בחוד הבא ולכן מדינת ישראל נגד בנימין נתניהו יתקיים בבית המשפט המחוזי בירושלים. כפי שאני לא אשלח את הבן שלי לבית ספר שמתנהל נגד מנהל בית הספר משפט פלילי, כך אנחנו לא נמליך את קברניט לספינה הזו שיש נגדו שלושה כתבי אישום. לא חזרנו למדינה הזו אחרי 2000 שנים ונקים חברת מופת, אור לגויים והקברניט יהיה נתון למשפט?" 

חלק מחברי הכנסת בכחול לבן בעד תכנית המאה וחלק נגד. במה אתם תומכים? 

"למה רק כחול לבן? גם הליכוד מדברים בכמה קולות. ראש הממשלה אמר שהוא מוכן לקחת את תכנית המאה על כל מרכיביה ולא שמעתי אף אחד אומר כלשהיא הסתייגות. תכנית המאה מסדריה שלושה מסלולי דיאלוג. דיאלוג ראשון בנינו לבין הפלסטינים - לפני התכנית לא שמענו שום דופק פלסטיני להגיע להסדר פשרה, לא חשוב מה טיבו. נתניהו נתן אישור ב-2014 לתכנית קרי, שכללה נסיגות נרחבות. הדבר היחיד שמנע את תכנית קרי זה לא נתניהו וממשלת הליכוד, אלא ההסתייגות הפלסטינית. מסלול שני - הדיאלוג בנינו לבין האמריקאים. יש כאן בשורה גדולה ותיאום ציפיות על אותה חוסר הבנה בסיסי שהיה בממשל אובמה. הנשיא טראמפ הבין שתכניות מדיניות צריכות להתכתב עם המציאות ועם השינויים שבשטח וצריכות להיות מקובלות על שני הצדדים. 

תכנית טראמפ היא בשורה ענקית לחברה הישראלית, כי ברגע ששני הגורמים הפוליטיים המרכזים סמכו ידיהם על אותה תכנית - זו הבשורה הגדולה. הדבר המרכזי שאני רואה בתכנית הוא שהנשיא טראמפ אמר משהו כל כך עמוק ונכון, כדי שישראל והפלסטינים יגיעו להסדר שלום אין עוד צורך להשתמש בעקירת אנשים מביתם. אנחנו לא נפתור את הסכסוך הישראלי-פלסטיני בארץ ישראל על ידי העברה מסיבית של אנשים מביתם - זה לא מוסרי ולא ישים." 

חבר הכנסת יאיר לפיד אמר שכ-80 אלף איש יצטרכו להתפנות מביתם. מה עמדת המפלגה? 

"עמדת המפלגה, שעליה חתום גם יאיר לפיד, אומרת שני דברים. אחד - שאנחנו מאמצים את תכנית טראמפ, אבל לפני זה יש לנו שישה עקרונות במצע, שכולם חתומים עליו. אחד- ירושלים שלמה, בפרט האגן הקדוש, בריבונות ישראל לעד. שניים - קו הגבול המזרחי. שלוש - הגושים, לא רק הגדולים אלא כולם, יעברו פיתוח והעצמה. ארבע - מחוץ לגושים חיים נורמלים, כלומר אין הקפאה. חמש - אין התנתקות שנייה, למדו את הלקח על עזה. שש - אנחנו לא חושבים שנדרש להכרעות היסטוריות, אולם אם זה כן יקרה נביא את זה למשאל עם." 

תא הסרוגים של כחול לבן יצא בכרזה עם דגל ישראל מלוכלך בצבעי חרדל. למה יצאתם נגד ציבור שלם?

"לא היתה שום כוונה לפגוע ואולי במחשבה שנייה לא היה נכון להשתמש בדגל. אנחנו נושאי הדגל של האחדות ואחידות ואנחנו צריכים להיזהר שבעתיים של אנשים שנעלבו. אחרי שאמרתי את זה, זה דיון שצריך להתקיים בתוך בציבור הציוני דתי - לאן הציבור הזה הולך, מה המגמות שבתוכו ומה המשמעויות של מה שמכונה חרד"לים? 

יש שבר בתוך הציונות הדתית שלא מדברים עליו ולא מבררים אותו. הציונות הדתית היתה תמיד קבוצה מובילה ואנשים מינקות מתחנכים גם לראייה קולקטיבית - זו אליטה ישראלית. מה שקורה עכשיו הוא מטריד ומדאיג. אולי הסיפור של מה שאנחנו עשינו יגרום לכך שיהיה ברור אמיתי, שיוביל לדיון בלב פתוח ובנפש חפצה  מול אותם אנשים המכונים חרד"לים שחייבים לעצור רגע ולשאול - האומנם לשם אנחנו רוצים להגיע? האם אנחנו הולכים לכיוונים טובים? 

כרגע אני חש שהדיון הזה לא מתקיים באמת וזו קבוצה מספיק חזקה ובוגרת שיכולה לקיים דיונים נוקבים. מבחוץ אני רואה כאב, מרמור הולך וגדל ושסע בתוך הציונות הדתית - אלו הפצעים שצריך לטפל בהם והדיוניים שצריך לנהל אותם ואני חושב שכחול לבן היא בית לאותה ציונות דתית ליברלית".  

צפו בראיון המלא: 

20.02.2020

1. ימין או ימינה (ללל)

אם יש מצביעי ימין שלא רוצים להצביע ישירות לנתניהו.שיצביעו ימינה לבנט ואילת שקד.להתחבר לשמאלתחת זיוף עמדות ימין כמו כחול לבן.זה הרבה יותר גרוע מרץ וערבים.על מי מנסה האוזר לעבוד חוץ מאשר על עצמו

דווח על תגובה לא ראויה
20.02.2020

2. תשאלו את גרמן (אברך)

את אותם שאלות תקבלו תשובות שונות, חוץ מ'רק לא ביבי'
חוץ מכמה עלי תאנה בודדים זה שמאל מובהק
גם בנט יסמוך עליו כדי להצטרף
היחידים שלא יצטרפו זה החרדים

דווח על תגובה לא ראויה
20.02.2020

3. לא תקום עוד ממשלת ערב רב!!! (מאיר - עברי אנכי)

לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישרא!!!

דווח על תגובה לא ראויה
20.02.2020

4. מפלגת הדיקטטורה מטיפה לנו על ערכים (ישראל)

כחול לבן הם מפלגה לא דמוקרטית, ללא בחירות פנימיות, נגד הדמוקרטיה במובן של שלטון העם, בעד הדיקטטורה של הפקידים ומערכת המשפט, ועם אידיאולוגיה אחת בלבד "רק לא ביבי".

דווח על תגובה לא ראויה
20.02.2020

5. תאכלס צודק. ביבי שקרן פחדן קמצן ומושחתן! (יהודי)

דווח על תגובה לא ראויה
20.02.2020

6. המרצע יצא מהשק --מכלוף זוהר ואמסלם דוד אומרים במפורשות -שראש ממשלה עם כתב אישום אינו יכול להיות ראש ממשלה -המסקנה צריך לבחור כחול לבן (דנינו)

דווח על תגובה לא ראויה
20.02.2020

7. כשהריקבון מתגלה אצל הסנדק דון ביבי וכנופייתו שלמעלה --מי שנושמים את הסירחון הם האנשים הפשוטים שלמטה (יאיר)

דווח על תגובה לא ראויה
20.02.2020

8. עצוב ומביש לראות שמי שקובע ובוחש עובדות בבית היהודי ובימין החדש זה העבריין מבלפור שסוגדים לו כמו לעגל הזהב ממש עבודת אלילים -ובבחירות חולב מהפראיירים (אבנר)

דווח על תגובה לא ראויה
20.02.2020

9. משפחת הסנדק דון ביביבלוף משפחת פשע מאורגן -משפחת זדון ומדון -חלאות המין האנושי -לתפארת מדינת ישראל (מכלוף)

דווח על תגובה לא ראויה
20.02.2020

10. מחל =ל-מפלגת -חולרע -לישראל (מור)

דווח על תגובה לא ראויה
20.02.2020

11. הציונות הדתית עלק ----פעם היתה ציונות דתית אמיתית היום הם כנופיית פנאטים קיצונים עם דעות חשוכות כמו דעאש שסוגדים לעבריין מבלפור כמו לעגל הזהב (שוקי)

דווח על תגובה לא ראויה
20.02.2020

12. המרצע יצא מהשק הליכוד ושס ינהלו קמפיין משותף העבריין המורשע דרעי מכלוף שישב בכלא והעבריין שבקרוב יורשע וישב בכלא דון ביביבלוף -התחברו כתאומים סיאמיים (משיח)

דווח על תגובה לא ראויה
21.02.2020

13. הם לא יוצאים להצביע כי הימין הוא באמת פייק ומקבלים שמאל (יצחק )

ומרוב ייאוש אין לאנשים כח. לכן אם כבר לטרוח להגיע לקלפי, זה רק בשביל בן גביר.

דווח על תגובה לא ראויה
21.02.2020

14. איש נעים הליכות (חנה)

תענוג להאזין לו.

דווח על תגובה לא ראויה
21.02.2020

15. האוזר ימין מחמד של עופר שלח. (מרדכי)

תתבייש לך האוזר מתחזה לימין.

דווח על תגובה לא ראויה
21.02.2020

16. ביבי ינהיג ממשלה בכלא (יאיר בן שרה)

עם חבריו כץ ביטן דרעי וליצמן ממשלה דתית לאומית שומרת חוק.

דווח על תגובה לא ראויה
23.02.2020

17. בשם מי את מדבר? (דניאל י.י.בןאבו)

אחת הבעיות עם פוליטיקאים שהם קובעים לך מה אתה או את חושבים ומדברים בשם כל אותם שלא רק שלא בחרו בהם, אלא כי הם מואסים בהם. בעיני כל מי שחובר ליאיר לפיד הוא מוקצה מחמת מיאוס. אז אנא אל תביאו לי כותרות מסוג הכותרת הזו אל מול העיניים.

דווח על תגובה לא ראויה
24.02.2020

18. כחול לבן=שחיתות-הפיצו!!!!!!!!!!!!!!! (מיה)

מפלגת כחול לבן מתיימרת להיות נקייה מכל רבב של שחיתות, כאשר למעשה היא המפלגה המושחתת ביותר. מכיוון שהתקשורת לא אוהבת לעסוק בחשדות הקיימים כנגד כמה מבכירי הרשימה החלטתי לעזור קצת למי שלא יודע ולתמצת אותם:

בני גנץ: פרשת המימד החמישי היא פרשה שנחקרה על ידי מבקר המדינה, שבמסגרתה נחקרה התקשרות שלא על פי הנהלים המקובלים בין משטרת ישראל וחברת התוכנה "המימד החמישי", שיו"ר מועצת המנהלים שלה היה בני גנץ. הפרשה נחשפה לראשונה על ידי גידי וייץ בעיתון "הארץ" בפברואר 2019. המבקר מצא כי חברת המימד החמישי הציעה למשטרה לרכוש מערכת בפיתוחה. במשטרה הסכימו לערוך פיילוט, ללא מכרז, ושילמו לחברה 4 מיליון שקל. תחילה התכוונו להתחייב מראש שאם הפיילוט יצליח, ירכשו את המערכת ב-50 מיליון שקל, אך ועדת המכרזים התנגדה. בעקבות הפיילוט ביקשו במשטרה להרחיב את ההתקשרות, שוב ללא מכרז, אלא שאנשי האוצר סיכלו את התוכנית.המבקר מתח ביקורת על המשטרה בכמה עניינים, ובהם עריכת הפיילוט ללא מכרז ומסירת נתונים מטעים לוועדת הפטור, שמקורם במימד החמישי. עם זאת, הוא לא הפנה את הממצאים ליועץ המשפטי לממשלה, כפי שהחוק מחייב אותו לעשות כשיש חשד לפלילים.(כלכליסט)..

יאיר לפיד: לפיד חייב להסביר לציבור מדוע לא פסל את עצמו לעסוק בעניינו של חברו מילצ'ן, מדוע השאיר את העניין בינו לבין מילצ'ן ולא שיתף את בכירי האוצר, ומדוע, לפי הפרסומים (שלו או של המשטרה או של שניהם גם יחד), הזמין אליו את מילצ'ן לפגישה במשרד האוצר ,יחד עם רפרנטית (!) ולא עם בכירי האוצר.יאיר לפיד מחק כידוע את כל פגישותיו הקשורות בכך מהיומן לפני שמסר אותו לעיתונאים (גלובס).ותמיהה נוספת היא: למה לפיד לא נחקר על הקשר והתמיכה בידיעות אחרונות? יאיר לפיד, בזמן כהונתו כשר אוצר, נהג להיפגש לעיתים תכופות בימי שישי בבוקר עם מו"ל "ידיעות אחרונות", ארנון (נוני) מוזס. דבר המפגשים נחשף אמש (ו') ב"שישי עם אילה חסון", בערוץ עשר.המפגשים התכופים נערכו בביתו של איש עסקים מסביון, שגר בסמוך למוזס. לפיד ומוזס קיימו פגישות דיסקרטיות, כאשר איש העסקים, בעל הבית, לא נהג להשתתף בפגישות.לא ברור מה עלה במפגשים ומדוע היו תכופים כל כך, וגם מדוע לא נערכו במקום פומבי או בביתו של מוזס? (כלכליסט).

גבי אשכנזי: פרשן חדשות 13 לענייני משפט, ברוך קרא, חשף במהדורה המרכזית בערוץ 13 את הקלטות גבי אשכנזי, ואביחי מנדלבליט לשעבר במהלך חמשת הימים שבהם התלבט אם להתוודות כי המסמך המזויף נמצא ברשותו, וכן את השיחות שערך בנוגע לסוגיה הפרקליט הצבאי הראשי דאז אביחי מנדלבליט – שמעלות סימני שאלה בדבר המידע שהיה ברשותו. השיחות הוקלטו במערכת מיוחדת שהותקנה בלשכת הרמטכ"ל.. (להקלטות המלאות-חדשות 13").
פרשה נוספת שבה נאשם אשכנזי היא הטעיית הציבור במכרז השמן בהחלטת בית המשפט המחוזי נפסק שחברת הביטוח של שמן תשלם 4.5 מיליון שקל כפיצוי למשקיעי החברה, לאחר שנטען כי הנתבעים הטעו והונו את המשקיעים בכך שלא דיווחו על סיכויי מציאת הנפט בקידוחי החברה (קידוח ים 3), אחרי שכבר נודע לחברה כי מדובר בקידוחים יבשים. (גלובס).

אורנה ברביבאי: חשודה שכשעמדה בראש אכ"א זייפה את נתוני גייוס החרדים, ע"מ לעזור ללפיד לשווק את טענתו שמעלה את אחוזי הגיוס במגזר החרדי (כאן 11).

יואב סגלוביץ': חשוד שכבכיר במשטרה שיבש הליכי חקירה בפרשיית אשכנזי המכונה פרשיית "הרפז". (News1).

רם בן ברק: חשוד גם הוא בפרשיית המימד החמישי כמי שהיה בכיר בחברה (גלובס, ישראל היום).

עומר ינקלביץ' הודחה משירות המדינה עקב דיווחים כוזבים במשרד לשוויון חברתי (חדשות 13).

דווח על תגובה לא ראויה
25.02.2020

19. מי שקשה לו שיצביע נץ (תיקון לחיי"ם)

מצביעים נץ ומגיעים ל61

דווח על תגובה לא ראויה
28.02.2020

20. בתור ביתו של ביבי אני מתביישת בו -אינו מתייחס ל-4 נכדיו כאילו שאינם קיימים אינם מכירים את סבא שלהם שיאחל להם מזל טוב ביום הולדתם עם חיבוק או מתנה קטנה (יאיר)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר