סגור

אביגדור ליברמן לכיפה: "לא תקום ממשלת אחדות, אבל גם לא יהיו עוד בחירות"

יו"ר ישראל ביתנו מסביר, בראיון לחדשות כיפה, כי הפעם הוא ימליץ על אחד המועמדים לראשות הממשלה: "הפלונטר הפוליטי יסתיים אחרי הבחירות הקרובות", טוען שצריך להחיל את הריבונות בבקעת הירדן גם בלי הסכמה אמריקאית וקובע כי בנט ושקד יברחו מנתניהו בהזדמנות הראשונה: "אנשים לא סולחים על הזובור שהוא מעביר אותם יומיום"

מירב כהן, חדשות כיפה
כג בשבט התשפ
,
18 בפברואר, 2020 16:35
אביגדור ליברמן

אביגדור ליברמןצילום: כיפה

יושב ראש ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, נותר לגמרי לבדו כאשר גוש הימין התאחד בחזרה ואף מפלגה לא חתמה עימו הסכם עודפים, אולם הוא עדיין נותר לשון המאזניים. בראיון לכיפה הוא טוען שהאמנה המחודשת של גוש הימין: "בנוסח של צפון קוריאה", תוקף את השר בנט ומבקר את הציונות הדתית: "לצערי, בשנים האחרונות רואים השתלטות של החרד"לים על הציונות הדתית".

אנחנו שבועיים לפני הבחירות. הסקרים מראים שאין התפתחות בין הגושים. שנתחיל להתכונן לבחירות הרביעיות?  

"ממש לא. קודם כל צריך להבין למה אנחנו הולכים לבחירות. שתי מפלגות יחד,כחול לבן והליכוד, הגיעו ל-65 מנדטים. מה שהיה מתבקש זה להקים ממשלת אחדות לאומית, בגלל כל האתגרים הביטחוניים והכלכליים. הרי מתי מקימים ממשלת אחדות לאומית כשיש אתגר או סכנה ממשית בתחומים האלו, כך היה בממשלת חירום לאומית ערב מלחמת ששת הימים כשבגין מצטרף לממשלתו של אשכול וכך היה כששמיר ופרס מקימים ממשלה. הם מינו את מודעי לשר האוצר ומצליחים להתגבר על האינפלציה של 40% שהיתה בתקופה ההיא ומצילים את ישראל. בתחום הביטחוני אנחנו נמצאים בתקופה הכי מאתגרת. אני כבר עוזב את הצפון, הדרום ויו"ש, אני חוזר לפסקה אחת בדו"ח שנתי של אמ"ן - פחות משנתיים איראן מצליחה לייצר פצצה גרעינית.  זה מחייב הערכות אחרת, שגם תעלה על לא מעט כסף. מצד שני יש גם גירעון של 55 מיליארד שקל וגם זה מחייב, ולכן מתבקשת ממשלת אחדות.

יתרה מזו, אמרתי לגנץ ונתניהו 'אם אתם מקימים ממשלת אחדות יש לכם בונוס שמונה מנדטים, גם אם לא תרצו אותנו בקואליציה, בממשלה אנחנו נתמוך'. שניהם העדיפו לריב מי ראשון ומי שני ומתי מסתיימת הרוטציה ולכן אנחנו הגענו לבחירות". 

ככל הנראה גם הפעם הם לא יסכימו להתכנס ממשלת אחדות, אתה לשון המאזניים, האם הפעם תכריע?

"הפלונטר הזה יסתיים אחרי הבחירות הקרובות. ממשלת אחדות, כמו שאמרת, לא תהיה, אבל גם בחירות לא יהיו. הפעם אנחנו נגיע להכרעה. אני אמליץ על מישהו מסוים, אבל אני רוצה להבהיר שיש פה הטעייה של הציבור להגיד שבלוק של נתניהו הוא בלוק ימין. מדובר בבלוק חרדי-משחי שלא קשור לימין, נתניהו בעצמו היה זה שמסר את חברון לעראפת, הוא זה שחתם עם הסכם עם עראפת והעביר חלק משטחי B ו-C לשטחי הרשות הפלסטינית, הוא הצביע בעד גירוש יהודים מגוש קטיף, ודרעי נמנע עם כל חברי ש"ס בהצבעה על הסכמי אוסלו -לקרוא להם גוש ימין זה פשוט עלבון. לכן הכרעה היא בין גוש חרדי-משחי למשהו בלתי מובן שנקרא כחול לבן, שעד היום הם לא יודעים אם הם בעד ריבונות או נגד בבקעת הירדן". 

עד לפני שנה אתה היית חבר בממשלת הימין הזו?

"זו לא ממשלת ימין, הייתי חבר בממשלתו של נתניהו". 

אתה חושב שיש דרך להתחבר בצורה אחרת? 

"אפשר להתחבר, אנחנו פוסלים רק רשימה אחת - הרשימה המשותפת, שמדובר בתומכי טרור מובהקים. מבחינתי הם פסולים בצרה ישירה או עקיפה, זה לא משנה - מבחינתי הם פסולים. לחצו עלינו מאוד גם בסבב הקודם להיות חלק בממשלה עם הימנעות שלהם ואנחנו לא הסכמנו. כל השאר תלוי בקווי יסוד, אם דרעי, ליצמן וגפני יסכימו לתחבורה ציבורית בשבת או לנישואים אזרחיים או לגיור על ידי רבני עיר או גיוס של כל בני השמונה-עשרה, לא רק חרדים, גם ערבים מוסלמים, נוצרים, יהודים צ'רקסים - כולם, אז אין שום בעיה גם איתם". 

אמרת שאתה רוצה לקדם את רבני צהר, אתה חושב שרבני צהר יעודדו או יאשרו תחבורה ציבורית בשבת? 

"אנחנו מדברים על ממשלה ציונות וליברלית. כל האבות המייסדים, לפחות בתפיסה שלי, נסעו בשבת, מידי פעם אכלו גם כשר והיו כנראה יהודים לא פחות טובים מדרעי וגפני. טרומפלדור, ז'בוטינסקי והרצל נסעו בשבת ולא בדיוק הקפידו על הכשרות.  יחד עם זה, אנחנו מבינים שאי אפשר לקבל מאה אחוז, אבל לפחות חלק ניכר מהדרישות שלנו - שזה הכל היגיון אנושי פשוט.  

הדרישה שלנו לפתיחת עסקית בשבת ותחבורה ציבורית אנחנו רוצים להעביר לשלטון המקומי, כל עיר ועיר תחליט על פי הצביון של העיר, בשביל זה יש חוקי עזר, מועצת עיר וראש עיר. ברור שבני ברק זה לא תל אביב ואלעד זה לא אילת. אנחנו לא רוצים לכפות על אף אחד שום דבר, אני הראשון שאתנגד לפתיחת עסקית בשבת בבני ברק. 

אין כל קשר בין יהדות לבין מה שמטיפים היום עסקנים חרדים, לדעתי הם מטיפים לעבודה זרה ולא ליהדות. אני לא מכיר שכתוב בתלמוד בבלי, תלמוד ירושלמי או בשולחן ערוך שאסור לשרת בצבא. יהושע בן-נון ודו המלך היו לוחמים. גם אחרי גלות בבל חזר ערב רב, פשוט אז היו מנהיגים רוחניים הרבה יותר רציניים וגם אז הרבנות הראשית ידעה לפתור את הבעיה עם גיור המוני, פשוט פעם היו לנו עזריה ונחמיה ולא יצחק יוסף ואחרים. רות המואבייה בחיים לא היתה עוברת גיור אצל יצחק יוסף או הרב לאו". 

ישראל ביתנו הגישה עתירה נגד הרב יצחק יוסף וקראה לפטר אותו, אתה חושב שזה להשתמש בדמות ממלכתית לקמפיין בחירות? 

"מי שפסל את עצמו מלהיות דמות ממלכתית זה הרב יצחק יוסף בעצמו. ברגע שהוא יצא בהשתלחויות נגד עולי חבר העמים, שזו גזענות נטו, וטען שהם קומוניסטים, גויים והולכים לכנסיות. ואם מוסיפים את כל ההתבטאויות הקודמות שלו, התלונה הקודמת נגדו הוגשה ב-2018 לממונה במאבק נגד הגזענות במשרד המשפטים, שהוא אומר אז שכושים הם קופים, אבל שום דבר לא נעשה והוא לא חזר בן מכל הדברים האלו. אגב, יש לו גם השתלחויות נגד נשים. לכן, אדם כזה, שאמור להיות מנהיג רוחני לפשר בין מחלוקות ולאחר בין כל חלקי העם, אני לא מבין איך הוא אמור לכהן בתפקיד ממלכתי כל כך חשוב".  

אתה טענת שבנט ושקד משוועים לברוח מנתניהו, אבל גוש הימין שוב חתם על אמנת נאמנות לנתניהו ואתה נשארת לבד? 

"האמנה הזו היא אמנה בנוסח צפון קוריאה. נתניהו לא מאמין עליהם ולא סומך עליהם, גם בנט כבר היה בדרך לשקם את ברית האחים שלו עם כחול לבן, רק כדי למנוע מעבר של בנט, שקד ומתן כהנא לצד השני נתן לו את משרד הביטחון. אני בטוח שכל הזובור שהם עוברים יומיום אצל נתניהו, אנשים לא סולחים על דבר כזה, גם אם אנשים אומרים מאה פעם ביום שהם יתמכו רק בנתניהו, המסקנה שלי ברורה- בהזדמנות הראשונה הם יברחו משם". 

 לפני מספר ימים ביקרת בשומרון ואמרת שיש לתכנית הזו את שמונה האצבעות של ישראל ביתנו

"אני אומר את זה גם היום. מה מונע מנתניהו להביא את הריבונות הישראלית להצבעה בכנסת, יתרה מזאת , אנחנו הגשנו לפני מספר חודשים הצעת חוק לסיפוח בקעת הירדן, מי שטרפד את זה היה נתניהו".

אתה חושב שנכון לעשות את זה גם בלי הסכמת האמריקאים? 

"בטח, בגין ביקש הסכמה ממישהו כשהוא העביר את חוק רמת הגולן בשלוש קריאות ביום אחד? בקעת הירדן זה קונצנזוס ישראלי מקסימאלי מאז תכנית אלון דרך רבין ועד גנדי. ברגע שנתניהו יביא את זה להצבעה, אנחנו נתמוך, הוא יכול להביא את זה גם השבוע

בפעם הקודמת הוא הביא את חוק המצלמות שבוע לפני הבחירות וגייס את כל האוכלוסייה הערבית במדינת ישראל להצביע ולדעתי הוא הוסיף לאיימן עודה עוד שניים שלושה מנדטים. היום שום דבר לא מפריע לו. 

תכנית המאה היא טובה מאוד והנשיא טראמפ הוא ידיד גדול של מדינת ישראל. פעם ראשונה שמישהו מניח תכנית שלוקחת בחשבון אינטרסים ישראליים חיוניים, אבל בעיתוי הכי גרוע. להביא 35 יום לפני בחירות תכנית כזו זה להפוך אותה לכדור פינג-פונג או למכשיר למאבק אלקטורלי קצר טווח. הם פוגעים בתכנית". 

אתה רומז שהיתה כאן התערבות בבחירות בישראל? 

"חס וחלילה, הנשיא טראמפ דיבר על התכנית הזו מהרגע הראשון, אבל שנתניהו ניסה לנצל את זה לצרכים אלקטוראלים, זו פגיעה בתכנית עצמה". 

אתה בעד הקמת פלסטינית? 

"אני לא יודע להתייחס לתכנית כה מורכבת, 181 עמודים, כמו כל שאר חברי הכנסת. אני כנראה לא כל כך מוכשר, כי רובם קבעו את דעתם על התכנית בלי לקרוא אותה ולפני שהיא התפרסמה. אני בן-אדם יסודי ואוהב לקרוא כל משפט וכל מילה פסיק יש משמעות, בטח בתכנית כזו.

צריך להבין איך היא מסתדרת עם המציאות שלנו, כי אם רוצים לוותר על קרקע ריבונות בשטחי מדינת ישראל צריך לקיים משאל עם. גם יש חוק ירושלים מאוחדת ואם רוצים לשנות אותו צריך רוב מיוחס, של שני שליש, בכנסת. יש שם הרבה פרטים שצריך ללמוד. לקח לנו ארבע שנים להעביר את חוק המרפסות, אז צ'ק-צק להעביר כזו תכנית זה לא פשוט. אני לא צופה שאנחנו נלך ליישום התכנית מיד לאחר הבחירות ואפילו לא בחודש הראשון, אבל בסופו של דבר זה טוב שיש חזון". 

ציינת שאנחנו נמצאים בתקופה ביטחונית מורכבת, מה לדעתך על התנהלות של שר הביטחון בנט? 

"אני מודה שאני לא אובייקטיבי, שבועיים לפני בחירות זה לא יהיה רציני שאני אתן הערכה לשר הביטחון בנט. הדבר היחידי שאני יכול להגיד לפני נתונים אובייקטיביים, הוא היה שר החינוך ארבע שנים ובמבחני פי"זה התרסקנו וכל מערכת החינוך שלנו התרסקה. הוא מייצג ציונות דתית, ומייצג חלק חשוב בעם ישראל, בתקופתו כשר הדתות מי שמונה לרב הראשי זה הרב יצחק יוסף ולא נציג של הציונות הדתית. 

לצערי בשנים האחרונות אחרונו רואים השתלטות של החרד"לים על הציונות הדתית. הכרתי היטב את זבולון המר, עבדתי איתו די הרבה, אין שום דבר משותף עם הציונות הדתית שיש לנו היום עם סמוטריץ' והרב רפי". 

צפו בראיון המלא: 

18.02.2020

1. סגר עם ביבי תמורת ה"משרד" של בנט ....תהיה ממשלת ימין חזקה מתמיד (נתן)

דווח על תגובה לא ראויה
18.02.2020

2. בנט סגור עם כחול לבן (חרדל חכם)

מפלגה חילונית אנטיחרדית

דווח על תגובה לא ראויה
18.02.2020

3. כיפה מה אתם בכלל מביאים לו במה. תתביישו לכם!!! (יהודה)

דווח על תגובה לא ראויה
18.02.2020

4. כיפה מה אתם בכלל מביאים לו במה. תתביישו לכם!!! (יהודה)

דווח על תגובה לא ראויה
18.02.2020

5. כיפה מה אתם בכלל מביאים לו במה. תתביישו לכם!!! (יהודה)

דווח על תגובה לא ראויה
18.02.2020

6. כיפה מה אתם בכלל מביאים לו במה. תתביישו לכם!!! (יהודה)

דווח על תגובה לא ראויה
18.02.2020

7. ליברמן של פעם עשה טוב, כיום כבר לא נעים להאזין לך, איבדת את הצפון עם שנאתך. (לירון)

דווח על תגובה לא ראויה
18.02.2020

8. זה חילול שם שמים ברבים!!! וזה דבר מושחת עד היסוד שמבייש......... (ליברמן מבייש את הציונות)

לפעמים יותר טוב שהילדים לא הולכים לבית הספר; תראו מה שקרה... בשבוע האחרון הגיעה לביקור מיוחד בבית הספר לבנות 'ויז'ניץ' באשדוד הגברת היידי מוזס בתו המפורסמת של הח"כ לשעבר ר' מנחם אליעזר מוזס, וערכה במקום סיור עבודה בליווי גורמי מקצוע לצורך השגת תקציבים ואישורים הנדרשים להרחבת ביה"ס, וזה למרות שרעייתו של הח"כ הנוכחי יעקב טסלר מכהנת כסגנית מנהלת בביה"ס (איך לא) כנראה שקשריה וכישוריה של מוזס הצעירה עולים על יכולותיו של הח"כ, וגם הסגנית היתה בין מקבליה פניה של האורחת הדגולה.

לבנות שתמהו מי הוא זו האורחת הנראית כחילוניה לכל דבר וזוכה לכבוד וקבלת פנים חמה, נאמר, כי הגברת בעצמה היא חניכת מוסדות ויז'ניץ בעברה, והיא יודעת לשיר היטיב 'מנוחה ושמחה' ו'קה ריבון' וכי אין לשפוט את האדם על פי חיצוניותו וכמו שנאמר 'אל תסתכל בקנקן אלא במה שיש בו' , הבנות נשארו בתמיהה מדוע אותם כן שופטים על פי לבושן החיצוני, וזה גורם מחשבות רעות לבנות נגד הדעת, וגם גורם לחלוש גדרי הצניעות בבנות אלו ח"ו. וזה חילול שם שמים ברבים!!! וזה דבר מושחת עד היסוד שמבייש כל חסידות ויזניץ.

דווח על תגובה לא ראויה
18.02.2020

9. בקיצור זה נראה שהוא הולך שמאלה (מסקנה מהראיון)

הצבעת ליברמן - קיבלת מרצ

דווח על תגובה לא ראויה
19.02.2020

10. בוגדים מרגלים שונאי יהדות לא נחשבים דעותיהם (שלם)

אך נותנים במה למרגל ליברמן ? ומי מחשיב את מה שהוא אומר את מנתח את העתיד בשבילנו , כיפה אלק ,

דווח על תגובה לא ראויה
19.02.2020

11. זה הערב רב מאות אלפי גויים שהבאנו הנה (מה עשינו)

בגלל שלא שינינו את חוק השבות.
ואולי סוף סוף מישהו יתעורר לשנות את החוק הזה סוף סוף?
תראו מה הבאנו עלינו: מאות אלפי קוזאקים, שהורסים פה את השלטון!

דווח על תגובה לא ראויה
19.02.2020

12. סיכום שחיתויות ראשי כחול לבן-למעונינים: (מיה)

מפלגת כחול לבן מתיימרת להיות נקייה מכל רבב של שחיתות, מכיוון שהתקשורת לא אוהבת להביא לציבור את החשדות הקיימים כנגד 3 מתוך 4 ראשי הקוקפיט החלטתי לעזור קצת למי שלא יודע ולתמצת אותם:
בני גנץ: פרשת המימד החמישי היא פרשה שנחקרה על ידי מבקר המדינה, שבמסגרתה נחקרה התקשרות שלא על פי הנהלים המקובלים בין משטרת ישראל וחברת התוכנה "המימד החמישי", שיו"ר מועצת המנהלים שלה היה בני גנץ. הפרשה נחשפה לראשונה על ידי גידי וייץ בעיתון "הארץ" בפברואר 2019. המבקר מצא כי חברת המימד החמישי הציעה למשטרה לרכוש מערכת בפיתוחה. במשטרה הסכימו לערוך פיילוט, ללא מכרז, ושילמו לחברה 4 מיליון שקל. תחילה התכוונו להתחייב מראש שאם הפיילוט יצליח, ירכשו את המערכת ב-50 מיליון שקל, אך ועדת המכרזים התנגדה. בעקבות הפיילוט ביקשו במשטרה להרחיב את ההתקשרות, שוב ללא מכרז, אלא שאנשי האוצר סיכלו את התוכנית.המבקר מתח ביקורת על המשטרה בכמה עניינים, ובהם עריכת הפיילוט ללא מכרז ומסירת נתונים מטעים לוועדת הפטור, שמקורם במימד החמישי. עם זאת, הוא לא הפנה את הממצאים ליועץ המשפטי לממשלה, כפי שהחוק מחייב אותו לעשות כשיש חשד לפלילים.(כלכליסט).
יאיר לפיד: לפיד חייב להסביר לציבור מדוע לא פסל את עצמו לעסוק בעניינו של חברו מילצ'ן, מדוע השאיר את העניין בינו לבין מילצ'ן ולא שיתף את בכירי האוצר, ומדוע, לפי הפרסומים (שלו או של המשטרה או של שניהם גם יחד), הזמין אליו את מילצ'ן לפגישה במשרד האוצר ,יחד עם רפרנטית (!) ולא עם בכירי האוצר.יאיר לפיד מחק כידוע את כל פגישותיו הקשורות בכך מהיומן לפני שמסר אותו לעיתונאים (גלובס).ותמיהה נוספת היא: למה לפיד לא נחקר על הקשר והתמיכה בידיעות אחרונות? יאיר לפיד, בזמן כהונתו כשר אוצר, נהג להיפגש לעיתים תכופות בימי שישי בבוקר עם מו"ל "ידיעות אחרונות", ארנון (נוני) מוזס. דבר המפגשים נחשף אמש (ו') ב"שישי עם אילה חסון", בערוץ עשר.המפגשים התכופים נערכו בביתו של איש עסקים מסביון, שגר בסמוך למוזס. לפיד ומוזס קיימו פגישות דיסקרטיות, כאשר איש העסקים, בעל הבית, לא נהג להשתתף בפגישות.לא ברור מה עלה במפגשים ומדוע היו תכופים כל כך, וגם מדוע לא נערכו במקום פומבי או בביתו של מוזס? (כלכליסט).
גבי אשכנזי: פרשן חדשות 13 לענייני משפט, ברוך קרא, חשף במהדורה המרכזית בערוץ 13 את הקלטות גבי אשכנזי, ואביחי מנדלבליט לשעבר במהלך חמשת הימים שבהם התלבט אם להתוודות כי המסמך המזויף נמצא ברשותו, וכן את השיחות שערך בנוגע לסוגיה הפרקליט הצבאי הראשי דאז אביחי מנדלבליט – שמעלות סימני שאלה בדבר המידע שהיה ברשותו. השיחות הוקלטו במערכת מיוחדת שהותקנה בלשכת הרמטכ"ל.בחמישה באוגוסט 2010 החל שר הביטחון דאז אהוד ברק בסבב ריאיונות לתפקיד הרמטכ"ל שיחליף את אשכנזי. בין השניים שררו יחסים רעים: ארבעה חודשים לפני כן נחשף אשכנזי, שכיהן אז כרמטכ"ל, למסמך ובו תוכנית זדונית לכאורה, שנרקמה לכאורה בהנחייתו של ברק ונועדה להשפיל את אשכנזי בחודשי כהונתו האחרונים ולמנות תחתיו את יואב גלנט.לאחר שאשכנזי נחשף למסמך הוא היה נסער, וחשף אותו בפני האלופים בני גנץ וגדי אייזנקוט. עוזרו של הרמטכ"ל, ארז וינר, אף העביר לאייזנקוט העתק. לאחר שהמסמך הגיע לתקשורת והתברר שהוא מזויף והמדינה כולה ניסתה להבין מהיכן הגיע, אשכנזי, וינר ושאר שותפי הסוד עדיין שמרו את הסוד שהמסמך המקורי נמצא.בשיחה שנערכה בין אשכנזי לוינר יומיים לאחר מכן, בשמונה באוגוסט, אמר אשכנזי: "החולשה שלנו זה שיש לנו את הנייר. זו הבעיה שלנו". וינר השיב: "טוב, אבל אתה לא הוצאת אותו", ואשכנזי אישר: "אני לא הוצאתי את הנייר". בהמשך השיחה אמר וינר: "גם בני (גנץ) וגם זה שמעו עליו מכל מיני מקורות נוספים. אבי (בניהו, דו"צ לשעבר) בעצמו הרי שמע. בועז (הרפז) אמר לי שיש את הנייר הזה לפחות בעוד שלושה ארבעה מקומות, שזה לא רק אצלנו חונה". אשכנזי: "תראה, אם תהיה חקירה, אני לא מתכוון לשקר. אנחנו נצטרך להגיד איך הגיע המכתב וממי". וינר: "אם תהיה חקירה נגיד שהתלבטנו ולא עשינו עם זה כלום, כי חשבנו שזה לא נכון".כאן נכנס לתמונה שחקן מרכזי נוסף: מי שהיה אז הפצ"ר, האלוף אביחי מנדלבליט, שהיה מאוד מקורב לאשכנזי. בית המשפט העליון אסר לפרסם כמה שיחות בין מנדלבליט לבין הרמטכ"ל ועוזרו - שיחות שמעלות שאלות: האם נהג מנדלבליט כתובע הכללי בצבא, או יותר כעורך דינו של אשכנזי? לאורך כל ימי הסערה הללו נתן מנדלבליט לרמטכ"ל ולעוזרו דיווחים שוטפים מהדיונים בלשכת היועץ המשפטי לממשלה, בשאלה אם וכיצד לפתוח בחקירה בשאלת המסמך המזויף.בשיחה שנערכה בשמונה. (חדשות 13)."..
דווח על תגובה לא ראויה
19.02.2020

13. לכחול לבן המגמגמים העלובים אין ממשלה בלי הרשימה המשותפת!!! גנץ מאמי אבל צריך לנהל מכולת ולא מדינה. רוב חברי כחול לבן הם אנשי שמאל, אתם מוזמנים לבדוק ב (יוסי)

הפיצו!!!!
מפלגת כחול לבן מתיימרת להיות נקייה מכל רבב של שחיתות, מכיוון שהתקשורת לא אוהבת להביא לציבור את החשדות הקיימים כנגד 3 מתוך 4 ראשי הקוקפיט החלטתי לעזור קצת למי שלא יודע ולתמצת אותם:
בני גנץ: פרשת המימד החמישי שנחקרה על ידי מבקר המדינה, שבמסגרתה נחקרה התקשרות שלא על פי הנהלים המקובלים בין משטרת ישראל וחברת התוכנה "המימד החמישי", שיו"ר מועצת המנהלים שלה היה בני גנץ. הפרשה נחשפה לראשונה על ידי גידי וייץ בעיתון "הארץ" בפברואר 2019. המבקר מצא כי חברת המימד החמישי הציעה למשטרה לרכוש מערכת בפיתוחה. במשטרה הסכימו לערוך פיילוט, ללא מכרז, ושילמו לחברה 4 מיליון שקל. תחילה התכוונו להתחייב מראש שאם הפיילוט יצליח, ירכשו את המערכת ב-50 מיליון שקל. (למידע המלא: כלכליסט).
יאיר לפיד: לפיד חייב להסביר לציבור מדוע לא פסל את עצמו לעסוק בעניינו של חברו מילצ'ן, מדוע השאיר את העניין בינו לבין מילצ'ן ולא שיתף את בכירי האוצר, ומדוע, לפי הפרסומים (שלו או של המשטרה או של שניהם גם יחד), הזמין אליו את מילצ'ן לפגישה במשרד האוצר ואח"כ מחק את הפגישות עמו. תמיהה נוספת-למה לא נחקר על פגישותיו הרבות עם נוני מוזס (כפי שדווח אצל איילה חסון) וקידום חוק ישראל היום? (כלכליסט).
גבי אשכנזי: פרשן חדשות 13 לענייני משפט, ברוך קרא, חשף במהדורה המרכזית בערוץ 13 את הקלטות גבי אשכנזי, ואביחי מנדלבליט לשעבר במהלך חמשת הימים שבהם התלבט אם להתוודות כי המסמך המזויף נמצא ברשותו, וכן את השיחות שערך בנוגע לסוגיה הפרקליט הצבאי הראשי דאז אביחי מנדלבליט – שמעלות סימני שאלה בדבר המידע שהיה ברשותו. השיחות הוקלטו במערכת מיוחדת שהותקנה בלשכת הרמטכ"ל (למידע המלא-חדשות 13).

דווח על תגובה לא ראויה
19.02.2020

14. לא תקום עוד ממשלת ערב רב!!! (מאיר - עברי אנכי)

לא תקום עוד ממשלת ערב רב!!!

דווח על תגובה לא ראויה
19.02.2020

15. קשקשן ליצן (פיני)

מה שיוצא לו מהפה זה גרעפצין

דווח על תגובה לא ראויה
19.02.2020

16. ליברמן השקרן (מיכאל סער)

פעם הצבעתי לליברמן היום אני לא יכול לישמוע אותו הוא הכי שקרן אני מכיר

דווח על תגובה לא ראויה
19.02.2020

17. 16, מיכאל, צודק. (לירון)

בכל שבוע הוא יקום לך עם סלוגן אחר, הוא איבד את עצמו לדעת מזמן.

דווח על תגובה לא ראויה
19.02.2020

18. להביא את ליברמן כמו לראיין את פרעה לאחר יציאת מצרים. (כיפה מחפשים כסף)

בושה ועילג לאדם הרגיל לראות את פני ההורכ ומחבל הקודשים של ישראל. די תרדו מהגוב. או תסירו את הכיפה. אתם וברוכים וערוץ הפכתם את פניכם לשנא את הימין ולהביא את. ההורסים

דווח על תגובה לא ראויה
19.02.2020

19. ליברמן ביגלל שאתה שקרן היה בחרות גם מס 5 (אשי)

דווח על תגובה לא ראויה
19.02.2020

20. אפילו תנך לא יודע... הלכות גרות של היום מתבססים על רות שהכריזה "עמך עמי ואלקייך אלקי" ועזרא ונחמיה טיפלו ב"ערב רב" באופן הרבה יותר (אבל כיף לזרוק סלוגנים בלי תוכן ולסמוך על בורות של אחרים)

דווח על תגובה לא ראויה
19.02.2020

21. לשלוח הגוים מכאן..כולל ליברמן כמובן.. מדינה יהודית. (יהודי רוסי אמיתי)

שמן חזיר... אתה לא שייך לכאן. אין לך שום סממן יהודי, דתי וכד'... אתה פועל לעקור כאלו גם כן. אתה בושה למוצא שלנו... אפילו לא קשור ליהדות רוסיה או כל דבר אחר. ישמן מבשר לבן. תודה שאתה גוי מה קרההה יש הרבה גוים כמוך... מה קשה להודות...בעצם נכון.. קשה להודות חח! למה בכח להיקרות יהודי...

דווח על תגובה לא ראויה
19.02.2020

22. ליברמן מודה שבגללו לא קמה ממשלה בבחירות הקודמות (דוד)

ליברמן מודה שבגללו לא קמה ממשלה בבחירות הקודמות

דווח על תגובה לא ראויה
19.02.2020

23. לא בטוח (ניסן)

החזיר הסובייטי משוכנע שהוא יחיה עד הבחירות חרק קטן יש לבורא עולם שעקיצה ממנו תהפוך אותו למשותק בכל הגוף יקח לו את היכולת לדבר רע על עם ה'.

דווח על תגובה לא ראויה
19.02.2020

24. 24, דווקא עגל הזהב נראה לי בכיוון אחר (לירון)

כדוגמת השמאל הקיצוני וארגוניו שמנסים לשלוט במחשבות, ברצונות ובכל מערכת החיים ועליהם אסור לפצות פה כיוון שיש כת 'רק לא ביבי' אובססיבית שלא מרפה ושלא מעניין אותה להחליף שילטון אלא בן אדם אחד = עגל הזהב בהתגלמותו, לכן, לדעתי, עליך לחשוב בפעם הבאה באופן יותר ממוקד, בבקשה ותודה.

דווח על תגובה לא ראויה
19.02.2020

25. למה אף אחד לא שואל אותו (רק שאלה)

רק שאלה אחת:

"באפריל אמרת שתשב רק עם נתניהו והברזת.
בספטמבר הודעת שאינך יודע על מי תמליץ ובסוף לא המלצת...

האם עכשיו אתה יכול לומר בוודאות שלא תמליץ על נתניהו?

מעניין מה ישיב...

דווח על תגובה לא ראויה
19.02.2020

26. ליברמן (Gabi)

כל כך היערכתי אותך בעבר מה עובר עליך השינאה והקינאה שלך לביבי לדתיים ומה עוד די משהו לא נורמלי איתך הרוסים אנשים טובים וחכמים הם רואים מה ליברמן עושה הם לא יבחרו בך

דווח על תגובה לא ראויה
20.02.2020

27. מאוחר מידי? (שרון)

לעבוד עלינו עוד הפעם ליברמן . בגללך אנחנו הלכנו ל2 מערכות בחירות שעלותם כ4 מיליארד שח

דווח על תגובה לא ראויה
20.02.2020

28. ליברמן (מרקוביץ)

לא מוכן לשבת אם הליכוד .ולא אם שס.ולא אם אגודת התורה.ולא אם ימינה.ולא אם העבודה ולא אם מרצ ולא אם המפלגה ... יש רשימה ארוכה ליברמן עושה לנו בחירות מספר 4 . ליברמן מיותר שילך הביתה.

דווח על תגובה לא ראויה
20.02.2020

29. ליברמן (מרקוביץ)

לא מוכן לשבת אם הליכוד .ולא אם שס.ולא אם אגודת התורה.ולא אם ימינה.ולא אם העבודה ולא אם מרצ ולא אם המפלגה ... יש רשימה ארוכה ליברמן עושה לנו בחירות מספר 4 . ליברמן מיותר שילך הביתה.

דווח על תגובה לא ראויה
20.02.2020

30. גם אם בנט עורק לשמאל (כמו שמעריכים כל הפרשנים)

עדיין אין לשמאל 61 בלי הערבים

דווח על תגובה לא ראויה
20.02.2020

31. ליברמן האשם העיקרי לבחירות החוזרות (משה)

ליברמן, מלבד הרצון להציג את עצמו כאנטי דתי וחרדי כדי למצוא חן בעיני עולים מרוסיה, כי בלעדיהם הוא לא עובר את אחוז החסימה, אין ליברמן מציע כל מצע לקידום העניינים הכלכליים המדיניים, הביטחוניים והחברתיים גם לא לטובת העולים מרוסיה. הוא רק ממליך ראשי ממשלה, ולמרות הבוז שהוא רוכש לנתניהו היה מוכן להמליך אותו בממשלת אחדות ואילו כיום הוא כחול לבן והערבים קובעים שנתניהו לא יכול לשמש כראש ממשלה, למרות שיותר ממחצית העם. בחר ויבחר בו. כמה בחוסר הגיון מתנהל ליברמן.

דווח על תגובה לא ראויה
24.02.2020

32. ליברמן כהרגלו (משה)

אומר בביטחון רב כל מיני שטויות כדי שהמטומטמים יחשבו שיש לו תוכנית סודית להקמת ממשלה.
הואמטוען שלא תהיה ממשלת אחדות וגם לא יהיו בחירות רביעיות. הוא טועה, אבל מדבר בביטחון כדי שתצביעו לו.

דווח על תגובה לא ראויה
04.03.2020

33. מרגל רוסי ממולדןבה (משה)

דווח על תגובה לא ראויה
04.03.2020

34. מרגל רוסי ממולדןבה (משה)

דווח על תגובה לא ראויה
04.03.2020

35. מרגל רוסי ממולדןבה (משה)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר